ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ciemna strona Wall Street (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Turney Duff
  Wydawnictwo:
  MT Biznes
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  280
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Opowieść o spektakularnych wyczynach na Wall Street Prawdziwa historia byłego tradera Gallon Group, Turneya Duffa, ukazuje świat Wall Street po godzinach. Świat
  w którym nikt nie stroni od narkotyków i wybujałych ekscesów seksualnych, gdzie milionowe prowizje
  z transakcji trafiają tylko do tych najsprytniejszych. Żywe opisy zdarzeń
  w wyjątkowy sposób ukazują korzyści i pokusy giełdowego życia.

  Turney Duff to zwyczajny chłopak z Kennebunk w stanie Main ciekawy świata. Po nieudanych próbach rozpoczęcia kariery dziennikarskiej otrzymuje propozycję stażu w firmie Morgan Stanley. Tam poznaje zasady rządzące światkiem traderów, gdzie kupujący, stawiający ogromne sumy, licząc na wzrost lub spadek wartości akcji, uznawani są za osobników alfa, a sprzedający – brokerzy dbający o ich interesy – są zawsze gotowi zaspokajać ich potrzeby.

  Jak bardzo, Turney odkrył ze zdziwieniem, gdy w roku 1999 dołączył do pracowników Galleon Group – wielkiej firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi założonej przez Raja Rajaratnama. Tu po raz pierwszy dostaje szansę decydowania o transakcjach, dzięki czemu szybko integruje się ze współpracownikami i czerpie od nich cenne wskazówki. Pochłania go również światek ich hedonistycznych uciech.

  W następnej firmie, Arus Partners i J.L. Berkowitz, wspina się na zawodowy szczyt, by jednocześnie spaść na dno. Za dnia utalentowany trader, a nocą ekstrawagancki klubowicz, nie stroniący od narkotyków, którymi próbuje zagłuszyć trawiącą wewnętrzną pustkę.

  Porywająca podróż przez mroczny świat Wall Street i jednocześnie ujmujący autoportret młodego człowieka, który decydując się na porzuceniu posady i rezygnację
  z siedmiocyfrowej pensji ratuje samego siebie.

  Ciemna strona Wall Street to jedna z najlepszych książek o „dorastaniu na Ulicy” jaką kiedykolwiek napisano.


  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint