Co kupić na Dzień Kobiet? Zazwyczaj pierwszym wyborem, jeśli myślimy o drobnych niezobowiązujących upominkach, stają się kwiaty lub bombonierka. W żadnym wypadku nie twierdzimy, że to źle! :) Ale może tym razem będzie to ebook lub książka? Polecamy dziś kilka kobiecych tytułów - dla wszystkich Pań, które chciałyby sprawić sobie miły prezent, oraz Panów - którzy szukają, co kupić na Dzień Kobiet żonie, dziewczynie, przyjaciółce. Sprawdź, co polecamy!Wszystkiego najlepszego na Dzień Kobiet! W księgarni Ebookpoint robi się dziś naprawdę kobieco. A że regał na książki ma ograniczoną pojemność, to stawiamy na ebooki i wzbogacenie cyfrowej biblioteczki ;) Proponujemy Ci dziś tytuły, których głównymi bohaterkami są właśnie Panie. Od reportażowych ebooków, w których poznasz prawdziwe historie kobiet, po kryminały, gdzie główne skrzypce grają właśnie kobiece postacie. A czy wiesz, skąd w ogóle wzięło się to święto?

 

Historia kobiecego święta

 

Historia Dnia Kobiet sięga naprawdę daleko - sądzi się, że już w starożytności, w Rzymie, oddawano cześć bogini Junonie, opiekunce kobiet. Popularne były Matronalia, w ramach których bogini składano w ofierze kwiaty oraz modlono się o szczęście rodzinne.

Uznaje się, że kobiece święto swoje początki miało w Stanach Zjednoczonych w 1857 roku - wówczas sufrażystki z fabryk odzieży w Nowym Jorku zorganizowały strajk, walcząc o równouprawienie i odpowiednio wysoką wypłatę. Jednak pierwszy Dzień Kobiet obchodzono w roku 1909, gdy zorganizowany został przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

W marcu 1911 roku Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzono już w Austrii, Danii, Niemczech i Szwajcarii. W latach 1913 i 1914 w tym dniu odbywały się demonstracje antywojenne, a w 1917 roku kobiety w Rosji rozpoczęły tak zwaną rewolucję lutową - doprowadziła ona do obalenia władzy oraz przyznania kobietom praw wyborczych. Coraz więcej państw przyjmowało Dzień Kobiet jako oficjalnie obchodzone święto - była to okazja do wyrażenia popracia dla obejmowania stanowisk publicznych przez kobiety, domagania się praw kobiet do pracy oraz szkoleń zawodowych,a także zaprzestania dyskryminacji.

Wyjątkowe kobiety od zawsze miały ogromny wkład w naszą historię. Warto mieć to w pamięci! Dziś rozsiądź się wygodnie - na Dzień Kobiet polecamy wypocząć, zrelaksować się i poczytać - ciekawe książki dla kobiet czekają :)

 

 

Dla kobiet, które chcą wsłuchać się w siebie

 

Dbamy o naszych bliskich, o dom, o to, by w pracy wszystko było dobrze. A dbałość o siebie? Niestety często o tym zapominamy. Warto jednak wsłuchać się w swój wewnętrzny głos, zwolnić i przestać zadowalać otoczenie - w zamian tego, skupić się na własnych potrzebach.

Polecamy Ci dwa świetne ebooki dwóch wyjątkowych kobiet - najnowsze wydanie Jak Pokochać Siebie Dagmary Gmitrzak oraz Nieposkromioną autorstwa Glennon Doyle.
 

W życiu wszystko zaczyna się od Ciebie! Dagmara Gmitrzak, autorka pierwszego z ebooków, stawia proste pytanie - w jaki sposób masz prawdziwie kochać innych, skoro nie kochasz samej siebie? O tym, dlaczego warto być swoją najlepszą przyjaciółką i stworzyć ze sobą doskonałą, zdrową i trwałą relację.

Nieposkromiona Glennon Doyle to propozycja dla kobiet, które czują się uwięzione w swoich klatkach i chciałyby odzyskać siebie - autentyczną i wolną. Dla tych, które wypierają się swoich prawdziwych uczuć i emocji - smutku, rozgoryczenia, złości, słabości - bo "kto to widział, kobiecie nie przystoi". Opowieść pełna szczerych, a bardzo czasem bolesnych, wspomnień i przemyśleń.
 

Okładka Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety. Wydanie 2 rozszerzone

(ebook)

27,45 zł 49,90 zł(-45%)

(24.95 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Nieposkromiona

(ebook)

27,45 zł 49,90 zł(-45%)

(24.95 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Dla kobiet, które chcą się zainspirować biznesowymi poradami

 

Lubimy sięgnąć czasami po inspirujące biografie ludzi, którzy odnieśli w życiu sukces. Chcemy dowiedzieć się, jak do tego doszli, co poświęcili, jakie nawyki starali się wypracować, by dojść do tego, co osiągnęli. Często chcemy też dowiedzieć się, jak zorganizować sobie czas, by nie pogrążyć się w chaosie oraz łatwo dotrzeć na szczyt.

Dobrym pomysłem na niezobowiązujący upominek będą zarówno biografie, które przedstawiają historie kobiet sukcesu, jak i poradniki rozwojowe, jak mądrze zarządzać czasem. Jeśli planujesz sprawić prezent na Dzień Kobiet dla Pani zaangażowanej w swój rozwój , sięgnij po poniższe ebooki.

O Coco Chanel słyszał chyba każdy - ikona mody i stylu, na punkcie jej kreacji i perfumów szaleją kobiety na całym świecie. Jak to się stało, że osiągnęła taki sukces? Polecamy biografię Czar Chanel. Jest to autobiografia Coco ilustrowana przez Karla Lagerfelda. Znana na całym świecie bizneswoman opowiada o tym, jak wyglądała jej droga od trudnego i smutnego dzieciństwa u znienawidzonych ciotek do blichtru i sławy.

 

Druga propozycja to Jak to robią kobiety sukcesu. Strategie zarządzania czasem . Jeśli równocześnie chcesz rozwijać się zawodowo, dbać o rodzinę, ćwiczyć, nadążać za trendami, a przy tym wciąż mieć swoje pasje (i nie zwariować), to ten poradnik może okazać się strzałem w dziesiątkę. Kilkanaście kobiet, które osiągnęły wiele sukcesów oraz twarde, liczbowe dane o tym, co dokładnie robiły godzina po godzinie przez wiele dni. Dzięki tym danym widzimy kilka kobiecych strategii zarządzania czasem bez utraty kontrolii nad upływającym czasem.

 

Okładka Czar Chanel

(ebook)

21,77 zł 26,90 zł(-19%)

(13.45 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Jak to robią kobiety sukcesu. Strategie zarządzania czasem

(ebook)

21,95 zł 39,90 zł(-45%)

(19.95 zł najniższa cena z 30 dni)

Dla kobiet lubiących ciekawe eseje i literaturę faktu

Mamy trzy świetne tytuły dla Pań, które lubią tego typu literaturę. Mity, opowieści, historie - o wyzbywaniu się trujących kulturowych przekonań, o sile i motywacji do działania. Ebooki, które przybliżą wielowymiarowy portret współczesnych kobiet.

Kobiety i inne potwory to nowość Wydawnictwa Czarnego. Wydawca opisuje ją jako feministyczną analizę, która obnaża tkwiące w naszej kulturze przekonania i zaszłości. Interpretacja znanych kobiecych mitów, propozycja świeżego spojrzenia na obowiązujące ideały piękna i role płciowe.

Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się to również propozycja wydawnictwa Czarnego. Autorka, Weronika Murek, stawia tezę: życie dziewczynek to przymierzanie się, udawanie, przemienianie, gra, a za tym ciągłym stawaniem się ukryta jest przepotężna siła. Ten zbiór esejów wyzwala tytułowe bohaterki z krępujących, powszechnych przekonań.

Geniusz kobiet. Historie kobiet, które zmieniły świat nauki to propozycja Wydawnictwa Copernicus Center Press dla wszystkich lubiących literaturę faktu i zbiory interesujących biografii. Sylwetki dwudziestu czterech przedstawicielek świata nauki, które zrewolucjonizowały swoje dziedziny. Jak opisuje Wydawca, ten ebook to "fascynująca podróż po wszechstronności kobiecego umysłu oraz zachęta dla dzisiejszych kobiet, aby odważniej wkraczały do świata nauki".

 

Okładka Kobiety i inne potwory. Tworzenie nowej mitologii

(ebook)

30,72 zł 39,90 zł(-23%)

(23.94 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Dziewczynki. Kilka esejów o stawaniu się

(ebook)

27,64 zł 35,90 zł(-23%)

(19.75 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Geniusz kobiet. Historie kobiet, które zmieniły świat nauki

(ebook)

31,82 zł 39,90 zł(-20%)

(28.23 zł najniższa cena z 30 dni)

Dla kobiet lubiących dreszczyk adrenaliny

Kryminały będą w sam raz! Brutalne morderstwa, zawiłe intrygi śledcze, pełna napięcia fabuła to coś, co Panie uwielbiają czytać :) Coraz częściej głównymi bohaterkami tajemniczych śledztw stają się też błyskotliwe, silne i nieustępliwe kobiety.

 

Werdykt to najnowsza część serii, która powoli staje się już klasyką na polskim rynku wydawniczym. Seria o Chyłce zaskarbiła sobie sympatię wielu Czytelników - opowiada o charyzmatycznej pani adwokat i będzie idealna dla fanek kryminałów prawniczych.

 

Lucia z kolei to nowa propozycja Domu Wydawniczego Rebis. Jest to pierwszy tom nowego cyklu z porucznik Lucią Guerrero. Grupa studentów kryminologii odkrywa istnienie mordercy, który od lat wymyka się policji. Miejsca jego zbrodni zaaranżowane zostają na wzór scen z renesansowych obrazów. Tymczasem w Madrycie dochodzi do makabrycznej zbrodni - jeden z funkcjonariuszy zostaje powieszony na krzyżu. W pościg za morderą rusza porucznik Guerrero.


 

Okładka Lucia

(ebook)

31,12 zł 39,90 zł(-22%)

(25.93 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Werdykt. Joanna Chyłka. Tom 16

(ebook)

30,33 zł 37,91 zł(-20%)

(30.33 zł najniższa cena z 30 dni)


Dla kobiet, ceniących spokojny wieczór z wciągającą historią

 

Teraz nieco delikatniejsze klimaty - przejmujące historie na dłuugie wieczory będą idealne na relaks z książką. Opowieści o kobiecej sile, przyjaźni i odwadze. 

 

Kiedy kobiety były smokami - 1955 roku pomiędzy godziną 11.45 a 14.30 czasu centralnego 642 987 Amerykanek, żon i matek, przeistoczyło się w smoki. Brzmi...dziwnie? Intrygująco? Warto przekonać się, sięgając po nowość Wydawnictwa Literackiego. Nowa powieść autorki Dziewczynki, która wypiła księżyc to historia o kobiecym gniewie, zmowie milczenia i godzeniu się z losem. 

Życie Violette to niezwykła, wzruszająca opowieść o kobiecie, która chce na nowo rozkwitnąć. Zupełnie jak kwiaty, które otrzymały świeżą wodę. Violette spędza całe dnie na cmentarzu. Porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze, pociesza żałobników. Słyszała już wiele historii - pięknych i tych smutnych. Sama mogłaby opowiedzieć kilka - na przykład o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, albo o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął. Violette nie chce jednak rozgrzebywać przeszłości - w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.

Genialna Przyjaciółka Elleny Ferrante także powoli staje się klasyką literatury. Określana jako niezwykła opowieść o kobiecej przyjaźni i dążeniu do wyrwania się z wojennej rzeczywistości zdominowanej przez biedę i przemoc. Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie plan z dzieciństwa - szczegółowo przygotowane zniknięcie, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Kobieta postanawia opowiedzieć długą historię ich przyjaźni.

 

Okładka Kiedy kobiety były smokami

(ebook)

33,46 zł 42,90 zł(-22%)

(27.89 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka ŻYCIE VIOLETTE

(ebook)

34,32 zł 42,90 zł(-20%)

(25.74 zł najniższa cena z 30 dni)

Okładka Genialna Przyjaciółka

(ebook)

26,00 zł 32,50 zł(-20%)

(26.00 zł najniższa cena z 30 dni)


Dla kobiet, które lubią romanse mniej i bardziej pikantne

 

Przechodzimy do gorących klimatów. Pieprzne historie miłosne okraszone pikantnymi scenami przestały być czymś wstydliwym, a boom na literaturę dla dorosłych trwa w najlepsze. Polecamy dwa romanse, które w ostatnich tygodniach cieszyły się największym zainteresowaniem w księgarni Ebookpoint  - może to właśnie któryś z nich stanie się idealnym upominkiem z okazji Dnia Kobiet?

Król Kier - Ludka Skrzydlewska to jedna z gwiazd polskiego romansu, która swoimi powieściami zaskarbia sobie coraz więcej czytelniczych serc. Połączenie kryminalnych wątków z gorącym romansem wydaje się strzałem w dziesiątkę! Tym razem autorka przenosi nas na ulice Las Vegas - tam postrach wśród przestępców sieje tajemniczy Król Kier. Zamaskowany, nieuchwytny i groźny. Przypadkowo spotyka na swojej drodze Persię - skromną krupierkę. Jedno porwanie sprawia, że losy Persii i Króla Kier nieodwracalnie się ze sobą splatają. 

Dyrektor generalny autorstwa K.N. Haner również stał się w ostatnim czasie prawdziwym hitem! Królowa polskiego romansu proponuje nam historię Olivii i Harry'ego. Ona pracuje jako asystentka swojego sędziwego szefa. Kocha tę pracę i to jej się poświęca - prywatnie żyje w związku bez uczuć, a z partnerem łączy ją jedynie finansowy układ i seks. Harry z kolei jest wnukiem szefa Olivii i spadkobiercą jego majątku. Z początku ich oschła relacja zmienia się o 180 stopni, gdy oboje muszą udać się w służbową podróż do Paryża. Seksualne napięcie i emocje sięgną zenitu, jednak taka zakazana namiętność będzie miała swoją cenę.

 

Okładka Król Kier

(ebook)

24,70 zł 44,90 zł(-45%)

(22.45 zł najniższa cena z 30 dni)


Dla kobiet, które chciałyby same coś wybrać - bon podarunkowy

Jeśli nie do końca wiesz, co chciałaby dostać obdarowywana Pani albo po prostu szukasz bardziej uniwersalnego prezentu - postaw na kartę podarunkową. Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent? Jak najbardziej! Bony idealnie sprawdzą się, gdy nie jesteśmy pewni, co kupić bliskiej osobie. W księgarni Ebookpoint.pl bony kupić można w czterech progach cenowych. Są ważne aż przez pół roku - więc na spokojnie będzie czas, by je wykorzystać! 


Bony podarunkowe w ebookpoint.pl 

Mamy nadzieję, że uda Ci się wybrać idealny, szybki prezent na Dzień Kobiet. Oczywiście poza naszymi propozycjami, w księgarni Ebookpoint.pl znajdziesz dziesiątki tysięcy innych książek idealnych dla kobiet - sprawdź i spraw mił prezent, którym bliska Ci Pani będzie mogła doładować swój czytnik! :)

Do usłyszenia znów!