Jak to zazwyczaj bywa, gdy wybór jest za duży, ciężko się zdecydować. Zwłaszcza, jeśli chodzi o czytanie! A takie wybory chcielibyśmy Wam ułatwić :) Dlatego przeanalizowaliśmy topkę ebooków, które w naszej urodzinowej promocji księgarni Ebookpoint cieszyły się absolutnie największym zainteresowaniem i wybraliśmy 5 z nich. Te tytuły zrobiły furorę i z pewnością będą świetnym wyborem na długie, jesienne chwile z ksiażką. Po jakie ebooki warto sięgnąć? Co polecamy przeczytać w listopadowe wieczory?  
Chłopki. Opowieść o naszych babkach to zdecydowany hit ostatnich miesięcy. Czytelnicy z niezwykłym zaangażowaniem chcą poznawać losy swoich przodkiń - gospodyń, wyrobnic na folwarkach, mamek i dziewek pracujących w bogatszych gospodarstwach. Kobiet, które marzyły o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Tych, które modliły się o posag, byle nie wyjść za dziada i nie zostać wydane za morgi. Nasze prababki, które dzieliły na czworo zapałki, by wyżywić swoją rodzinę - często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba". No bo i po co komu 

Życie chłopek wypełniała ciężka praca, poniewierka, bieda, głód i upokorzenia. Historie tych wiejskich kobiet spisała Joanna Kuciel-Frydryszak - w długi, listopadowy wieczór przenieśmy się zatem do wiejskich chałup i poznajmy tamtejszą codzienność. 

 

 

Każdy fan serialu „Przyjaciele” zna Matthew Perry'ego. Kojarzą go nawet Ci, którzy Przyjaciół nie śledzili z aż tak zapartym tchem. Niestety, chwilę temu do naszych uszu dotarła smutna wiadomość o śmierci aktora.  

Serialowy Chandler jest postacią, z którą utożsamiało się wielu z nas. Życiowo nieporadny, starający sie radzić sobie z otaczającym go światem jak tylko mógł, nerwowe sytuacje rozładowując nietrafionymi żartami. 

Autobiografia Perry'ego to historia szczera, poruszająca i zabawna, jednak nie brak w niej smutku i bezsilności. Matthew Perry przenosi czytelników na scenę najbardziej znanego serialu wszechczasów, a jednocześnie opowiada o swoich prywatnych zmaganiach z uzależnieniem. Od alkoholu, poprzez leki, aż do narkotyków. Lektura, choć nie będzie łatwa, stanie się świetna odskocznią w jesienne wieczory - i dobrze sprawdzi się nie tylko wśród fanów grupki przyjaciół z Nowego Jorku. 

 

 

Jednym z top ebooków w naszej urodzinowej promocji okazał się Przegryw. Mężczyźni w pułapce gniewu i samotności. Aleksandra Herzyk i Patrycja Wieczorkiewicz. To pierwszy taki polski reportaż, opisujący internetową społeczność mężczyzn uważających się za "przegrywów" - czyli osoby nieatrakcyjne, niezdolne do znalezienia partnerki oraz zainicjowania bliższego kontaktu, zarówno emocjonalnego jak i fizycznego. 

"Przegrywi" chcielby tworzyć związki i relacje, jednak nie potrafią tego robić - nienawidzą przez to siebie, kobiet (które ich nie chcą) oraz innych ludzi (bo mają coś, czego im brakuje), są wściekli na rodziców, że "przekazali im wadliwe geny". Wielu z nich zapada na choroby - od depresji, poprzez borderline, aż do schizofrenii. 

Autorki spędziły dwa lata, prowadząc rozmowy, słuchając, próbując dojść, skąd bierze się postrzeganie świata u bohaterów tego reportażu -  i do czego prowadzi. Przy okazji doskonale wyjaśnił wszystkie niezrozumiałe pojęcia.

 

 

Bezpieczeństwo w sieci to temat, który od dłuższego czasu jest na ustach wszystkich - i dobrze! Rozwijające się technologie oraz coraz więcej czasu spędzanego online wymaga od nas dużo większej czujności - bo wystarczy odrobina nieuwagi, a nasze wrażliwe dane mogą być zagrożone.

Jeśli chcesz chronić osobiste informacje lub zabezpieczyć dane biznesowe, upewnić się, że Twoje hasła, zdjęcia i środki są dobrze chronione przed przestępcami, oraz dowiedzieć się, co robić w razie kłopotów, ten ebook przychodzi z odsieczą.

Będzie dobry dla każdego, kto chce poznać temat zabezpieczeń w sieci od podstaw, zacząć się dobrze chronić, dbać o wrażliwe dane, a może nawet rozpocząć karierę w sektorze cyberbezpieczeństwa. 

 

 

 

Ostatni z wybranych przez nas ebooków z naszej urodzinowej topki to Do raju. To długo wyczekiwana powieść Hanyi Yanagihary, autorki Małego Życia. Trzy światy - rok 1893, 1993 i 2093 - oraz pozornie odrębne fabuły łączą się tutaj harmonijnie w symfonię wypełnioną dźwiękami i tematami, które wzajemnie się pogłębiają i wzbogacają. Choroba i leczenie przypłacone strasznymi konsekwencjami, bogactwo i nędza, słabość i siła, definicja rodziny i narodu, pycha ludzi władzy i buta rewolucjonistów, tęsknota za ziemskim rajem i jednoczesna świadomość o niemożności jego istnienia. Kilka alternatywnych światów, które łączy jeden mianownik - uczucia, definiują nas jako ludzi: lęk, miłość, wstyd, pożądanie oraz samotność.

  Szykuje się wciągająca lektura na końcówkę roku :)

 

 

 

Koniecznie daj nam znać, jaki jest Twój top ebooków ostatnich tygodni i co ciekawego udało się złowić w naszej urodzinowej promocji księgarni Ebookpoint :) Pamiętaj również, że do 19 listopada 2023r. trwa urodzinowy konkurs na najpiękniejszy czytelniczy kolaż! Weź udział i zgarnij nagrody od Pocketbook oraz bony na zakupy.