- Autor:
- Długość
- liczba lekcji: 27, czas trwania: 05:13:49
- Ocena
Kurs video
Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym
- Wydawnictwo:
- Videopoint
- Wersja:
- Online
- Czas trwania:
- 5 godz. 13 min.
- Technologia:
- Baltie 3
- Ocena:
Spis lekcji kursu video
-
1. Wprowadzenie 00:06:38
-
2. Tryb Budowanie 00:08:37
-
3. Edytor graficzny (tworzenie nowych banków przedmiotów i dodawanie nowych przedmiotów) 00:41:23
-
4. Tryb Czarowanie 00:12:43
-
5. Tryb Programowanie 01:25:58
- 5.1. Pierwszy program - poruszanie Baltiem. Polecenia i zasady pisania kodu 00:11:35
- 5.2. Czarowanie i znikanie 00:13:04
- 5.3. Sterowanie tempem wykonywania programu 00:12:20
- 5.4. Wyświetlenie sceny w programie i wyczyszczenie ekranu 00:11:37
- 5.5. Czytelność programu: bloki poleceń i komentarze 00:12:20
- 5.6. Pomocnik Baltiego 00:13:01
- 5.7. Korzystanie z edytora graficznego w toku programu 00:12:01
-
6. Programowanie - Zaawansowany 02:38:30
- 6.1. Wprowadzenie w nowe możliwości Baltiego 00:11:21
- 6.2. Podstawowe informacje o literałach. Literał liczbowy 00:12:22
- 6.3. Literał tekstowy (ciągi znaków) 00:12:30
- 6.4. Stałe i zmienne 00:17:04
- 6.5. Pętla - While, Do while 00:14:05
- 6.6. Pętla for 00:11:32
- 6.7. Instrukcja wyboru Jeśli - If, If-else 00:09:41
- 6.8. Polecenia graficzne 00:10:25
- 6.9. Pozycjonowanie obiektów 00:12:27
- 6.10. Obszar aktywny 00:12:14
- 6.11. Animacja chmurki i Baltiego 00:10:02
- 6.12. Animacja 00:13:47
- 6.13. Dołączanie plików graficznych i dźwiękowych 00:11:00
Opis
kursu video
:
Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym
Obierz kurs na... naukę programowania w Baltie!
Programiści są jednymi z najpilniej poszukiwanych i najlepiej opłacanych pracowników branży IT. Co więcej, znajomości podstaw programowania już teraz wymaga się od osób zatrudnianych na stanowiskach, które z pozoru nie mają z nim nic wspólnego — na przykład w działach marketingu online czy w obsłudze wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń przemysłowych oraz aparatury medycznej. Należy przypuszczać, że w przyszłości waga znajomości tematu będzie tylko rosnąć. Stąd do nauki pisania prostych programów powinno się podejść równie poważnie, jak do uczestnictwa w zajęciach z języków obcych. Tylko jak skutecznie zarazić dziecko programistyczną pasją? W jaki sposób zmienić naukę w zabawę?
Tu z pomocą przychodzi program Baltie oraz jego charakterystyczny bohater — mały czarodziej ubrany w fioletowe szatki. To właśnie nim sterować będzie młody adept informatyki, bawiąc się, ucząc i przygotowując do stosowania bardziej zaawansowanych języków programowania. Z programu Baltie mogą korzystać wszyscy — nie tylko uczniowie i nauczyciele. Wiek użytkownika nie ma znaczenia. Proces pisania kodu polega tu na układaniu graficznych elementów (poleceń) w większe struktury. Praca z programem zaczyna się od trybu Budowanie. Układanie przedmiotów stanowi wstęp do układania poleceń, podobnie jak wykonywanie przez małego czarodzieja pojedynczych czynności w trybie Czarowanie poprzedza pisanie zbiorów poleceń. Po opanowaniu podstaw programu można w nim pisać gry i tworzyć udźwiękowione animacje.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
Uczestnik niniejszego kursu dowie się, jak:
- budować sceny, które będą stanowiły tło późniejszych akcji (tryb Budowanie);
- korzystać z wbudowanego edytora graficznego w każdym z trybów;
- wydawać proste polecenia, które będą wykonywane przez bohatera programu, jeszcze przed przystąpieniem do właściwego programowania działania tej postaci (tryb Czarowanie);
- pisać programy komputerowe (tryb Programowanie Nowicjusz i Zaawansowany);
- zapisywać utworzone w programie pliki (sceny i programy) na dysku.
Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Użytkownik nauczy się między innymi korzystania z listy poleceń, tworzenia kodu z poleceniami wykonywanymi liniowo oraz bloków poleceń, definiowania i wywoływania procedur, opisywania programu za pomocą komentarzy. Pozna instrukcje sterujące (if, if else, while, for), będzie stosować różne typy danych oraz pozycjonować elementy za pomocą współrzędnych. Dowie się także, jak tworzyć animacje w programie Baltie.
Obudzić pasję
Pierwsza wersja programu Baltie, zwanego także „Baltikiem”, powstała w 1999 roku w Czechach. Jego autor Bohumir Soukup postawił przed swoim dziełem ambitne zadanie: Baltie ma obudzić i rozwinąć pasję programistyczną u młodych ludzi. Dlatego też program ma charakter wybitnie edukacyjny i jest bardzo przyjazny dla użytkownika. W atrakcyjnej formie — w trzech trybach pracy: Budowanie, Czarowanie, Programowanie — systematycznie przekazuje i rozwija nabywane umiejętności związane z pisaniem programów komputerowych. Dodatkowym atutem jest graficzna postać poleceń, co ułatwia pisanie kodów.
Darmową wersję „Baltika” można pobrać ze strony http://www.sgpsys.com/pl/.
Krótki kurs czarowania
Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym obejmuje łącznie 27 lekcji. Pierwsze siedem odcinków poświęcono przygotowaniu do korzystania z programu Baltie i do rozpoczęcia nauki tworzenia kodu. Jedna lekcja omawia tryb Budowanie, jedna — tryb Czarowanie, kolejne cztery odcinki szkolą w zakresie obsługi edytora graficznego. Następnie kursant przechodzi do właściwego zagadnienia: w trybie Programowanie Nowicjusz znajduje się siedem lekcji przedstawiających absolutne podstawy programowania po bloki poleceń i procedury (pomocnik Baltiego). Dla trybu Programowanie Zaawansowany przewidziano 13 lekcji, wdrażających w dostępne w programie konstrukcje. Ich opanowanie pozwala rozpocząć samodzielne „wyczarowywanie” interesujących programów, gier i animacji.
Tylko dla wtajemniczonych
Baltie to nie tylko program pozwalający opanować podstawy programowania. Wokół małego czarodzieja w fioletowym wdzianku skupia się cała społeczność. Dołącz do niej i bierz udział w krajowych i międzynarodowych konkursach programowania z Baltiem! Jeśli jesteś nauczycielem, wybierając dla swoich uczniów ten właśnie program, możesz być pewien, że nie zostaniesz bez pomocy. Fani dosyć regularnie organizują szkolenia dla osób chcących zaciekawić programowaniem swoich podopiecznych.
Poznaj naszego eksperta
Agnieszka Borkowska — to człowiek wielu zawodów: od kulturoznawcy, przez nauczyciela, projektanta aplikacji internetowych, po arteterapeutę. Ilustruje i pisze książki — wykonała między innymi ilustracje do Przygód z elektroniką, jest współautorką Młodego mistrza programowania (oba tytuły wydane przez Helion). Wolne chwile najchętniej spędza ze swoją wyjątkową rodziną, dla której z wielką pasją prowadzi dom. Lubi sztuki plastyczne, chętnie sięga po techniki tradycyjne i nowoczesne.
Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w przygotowanym kursie z przesłaniem — KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ PROGRAMISTĄ.
Wybrane bestsellery
Videopoint - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Baltie. Kurs video. Poziom pierwszy. Elementarz programowania w języku wizualnym Agnieszka Borkowska (2) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.
(2)
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)
więcej opinii