ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Alfabet Suworowa

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Wiktor Suworow
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  2.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  320
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Suworow przedstawia ludzi i historie, które wyjaśniają poczynania współczesnej Rosji.

  „Reżim Władimira Putina, łamiąc prawo międzynarodowe i zasady do których stosują się państwa cywilizowane, zaatakował Ukrainę. Siłą zagarnął Krym i wzniecił rebelię we wschodnich regionach tego kraju. Rosjanie na ziemi naszego sąsiada zabijają ludzi. W Polsce wywołuje to poczucie zagrożenia i olbrzymie oburzenie (…) W świetle dramatu, który rozgrywa się pod Donieckiem i Ługańskiem jest to całkowicie zrozumiałe. Nie wolno nam jednak zapominać, że jest również inna Rosja. Ze są Rosjanie, którzy z przerażeniem i wstydem obserwują kolejne ekscesy Putina. Którzy marzą o tym, by ich ojczyzna przestała być międzynarodowym chuliganem, a stałą się normalnym demokratycznym państwem. Jednym z najwybitniejszych z nich jest Wiktor Suworow, były oficer sowieckiego wywiadu wojskowego, który w 1978 roku zdecydował się porzucić służbę Związkowi Sowieckiemu i przejść na stronę wolnego świata”.

   
  Słynny były oficer Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które w decydujący sposób wpłynęły na dzieje Rosji, Starego Kontynentu i świata. Wnikliwe opisy postaci Stalina, Hitlera, Katarzyny II, Rasputina, Napoleona, Ronalda Reagana, Berii oraz Iwana Groźnego, ale także z polskiej historii Piłsudskiego, Jaruzelskiego, Dzierżyńskiego i Ryszarda Kuklińskiego.

  Książka to także bardzo szczery i barwny wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów Pakt RibbentropBeck (REBIS 2012), Obłęd 44 (REBIS 2013) i Opcja niemiecka (REBIS 2014). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził ZSRR i przeszedł na stronę państw zachodnich. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził inwazję Stalina oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.
   

  WIKTOR SUWOROW właściwie Władimir Bogdanowicz Riezun to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie pracował w rezydenturze GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Dom Wydawniczy REBIS opublikował większość jego książek, m.in. Akwarium, GRU, Matkę diabła, Tatianę tajną broń, cykl Cień zwycięstwa oraz powieści kryminalne z cyklu o Nastii Strzeleckiej. Pierwszy tom z jego pięcioksięgu Lodołamacz kupiło kilkanaście milionów czytelników.

  PIOTR ZYCHOWICZ jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem Rzeczpospolitej i Uważam Rze. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika Historia Do Rzeczy. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2014 roku REBIS wydał jego książkę Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z III Rzeszą, a wcześniej Pakt RibbentropBeck i Obłęd 44.

  Wybrane bestsellery

  Wiktor Suworow - pozostałe książki

  Dom Wydawniczy REBIS - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint