ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Dama z kotem (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Iwona Czarkowska
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  320
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Cyrk na kółkach i czyste szaleństwo

  Zuzanna Roszkowska jeszcze do nie dawna pracowała w agencji nieruchomości wiodąc życie stabilne, choć zakręcone. Jest matką Jasia i Małgosi, a także żoną Michała, który jest lekarzem w szpitalu powiatowym. Pewnego razu mąż oświadcza jej, że ma dość nocnych dyżurów, w związku z czym postanowił przyjąć posadę lekarza w niewielkiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Bangladesz. Na miejscu niemal przysłowiowe „cisza i spokój”, zwykle wiązane z życiem na wsi, będą musiały ustąpić przed niezwykłą skłonnością Zu do wpadania w tarapaty. Państwo Roszkowscy mają zamiar zamieszkać w pensjonacie prowadzonym przez panią Anielę. Niespodziewanie gospodyni znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaledwie dzień po przyjeździe swoich nowych lokatorów, Zuzanna od razu przeczuwa zbliżające się kłopoty. Jednak wszyscy wokół zdają się lekceważyć jej obawy o los zaginionej. Tym razem Zu będzie musiała zmierzyć się z przedstawicielami tajemniczej fundacji, niegrzecznym Panem Małpką, pojawiającymi się i znikającymi rondlami, a także… koniem, świnią, kozą, królikiem, gąsiorem oraz kotem – za jedyną pomoc mając podręcznik dla początkujących detektywów.

  (…) – Żartujesz? – Zuzanna odłożyła książkę, którą czytała przy kolacji, spojrzała uważnie na siedzącego po drugiej stronie stołu męża i odetchnęła z ulgą: – Tak też myślałam. No naprawdę świetny żart. Prawie ci uwierzyłam. Ha, ha, ha!

  Wróciła do lektury, a Michał westchnął głęboko. Nie był zdziwiony reakcją najlepszej z żon. Zaskakujące byłoby raczej, gdyby entuzjastycznie odniosła się do pomysłu przeprowadzki na wieś. Tym bardziej, że jeszcze tydzień temu rozmawiali o remoncie mieszkania i zakupie nowych mebli do pokoju dzieci. A ponieważ wiedział, że nie będzie łatwo, to od dnia, w którym kolega ze studiów zaproponował mu posadę lekarza w prowadzonym przez siebie Ośrodku Zdrowia, ćwiczył tę rozmowę, przekonując siebie, jakby był Zuzanną (…)

                                                                                                 Fragment książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint