Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bułgaria znana i nieznana: Z Ruse do Varny (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autorzy:
  Skarlet, Albert
  Wydawnictwo:
  SELF-PUBLISHER
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  161
   
  PDF
   Podczas naszej „książkowej podróży” zatrzymamy się w ciekawych miejscach na 200 kilometrowej trasie z Ruse do Varny. Zobaczymy krainę pelikanów, odwiedzimy miasta, miasteczka i wsie położone na wybrzeżu, w bliższym i dalszym sąsiedztwie Morskiej Stolicy - od Nesebyr do Durankulak. Opowiemy o świętym tańcu na rozgrzanych węglach i miejscach, w których zatrzymał się czas, gdzie niezmiennie od setek lat odbywają się te same rytuały.

  Bułgaria kojarzy się przede wszystkim z Morzem Czarnym, słonecznymi plażami i złotym piaskiem. Na bardzo zróżnicowanym wybrzeżu jest wiele kurortów, prześcigających się w tworzeniu atrakcji dla turystów z całego świata. Pasjonaci zwiedzania zabytków, znajdą w Bułgarii pozostałości z różnych epok, od czasów prehistorycznych, starożytnych, po nowożytne. Wybór jest duży: trackie świątynie, rzymskie amfiteatry, bizantyjskie fortyfikacje, średniowieczne twierdze. Miłośnicy nurkowania mają tu okazję do zwiedzania w towarzystwie delfinów antycznych miast i statków na dnie morza.

  Przyjazne warunki pogodowe sprawiają, że nawet jesienna wyprawa do Morskiej Stolicy, sprawi wiele przyjemności.

  Jadąc samochodem z Ruse do Varny, nie można nie wstąpić do skalnych klasztorów czy trackiego grobowca. Nie można też nie spojrzeć na skalną płaskorzeźbę sprzed 1300 lat.

  Będąc w Varnie, warto zorganizować kilka wypadów za miasto, żeby zobaczyć zakątek, którym zachwyciła się królowa Maria, Cudne Skały i bułgarską dżunglę. Tylko w pobliżu Morskiej Stolicy spacer po grzbiecie kolorowego klifu możemy zakończyć obiadem lub kawką w jaskini.
  (Książka jest również dostępna w wersji papierowej)

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności