Dzień Zakochanych tuż za rogiem. Żadna inna gałąź literatury tak bardzo nie oddaje jego klimatu, jak romanse! Albo się je kocha, albo ich nie cierpi -Dzień Zakochanych tuż za rogiem. Żadna inna gałąź literatury tak bardzo nie oddaje jego klimatu, jak romanse! Albo się je kocha, albo ich nie cierpi - jednak jedno trzeba przyznać. Od pewnego czasu pikantne powieści dla dorosłych szturmują rynek i stają się prawdziwymi hitami. Dlatego dzisiaj będzie na gorrrąco ;) Wprowadzicie się z nami w walentynkowy nastrój? 

  Przez długie lata o literaturze erotycznej było dosyć cicho, choć oczywiście nie była ona niczym nowym - "niegrzeczne" książki powstawały już dużo, dużo wcześniej. Cofnijmy się aż do 1748 roku, gdy na rynku pojawiły się "Wspomnienia kurtyzany". Książka Johna Clelanda wywołała skandal - określono ją jako "niegodziwą książkę stanowiącą jawną zniewagę wobec religii i dobrych obyczajów, oraz wyrzut sumienia dla honoru, rządu i praw". Nie zapominajmy także o sławnym markizie De Sade, który w swoich książkach dosadnie przedstawiał przemoc jako źródło seksualnej ekscytacji.  A Vladimir Nabokov i jego  wydana w 1955 roku "Lolita", traktująca o ślepym pożądaniu dojrzałego mężczyzny do nastolatki? Powieść uznawana dziś za arcydzieło światowej literatury, przez lata uchodziła za skandalizującą i pornograficzną. W latach 20. XX wieku z kolei Brytyjczycy po kryjomu zaczytywali się w "Kochanku Lady Chatterley" - oczywiście w wersji ocenzurowanej. Pełną wersję wydano dopiero 30 lat później.   Przytoczone przykłady to zaledwie wierzchołek góry lodowej - faktem jest, że powieści erotyczne istnieją od lat, a od ich treści często nie tylko pojawiały się rumieńce na policzkach, ale i jeżyły włosy na głowie.  Przełom nastąpił wraz z sukcesem powieści "50 Twarzy Greya". Trylogia wywróciła rynek do góry nogami, stając się światowym bestsellerem i zarzewiem swego rodzaju literackiej rewolucji. Na dzień dzisiejszy doskonale widzimy, w jakim tempie rozrasta się kategoria romans i z jakim entuzjazmem przyjmują ją czytelnicy - czy może raczej czytelniczki?  No właśnie! Przy okazji pojawia się sporo pytań - czy Panowie także czytują romanse? Co powoduje, że tak chętnie uciekamy w literacki świat namiętności i dzikich pragnień? Czy dzięki takim lekturom, czujemy się pewniejsi siebie i swoich potrzeb? Czy czytanie erotyków to jednak wciąż powód do wstydu?  My dla wszystkich miłośników romansów przygotowaliśmy dzisiaj zestawienie największych hitów i nowości must-read w tejże kategorii. Zaczynajmy! :)  

? Romansowe TOP ostatnich tygodni ?

 

Prawo mafii. Pierwsza polska antologia mafijna - praca zbiorowa

  Najgorętsza nowość, świeżutka premiera! Pierwsza polska antologia erotyczno-mafijna pod redakcją K.N. Haner. Zbiór jedenastu gorących opowiadań, których bohaterki oraz bohaterowie trafiają do niebezpiecznego, lecz fascynującego świata śmiertelnie niebezpiecznych mężczyzn i zabójczo pięknych kobiet. Świata, który, choć funkcjonuje poza oficjalnym prawem, rządzi się własnymi zasadami. Tu pieniądze są przeogromne, zemsta nienasycona, a miłość nieokiełznana.      

Claimed, Romans mafijny - Alicja Skirgajłło

Declanowi maniery dżentelmena nie przeszkadzają w kierowaniu gangiem - jest miłośnikiem opery, znawcą sztuki, erudytą, prawnikiem, a także handlarzem narkotyków, z zimną krwią eliminującym wszystkich, którzy staną mu na drodze. W sam środek mafijnych gier trafia Holly Evans, dwudziestopięcioletnia samotna matka, agentka FBI. Sama ma na koncie kilka nie do końca legalnych wyskoków z młodości, które jednak zostały zatuszowane dzięki staraniom ojca policjanta. Declan, mafioso-dżentelmen, był najtrudniejszym zadaniem, jakie kiedykolwiek musiała wykonać. Prawdziwym magnesem na kłopoty jest brat Declana. Tym razem planuje małżeństwo z piękną córką mafijnego bossa - chociaż to nie ona jest kobietą, dla której stracił głowę. Boss jest człowiekiem okrutnym i bezwzględnym - i absolutnie nie pozwoli skrzywdzić córki. Brzmi jak recepta na katastrofę?   Uwaga, to nie pierwsza część! Sprawdź najpierw Trapped. Romans mafijny.  

Ostry - Angela Węcka

On, Artur Ostry, jest właścicielem sieci doskonałych restauracji, które słyną z dań podnoszących libido. W dzień występuje jako szef kuchni, nocą zmienia się w mężczyznę, którego nie sposób zapomnieć. Z pozoru jest człowiekiem w pełni zadowolonym z życia, jednak nosi w sobie bolesną tajemnicę... Ona, Lena Kruk, dwudziestopięciolatka, zapalona cukierniczka amatorka, bez grosza przy duszy. Aby się utrzymać, chwyta się każdego zajęcia, choćby było najbardziej podejrzane. Podejmuje się nawet pracy w klubie erotycznym. To właśnie tutaj, w tym raczej mało sympatycznym miejscu Lena poznaje Artura, a ten docenia jej pasję i talent do produkcji słodkości. Zaprasza dziewczynę do swojego programu stażowego. Tym samym Ostry daje szansę im obojgu: jej na karierę, sobie na zmianę, na którą chyba nie jest do końca gotowy.    

Playboy. Manwhore - Katy Evans

  Wygląda na to, że Wynn zostanie ostatnią panną w gronie przyjaciółek. Trudno, w takim razie chrzanić miłość, niech żyje przyjemność! A w tym specjalistą jest Cullen, zawodowy hazardzista, nieuznający przegranej pokerzysta i znany playboy. Pod wpływem spontanicznej decyzji, Wynn wyrusza z nim do Las Vegas, by doświadczyć szalonego życia w mieście, gdzie wszystko jest grą, nawet uczucia. Problem w tym, że przeciwnik wciąż podbija stawkę, a zwycięstwo przestaje być nagrodą, której Wynn pragnie najbardziej.     Uwaga, to jest piąty tom. Poznaj pozostałe części serii Manwhore TUTAJ.  

Niegrzeczny rockman - Kristen Callihan

  John „Jax” Blackwood, gwiazda rocka, od dwóch lat, odkąd próbował odebrać sobie życie, trwa w stanie otępienia. Stellę Grey po raz pierwszy spotyka w spożywczaku. Ona nie miała pojęcia, że właśnie sprzątnęła sprzed nosa ostatnie pudełko lodów gitarzyście jednego z najsławniejszych zespołów rockowych - i to w dosyć nieprzemyślany sposób. Stella nie może przestać myśleć o nieznajomym. Wkrótce okazuje się, że przystojniak będzie jej nowym sąsiadem. A on, im więcej wie o Stelli, tym bardziej się w niej zakochuje.     To jeden z trzech tomów serii VIP. Poznaj pozostałe TUTAJ.    

Bad Boys Bring Heaven - C.S. Riley

Hope Ciredman kroczy przez życie, jakby nie miała nic do stracenia. Oziębłość i beznamiętna twarz to jej maska. Arogancja to sposób bycia. A buntowniczy charakter to prawdziwy magnes ściągający kłopoty. Może właśnie dlatego już pierwszego dnia w nowej szkole Hope wzbudza sensację i wplątuje się w grę, której zasad nie zna. Dziewczyna jak zwykle pragnie zwycięstwa, ale jest nieświadoma, że w tej rozgrywce stawką okaże się jej serce. Asa McLean to wyrafinowany drań uosabiający wszystko, przed czym Hope chce uciec - brutalną siłę, niebezpieczeństwo i nieziemski tupet. To typ chłopaka, który wyciąga z niej to, co ona pragnie najgłębiej ukryć - prawdziwe uczucia. Przy Asie Hope czuje, że naprawdę żyje.      

Zły Czas - K.N. Haner

Kontynuacja Złego Miejsca oraz losów Blaire i Phixa. Wszystko, co mi się przydarzyło, było jak senny koszmar. Trafiłam w sam środek mafijnego piekła. Chwilowe poczucie bezpieczeństwa było dla mnie zgubne. Wierzyłam, że David mi pomoże, ale on mnie oszukał. Oboje kłamaliśmy Phixowi prosto w oczy. To nie mogło skończyć się... Niekiedy możemy po prostu znaleźć się w złym miejscu i czasie. Na Blaire polują najgorsi ludzie tego świata - w tym jej mąż. Pora podjąć decyzje, które zaważą na jej życiu...     Jeśli chcesz poznać Zły Czas, dobrze byłoby zacząć od Złego Miejsca! ;)  

Kostandin. Grzechy mafii - Magdalena Winnicka

  23-letnia Alicja usiłuje odzyskać równowagę po ciężkich przeżyciach. Mają jej w tym pomóc wakacje w Leicester. Już na samym początku swojej przygody poznaje 30-letniego Kostandina Tironę. -  piekielnie przystojny, bezwstydny samiec alfa bez trudu uwodzi bezbronną Alicję, ratując ją z opresji. Niewinna kobieta nie jest świadoma, że los postawił na jej drodze bezwzględnego zabójcę i szefa mafii. Alicja i Kostandin wyruszają w przepełnioną namiętnością podróż. Jednak pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego światka, w którym ludzkim życiem rządzą pieniądze, musi oznaczać kłopoty.        Mamy także tom drugi - Porachunki. Grzechy Mafii!  

Aiden. Prywatne imperium #2 - Melanie Moreland

Aiden, Bentley i Maddox spotkali się na uniwersytecie. Jako że spędzali ze sobą sporo czasu, szybko się polubili - tak narodziła się wielka przyjaźń. Później jednak ich drogi się rozeszły. Aiden stał się kimś, kogo wielu szanowało i podziwiało. Był częścią odnoszącej sukcesy firmy, bogatym i interesującym mężczyzną, który nie przejmował się bzdurami. Tyle że to była maska, za którą skutecznie ukrywał swoją prawdziwą twarz. Straszliwa przeszłość, pełna przemocy i pogardy, odcisnęła na jego sercu i duszy potworne piętno. Cami jako jedyna kobieta, zdołała przedrzeć się przez skorupę banałów i dostrzec prawdziwego Aidena. Zrozumiała, że przeznaczony jej jest właśnie ten delikatny i poraniony w środku mężczyzna. Jej oczy dostrzegały o wiele więcej, niż on chciał jej pokazać. Aiden uważał, że nigdy nie będzie wystarczająco dobry, by na nią zasłużyć, dlatego postanowił odepchnąć ją i jej uczucia. Ale Cami absolutnie nie miała zamiaru się poddać...   Zanim sięgniesz po Aidena, poznaj Bentleya!  

Grzeszny doktor. Intensywne doznania - Whitney G.

  Garrett Ashton jest lekarzem w prywatnej nowojorskiej klinice. Cenionym i niezwykle przystojnym - każda kobieta na jego widok czuje, że potrzebuje pilnej wizyty. Po godzinach lubi ostry seks i sprośne rozmowy na czacie randkowym z tajemniczą nieznajomą. Ambitna Natalie zostaje przeniesiona na rezydenturę do nowej kliniki i wcale nie jest z tego zadowolona. W życiu prywatnym także jej się nie układa - każda kolejna randka okazuje się klapą. Zrezygnowana, postanawia spotkać się na żywo ze swoim przyjacielem poznanym w sieci. Kiedy nieoczekiwanie odkrywa, że znajomy ukrywający się pod nickiem D-Doctor jest jej nowym przełożonym, sprawy totalnie się komplikują.     Poznaj całą serię Intensywne Doznania TUTAJ :)  

Serce diabła. Forge #3 - Meghan March

India Baptiste miała nerwy ze stali i żelazną wolę. Bezwzględnie dążyła do celu i potrafiła wykorzystać każdy swój  atut - łącznie z zapierającą dech urodą i mistrzowską grą w pokera. Nigdy nie przegrywała i rzadko kiedy trafiała na kogoś, kto byłby w stanie stawić jej czoła. Kimś takim okazał się jednak miliarder Jericho Forge, który postanowił, że dostanie ją na własność. Ot, zachcianka bogatego, pozbawionego skrupułów aroganta. India oddała mu wolność i rękę. Nie umiała go jednak znienawidzić ani pokochać. Jericho budził w niej potężne, sprzeczne uczucia: pożądanie, gniew, wściekłość, ale także czułość. Ich małżeństwo od początku przypominało pożar statku na wzburzonym morzu. Miało być ono grą, której celem było zdobycie większej władzy i pieniędzy. Ale trafiła kosa na kamień -  żona niepostrzeżenie obudziła w Jerichu pokłady uczuć, których nigdy wcześniej nie dopuszczał do głosu. Kiedy się zorientował, było już za późno. Popełnił niewybaczalny błąd.     Uwaga, to jest trzeci tom! Poznaj pierwszy i drugi TUTAJ.   Uff, z wypiekami na twarzy dobrnęliśmy do końca zestawienia. A Ty jakie romanse uważasz za totalny TOP i must read? :)  Czekamy na Twoją opinię.  

Wciąż trwają u nas #ZakochaniWCzytaniu !

Jak walentynkowy post, to musimy wspomnieć o tym, że nadal jesteśmy #ZakochaniWCzytaniu :)Ponad 20 tysięcy ebooków, audiobooków i książek czeka w promocji - oczywiście nie tylko pikantnych erotyków! W akcji znajdziesz wydawców takich jak Rebis, Wydawnictwo Literackie, Marginesy, Albatros, NovaeRes, Filia, Czwarta Strona, Wydawnictwo Poznańskie, Copernicus Center Press oraz wielu innych. Wybór jest naprawdę duży! ;) No i przypominamy - trwa także konkurs, a do wygrania są czytniki inkBOOK Calypso Plus z etui i bony zakupowe!    

Wszystkiego dobrego oraz mocy emocji na Walentynki życzymy! :) Do usłyszenia znów!