Wiosna melduje się na miejscu! Przygotowaliśmy listę 6 najlepszych ebooków - bo za parę dni kończymy marzec i przyszła pora na podsumowanie marcowych nowości w księgarni Ebookpoint.pl. Oceniliśmy tytuły, po które najchętniej sięgali nasi Czytelnicy i które już trafiły na listy bestsellerów - koniecznie daj nam znać, czy któryś z nich zasilił już Twoją biblioteczkę i czy jesteś już po lekturze. Powiedz - jak Twoje wrażenia i czy podzielasz opinię, że warto po niego sięgnąć? Czytaj dalej i dowiedz się, co warto przeczytać.Jacek Bartosiak dla fanów literatury faktu

Najnowsza książka Jacka Bartosiaka, czyli  Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem , już w dniu premiery okazała się prawdziwym bestsellerem. Autor znany jest z książek takich jak Wojna w kosmosie czy Nadchodzi III wojna światowa (napisanej wspólnie z Piotrem Zychowiczem).
Tym razem Bartosiak skupił swoją uwagę na bezpieczeństwie strategicznym Polski. Od lutego 2022 za wschodnią granicą naszego kraju trwa wojna - która bezpośrednio zagraża naszemu bezpieczeństwu. Polska znajduje się w samym środku rozgrzanego tygla interesów - po jednej stronie mając walczącą o utrzymanie statusu imperium Rosję, a po drugiej kraje Europy Zachodniej. W świetle szalejącej wojny i jej skutków dla gospodarki na świecie, nasz kraj pilnie potrzebuje strategii na nowe, bardzo niespokojne czasy. Autora zadanie w swojej książce fundamentalne pytanie - Czy może grozić nam wojna? Czy mamy przemyślaną strategię bezpieczeństwa? Jaki mamy plan na przyszłość? Dla fanów literatury faktu oraz reportaży będzie jak znalazł. W dodatku do 28 marca w księgarni Ebookpoint.pl czeka na Ciebie promocja na ebooki reportażowe Wydawnictwa LiterackiegoPremierowy ebook Jacka Bartosiaka również znajdziesz w niej z rabatem. 

 

"Jaki zatem jest i jaki będzie nasz sposób działania w nadchodzących latach? Czy będziemy tylko udawać rozwój i reformy, jak robiliśmy to w PRL, czerpiąc wzorce ze Związku Sowieckiego? Czy może stanie się tak jak w III RP, kiedy wzorowaliśmy się głównie na Amerykanach i szykowaliśmy wojsko do działania zawsze gdzieś u boku USA, jako uzupełnienie sił lub jako wojska pomocnicze, korzystając z amerykańskich systemów i elementów pętli decyzyjnej, w tym z sensorów i systemu logistycznego do utrzymania sprawności sprzętu?

Czy może jednak nareszcie przygotujemy się do wyzwań naszej geografii, naszego położenia geopolitycznego, naszych uwarunkowań strategicznych, by zrealizować słuszne ambicje pełnej kontroli pętli decyzyjnej, w której podejmowane decyzje będą wynikać z kilkusetletniej kultury strategicznej Rzeczypospolitej, jej interesów i własnego rozeznania sytuacji strategicznej i operacyjnej." / fragment

 

 

Okładka Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

(ebook)

38,92 zł 49,90 zł(-22%)

(38.92 zł najniższa cena z 30 dni)


 

Blix i Ramm powracają dla fanów kryminałów i thrillerów

Fanów skandynawskich dreszczowców ucieszy fakt, że Jørn Lier Horst powrócił z kolejną częścią serii Blix i Ramm na tropie zbrodni. Horst i Enger stworzyli niesamowity kryminalny duet pisarski i właśnie ukazało się ich najnowsze dzieło - Blizny. Kontynuacja losów policjanta Alexandra Blixa oraz dziennikarki Emmy Ramm - czy znasz już poprzednie części tej serii?  

Blix został osadzony w norweskim więzieniu o zaostrzonym rygorze za pomszczenie śmierci swojej córki. Nie ma lekko - współwięznionie są dla ekspolicjanta bezlitośni i robią wszystko, aby uprzykrzyć mu życie i upokorzyć go. W międzyczasie na terenie Niemiec ucieka z więzienia groźny przestępca i kieruje się na północ, do Norwegii. Jedynym wspólnym mianownikiem tej ucieczki okazuje się być współosadzony Blixa - policja postanawia więc nawiązać z Blixem współpracę i zwracają się do niego o pomoc. 

Jedyną osobą, która odwiedza Blixa w więzieniu, jest Emma Ramm - dziennikarka, która w międzyczasie staje się jego bliską wspólniczką. Pomaga mu znaleźć powiązania między przeszłością i teraźniejszością oraz tym, co dzieje się w więzieniu i poza jego murami. Ślady zaczynają prowadzić do niewielkiej miejscowości 200 kilometrów na północ od Oslo. Tam niektórzy noszą głębokie blizny i ukrywają przerażającą prawdę. 
 

Okładka Blizny. Blix i Ramm na tropie zbrodni. Tom 4

(ebook)

25,00 zł 49,99 zł(-50%)

(38.49 zł najniższa cena z 30 dni)

Debiutująca na polskim rynku wydawniczym Lucy Score

Lucy Score to autorka, która święci już triumfy za granicą, ale w Polsce jeszcze nie jest tak dobrze znana. Mamy nadzieję, że to się zmieni -  chwilę temu mogliście poznać autorski debiut Lucy Score, czyli powieść "To, co zostaje w nas na zawsze", wydaną nakładem wydawnictwa Media Rodzina. A teraz swoją premierę ma Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence., którą spod swoich skrzydeł wypuściło Editio Red. W przygotowaniu są już kolejne historie pióra autorki! 
 

Historia Harper, dziewczyny, która wiecznie ma pecha i wiecznie przytrafia jej się jakieś nieszczęście - niekiedy drobne zabawne nieporozumienia, a niekiedy poważne niebezpieczeństwo. Mimo tego, oraz mimo nieciekawej przeszłości, Harper jest życzliwą optymistką. Spontanicznie rusza na pomoc każdemu, kto jej potrzebuje, przez co zazwyczaj pakuje się w kolejne tarapaty. 
Tym razem ocknęła się w ramionach wybawcy, który kilka minut wcześniej ocalił jej życie. Tym wybawcą okazał się Luke - przystojny i intrygujący wojskowy, któremu zaimponowała drobna dziewczyna rzucająca się na pomoc napastowanej kobiecie. 

Luke i Harper postanowili sobie pomóc. On chciał uniknąć niechcianego swatania, ona potrzebowała czasu na zorganizowanie sobie nowego życia. Zgodziła się więc udawać dziewczynę Luke'a. Układ wydawał się idealny - ale jak wszyscy wiemy, idealne układy lubią wymykać się spod kontroli. 

Okładka Dziewczyna na niby. Miasteczko Benevolence

(ebook)

26,94 zł 44,90 zł(-40%)

(22.45 zł najniższa cena z 30 dni)

Zblendowana - Wattpadowe historie nadal na topie!

Niektórzy je uwielbiają, inni nienawidzą, ale czego by nie powiedzieć, historie z Wattpada wciąż mogą pochwalić się naprawdę dużym powodzeniem wśród czytelników. Jedną z nich okazuje się Secret Gamew końcu w ebooku i na papierze! Zblendowana na swoim wattpadowym profilu swoją tworczością zgromadziła prawie trzy miliony wyświetleń. To naprawdę imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że autorka tworzy tam zaledwie od 2020 roku. Czego możesz się spodziewać, sięgając po ebook Secret Game?

Maddy jest wyjątkowo poukładaną i twardo stąpającą po ziemi dziewczyną. Swoje życie ma zaplanowane co do minuty, nie traci czasu na imprezy i starannie szykuje się do egzaminów. Wszystko zmienia się, gdy po wyprowadzce rodziców za granicę, wprowadza się do swojego brata. Brat jednak nie mieszka sam - jego współlokator, Will, jest zwiastunem prawdziwego chaosu w życiu Maddy. Okazuje się, że dziewczynę czeka niebezpieczeństwo, którego nawet sobie nie wyobraża.

 

Okładka Secret game

(ebook)

29,94 zł 49,90 zł(-40%)

(24.95 zł najniższa cena z 30 dni)

 
 

Znasz Głód? Pora odwiedzić Amerykę Łacińską

Głód Martina Caparrósa był jedną z najważniejszych ksiażek non-fiction na rynku wydawniczym, określaną jako "reportaż totalny" i "kronika naszych czasów". Wielokrotnie nagradzany autor powrócił z kolejną książką - w swojej najnowszej publikacji nie pisze już jednak o zjawisku globalnym, a skupił się na konkretnym regionie świata - na Ameryce Łacińskiej. 
To region, o którym wszyscy slyszeliśmy, a wciąż tak niewiele o nim wiemy. Argentyński dziennikarz i podróżnik postanowił przedstawić ogólny obraz społeczeństw Ameryki Łacińskiej - wraz z ebookiem Ñameryka czeka nas zatem podróż poprzez metropolie i wioski, uliczki i boiska, kopalnie i wysypiska, slumsy i targowiska. Miejsca działań groźnych karteli narkotykowych. Społeczne nierówności, problemy emigracyjne. Meksyk, Caracas, Bogota, Hawana, Buenos Aires.

Ameryka Łacińska  w XXi wieku to coś więcej, niż kulturowe kalki i stereotypy - i o tym chce przekonać nas Martin Caparrós w ebooku Ñameryka. 
 

Okładka Nameryka

(ebook)

46,72 zł 59,90 zł(-22%)

(46.72 zł najniższa cena z 30 dni)

Trochę nauki nie zaszkodzi - o wolnej woli słów kilka

Nasi Czytelnicy bardzo polubili ten ebook! Wydana nakładem wydawnictwa Copernicus Center Press publikacja jest w ścisłym top bestsellerów marca. Wolna wola. Czy jesteśmy odpowiedzialni za nasze czyny?  to dyskusja o tym, czy jesteśmy jedynie kukiełkami na linkach przypadku, czy jednak mamy odrobinę kontroli nad naszym życiem. Daniela C. Dennetta kojarzyć możemy z książek takich jak Od bakterii do Bacha. O ewolucji umysłów czy Natura umysłów. Jak zrozumieć świadomość

W ebooku Wolna Wola Dennett, zagorzały darwinista, ściera się z Greggiem De Caruso, sceptycznie spoglądającym na ideę wolnej woli analitykiem. Czy zdołają przechylić szalę na korzyść któregoś z nich? Czyje poglądy będą bliższe Twoim? 

 

Lecz czy wolna wola rzeczywiście istnieje? Co gdyby okazało się, że – we właściwym tych słów znaczeniu – nikt nigdy nie jest wolny i odpowiedzialny moralnie? Co oznaczałoby to dla społeczeństwa, moralności, sensu i prawa? Czy społeczeństwo mogłoby właściwie funkcjonować bez wiary w wolną wolę? To tylko niektóre pytania dyskutowane w niniejszej książce. / fragment

Okładka Wolna wola. Czy jesteśmy odpowiedzialni za nasze czyny?

(ebook)

39,82 zł 49,90 zł(-20%)

(35.93 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Oto nasze 6 topowych ebooków na wiosnę w księgarni Ebookpoint.pl. A jakie tytuły dla Ciebie były TOP w tym miesiącu? Koniecznie daj nam znać i podziel się swoją opinią, które nowości i premiery książkowe były dla Ciebie w minionych tygodniach najciekawsze. Nie zapomnij odwiedzić zakładki Promocje w księgarni Ebookpoint.pl - bo tam czekają na Ciebie rabaty na ebooki i książki - także na te premierowe! 

Do usłyszenia i życzymy Ci miłego popołudnia!