ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Anna Maria Wesołowska
  Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny Anna Maria Wesołowska - okładka ebooka

  Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny Anna Maria Wesołowska - okładka ebooka

  Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny Anna Maria Wesołowska - okładka audiobooka MP3

  Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny Anna Maria Wesołowska - okładka audiobooks CD

  Wydawnictwo:
  Poltext
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  234
  Dostępne formaty:
  PDF
  ePub
  Mobi
   O prawie  w stosunku do młodzieży pisze sędzia Anna Maria Wesołowska, znana m.in. z programu TVN "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Książka składa się z krótkich i przystępnie napisanych felietonów. Każdy z nich zawiera konkretne i zwięzłe omówienie wybranej sprawy sądowej, dotyczącej konfliktu młodego człowieka z prawem, w której orzekała autorka. Książka zainteresuje uczniów, nauczycieli i rodziców.

  Książka przybliża młodzieży, rodzicom i nauczycielom problematykę przestępstw najczęściej popełnianych przez młodocianych. Autorka wybrała czyny, które najbardziej bulwersują i wzmagają poczucie zagrożenia. W 100 felietonach przedstawia sytuacje, w których nastolatki popełniają przestępstwa lub czyny niedozwolone, często nie zdając sobie z tego sprawy. Autorka ukazuje ich przyczyny i konsekwencje, aby sprowokować do dyskusji i działania. Bowiem to od rodziców, opiekunów, sąsiadów, szkoły i społeczeństwa zależy, czy młodych na ławie oskarżonych będzie przybywać, czy ubywać. Książka pomoże uświadomić młodzieży, że wiele problemów można rozwiązać bez wchodzenia w konflikt z prawem.

  Wybrane bestsellery

  O autorze ebooka

  Anna Maria Wesołowska — obecnie sędzia w stanie spoczynku. Orzekała w sprawach rodzinnych, cywilnych i prawie trzydzieści lat w sprawach karnych. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się edukacją prawną społeczeństwa. Była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek i babcia sześciorga wnucząt.

  Poltext - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint