ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Artyści udręczeni (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Christopher Zara
  Okładka książki/ebooka Artyści udręczeni

  Okładka książki Artyści udręczeni

  Okładka książki Artyści udręczeni

  Okładka książki Artyści udręczeni

  Wydawnictwo:
  Burda Książki
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  280
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Artyści udręczeni to fascynujący i momentami niebezpiecznie zabawny przegląd problemów, z którymi zmagali się wielcy twórcy od lęku separacyjnego Lennyego Brucea przez melancholię Charlesa Schulza, nerwicę natręctw Joeya Ramonea aż po to, co dręczyło Mozarta, a mógł to być zespół Aspergera, Touretta, albo jeszcze inna choroba nazwana obco brzmiącym nazwiskiem. Opisane tu problemy artyści łączyli z darem, który pozwalał im tworzyć piękno z wewnętrznej ciemności.

  Wciągająca i pouczająca lektura.

  Jessica Pallington West, autorka What Would Keith Richards Do?

  Odkryj obłęd

  Wielka sztuka zawsze rodzi się w bólach.

  A przynajmniej można dojść do takiego wniosku, po zapoznaniu się z przedstawionymi w tej książce sylwetkami wielkich artystów. Opisane tu indywidualności współtworzą wielką mozaikę talentu i cierpienia. Czytanie o udręce, która w ostatecznym rozrachunku pomogła artystom stworzyć wiekopomne dzieła, przypomina wyjście do galerii sztuki w towarzystwie psychoterapeuty, który podpowiada, jakie demony stały za każdym płótnem, kliszą i partyturą.

  Artyści wybrani przez Christophera Zarę to przedstawiciele wielu różnych dziedzin utalentowani, lecz cierpiący pisarze, muzycy, aktorzy i malarze. Niniejsza książka powstała, aby uczcić ich geniusz, ale też po to, żeby zgłębić ciemne zakamarki ich umysłów. Dusza artysty jest areną starć między bólem a pięknem. Za sztuką, którą cenimy, kryje się wiele koszmarów.

  Bądź na bieżąco z swiatksiazki.pl

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint