Od ponad dwudziestu lat realizuje dziecięce marzenie o włóczeniu się po świecie z rowerem. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. W ze

Od ponad dwudziestu lat realizuje dziecięce marzenie o włóczeniu się po świecie z rowerem. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. W zeszłym roku otrzymał kilka prestiżowych nagród podróżniczych. Mowa o Piotrze Strzeżyszu – podróżniku i wnikliwym obserwatorze świata, który wydał właśnie nową książkę. Sen powrotu ukaże się nakładem Wydawnictwa Bezdroża, a jego premierę zaplanowano na Festiwalu Kolosy w Gdyni.

Najnowsza publikacja laureata zeszłorocznej nagrody Bursztynowy Motyl im. Arkadego Fiedlera powstała na kanwie podróży z USA do Patagonii. W książce nie znajdziemy jednak przewodnikowych opisów, a mieszankę utkaną z wydarzeń, wnikliwych obserwacji i osobistych doświadczeń. Sen powrotu jest wciągającą opowieścią o byciu w drodze, tęsknocie, marzeniach, ale przede wszystkim o wielorako rozumianym poszukiwaniu: siebie, innych, "swojego" miejsca, czasu... Prof. Kazimierz Mrówka napisał: Sen Powrotu jest jedną z najpiękniejszych polskich współczesnych książek podróżniczych. Zapraszamy więc w podróż z Piotrem Strzeżyszem, na spotkania z drugim człowiekiem i nie mniej poruszające spotkania ze zwierzętami, być może każdy z nas po lekturze i wspólnej podróży z Piotrem odnajdzie cząstkę siebie.

Autor zaprasza na cykl spotkań z czytelnikami:

  • Gdynia - 13 marca na Kolosach, godz. 13:40
  • Warszawa - 17 marca w kinie Luna, godz. 19:00
  • Rybnik - 2 kwietnia w DK Chwałowice (Festiwal Karawana), godz. 15:20
  • Kraków - 7 kwietnia w Księgarni Bonobo, godz. 19:00
  • Kielce - 8 kwietnia
  • Warszawa - 9 kwietnia, Klub Podróży Jarema, Krakowskie Przedmieście 68, godz 18.00
  • Krosno - 11 kwietnia w Muzeum Rzemiosła (Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami), godz. 18:00
  • Rzeszów - 13 kwietnia w Pubie Underground, godz. 20.00

Z Piotrem Strzeżyszem będzie można spotkać się również 14 marca na antenie Radio WNET o godz. 17.00 i 24 marca w radiowej Trójce, gdzie będzie gościem Pawła Drozda, o godz. 10.00.

Książka Sen powrotu dostępna jest w księgarni Ebookpooint.pl »