To już końcówka maja - jak myślisz, jakie najciekawsze ebooki pojawiły się w naszej księgarni w mijającym miesiącu? :) Przygotowaliśmy krótkie podsumowanie najbardziej interesujących tytułów, które miały premierę w maju 2024 - koniecznie daj nam znać, czy któryś z nich szczególnie wpadł Ci w oko oraz czy któryś z nich był dla Ciebie dużym zaskoczeniem. Jakie nowe tytuły zagościły w marcu na Twoim czytniku?Z poprzednich podsumowań doskonale wiemy, że bywają nieprzewidywalne - ale to właśnie jest w nich najlepsze! Czy skorzystasz z naszych dzisiejszych podpowiedzi i wybierzesz idealny ebook dla siebie? 

 

 

Wyczekiwana premiera po 10 latach

Rok szarańczy Terry Hayes - okładka ebookaFani Terry'ego Hayesa czekali dekadę, by móc znów zanurzyć się w pełnej napięcia lekturze.  Teraz w końcu mogą powrócić do świata agentów supertajnej jednostki - "Pielgrzym" długo okupował książkowe listy top i jesteśmy ciekawi, czy "Rok Szarańczy" powtórzy ten sukces.

Dynamiczna akcja, wciągająca fabuła, misternie utkana intryga, a w centrum spisek, który jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Główny bohater, Kane, na pograniczu Iranu, Pakistanu i Afganistanu spotyka przeciwnika gotowego pchnąć świat ku katastrofie budzącego grozę, inteligentnego i okrutnego człowieka z zemstą w sercu i krwią na rękach. I chociaż Kane jest doświadczonym agentem i wie, kiedy działać, kiedy się kryć, kiedy uciekać i kiedy strzelać, to ta misja pozostawi go na rozdrożu - ratować siebie, czy świat?

 

 

 

 

Korowód splecionych losów każdego z bohaterów

Korowód Jakub Małecki - okładka ebookaJakub Małecki staje się jednym z czołowych polskich pisarzy - jego pięknie ubrane w słowa powieści otulają, skłaniają do refleksji i sprawiają, że ma się ochotę sięgnąć po kolejne. Czy taki będzie również Korowód, który właśnie miał swoją premierę? 

Na pozór diametralnie różniące się od siebie historie składają się w jedną całość, a losy bohaterów przeplatają się i ciągną jeden za drugim - jak w tanecznym korowodzie. Mężczyzna z dzieckiem w ramionach uciekający przez zamarznięty Bałtyk. Zakochany Feliks i jego listy pisane na statku podczas sztormu. Barbara Brzozowska, autorka poczytnych międzywojennych powieści czy genialny matematyk Tomasz Wilczewski - co łączy tych wszystkich ludzi? 

Granice prawdy i fikcji, strach i wielkie marzenia - ta historia rozpoczyna się wieki temu i pędzi aż po dziś dzień. Ten tytuł to zdecydowanie coś dla miłośników literatury pięknej oraz miłośników pozornie niepasujących skrawków historii, które na końcu spinają się klamrą w jedną całość. 

 

 

 

Miks thrillera i dark romance

Dziewczyna zza ściany Camille Gale - okładka ebooka

Wśród majowych premier pojawiło się także coś dla wielbicielek i wielbicieli połączenia mrocznego romansu z thrillerem. Camille Gale swój debiut zaliczyła w 2019 roku dylogią Cyjan, która łączyła elementy romansu paranormalnego i urban fantasy. Tym razem autorka zabiera nas na odludzie, do rozległych lasów Wisconsin.
Trafiamy tam wraz z Hope, która wbrew swojej woli zostaje zabrana do domu nad jeziorem, skąd nie ma drogi ucieczki. Knox uwięzi ją, bo widziała zbyt wiele - dziewczyna wróciła się wieczorem do pracy po zapomnianą komórkę i mimowolnie stała się świadkiem zbrodni. 

Knox nie wie, co zrobić z Hope, a ona usilnie próbuje wzbudzić w nim ludzkie odruchy - czy ten plan się powiedzie? Zwłaszcza, że Hope zaczyna przypominać mężczyźnie kogoś z bolesnej przyszłości. 

 

 

 

Praktyczne metody na podstawie porad Dale'a Carnegie'go

Przejmij kontrolę. Poczuj wewnętrzną siłę, zbuduj trwałe relacje i żyj tak, jak chcesz Michael Crom, Joe Hart - okładka ebooka

Porady i wskazówki przekazywane przez Dale'a Carnegie'go to już klasyka literatury z zakresu rozwoju osobistego. Ebook Przejmij kontrolę jest dziełem wnuka Carnegie'go oraz dyrektora jednego z najsłynniejszych firm coachingowych na świecie, opisującym techniki bazujące na jego doświadczeniu. 

Ten tytuł będzie kompendium wiedzy na temat rozwoju osobistego, zwłaszcza dla liderów i liderek. Przejmując kontrolę nad myślami i emocjami, relacjami z ludźmi i swoją przyszłością, zbudujesz wewnętrzną siłę i optymistyczne nastawienie, nauczysz się radzić sobie ze stresem i zarządzać konfliktem, nabierzesz odwagi oraz pewności siebie, otworzysz na zmiany i zdobędziesz zaufanie partnerów. 

Całość w dużej mierze bazuje na zrozumieniu swoich emocji i nauce przełamywania barier przy wcielaniu planów w życie.

 

 

 

Gdy przeraża Cię wszystko, co widzisz, patrząc w lustro

Reflection Angelika Łabuda - okładka ebooka

Propozycja new adult dla czytelników powyżej szesnastego roku życia. Angelika Łabuda na swoim pisarskim koncie ma już kilka romansów - teraz w swojej najnowszej książce zadaje pytanie - co widzisz, gdy każdego dnia patrzysz w lustro? 

Reflection opowiada historię Ruby - osiemnastolatki, która znienawidziła siebie i nie potrafi spojrzeć na swoje odbicie. Przez całe swoje życie w rodzinnym domu słyszała, że nie jest ani dość dobra, ani mądra, ani ładna i nie zasługuje na jakąkolwiek pochwałę. Nigdy nie odważyła się wyrazić swojego zdania, wciąż słysząc, że jej zdanie nikogo nie interesuje. Nie wyrażała też swoich potrzeb - i tak by nigdy nie dostała tego, czego pragnie. 
Ruby chciałaby raz w życiu usłyszeć, że rodzice są z niej dumni. Niestety, wystarczy jedna kłótnie i jedna różnica zdań, by stała się najgorszym wrogiem. 

Dziewczyna trafia pod opiekę specjalisty - młodego, ambitnego psychologa Tristana Blackwella. To, czy mężczyzna zdoła jej pomóc, w dużej mierze zależeć będzie także od niej. 

 

 

Ciepła historia z azjatyckiej półki

Idealny czas na smuteczek Nanae Aoyama - okładka ebooka

Na książkowym rynku wciąż pojawiają się książki i ebooki, które przywędrowały z dalekiego wschodu. Boom na literaturę azjatycką nie maleje i wciąż ma ona swoje grono miłośników. Czy Ty również się do nich zaliczasz? Jeśli tak, sięgnij po Idealny czas na smuteczek

Poruszająca książka uznanej japońskiej pisarki, autorki kilkunastu powieści, laureatki prestiżowych japońskich nagród literackich: Nagrody Akutagawy, Nagrody Bungei i Nagrody Literackiej Kawabaty. Historia podzielona na cztery pory roku, która w oryginalny sposób obala stereotypy dotyczące relacji międzypokoleniowych.

Dwudziestoletnia Chizu, zmęczona wiecznym pouczaniem przez matkę, przyjeżdża do Tokio. Zamieszkuje u ekscentrycznej pani Ginko, która ma ponad siedemdziesiąt lat, a wjej domu jest więcej kotów niż ludzi. Chizu nic nie wie o starszych ludziach. Boi się, że pani Ginko może w każdej chwili umrzeć. Wkrótce przekonuje się, że podczas gdy kobieta żyje pełnią życia, jej codzienność składa się z trudnych emocji, z którymi ledwie sobie radzi. Obie zaczynają mocniej się sobie przyglądać w codzienności, zmieniającej się wraz z porami roku.

 

 

Nowość od autora bestsellera Siła Nawyku

Siła komunikacji Charles Duhigg - okładka ebookaPremiera z ostatniej chwili - Charles Duhigg zasłynął bestsellerową Siłą Nawyku, która nieustannie aż do dziś wiedzie prym na listach poradnikowych bestsellerów. 
Właśnie ukazała się jego Siła Komunikacji. Czego możemy dowiedzieć się z tego ebooka? Najprościej mówiąc - tego, jak prowadzić prostą, otwartą i skuteczną rozmowę. Wszyscy chcemy, by w rozmowie nie traktowano nas jednowymiarowo, chcemy czuć sie zrozumiani i chcemy, by rozmowa prowadziła do rozwiązania problemu, a nie wygenerowania kolejnego. Jednocześnie każdy z nas ma za sobą wiele nieudanych rozmów, który poszły nie po naszej myśli. 

Autor pokazuje, jak dzięki rozmowie sprawić, by druga strona nas nie zaszufladkowała i zdecydowała się nam zaufać. Dodatkowo poznamy wiele historii rozmów - Duhigg oddaje głos negocjatorom, naukowcom, terapeutom i aktywistom. Zajrzymy na sale sądowe, do sal przesłuchań i na serialowe plany zdjęciowe. 
Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Siła Komunikacji powtórzy sukces poprzednich książek autora :)

 

 

Kolejna część cyklu z Baśką Zajdą

Demony Babiej Góry Irena Małysa - okładka ebookaIrena Małysa zdaje się powoli stawać jedną z popularniejszych autorek kryminałów na polskim rynku książki. Debiutując w 2021 książką W Cieniu Babiej Góry, zjednała sobie serca czytelników, a jej powieści szybko wdrapały się na listy bestsellerów. Ambitna policjantka, górski klimat i tajemnicze zagadki to coś, co wielbiciele polskich kryminałó pokochali!

W najnowszej części cyklu, Demonach Babiej Góry, cofniemy się do roku 1969. Wówczas to Jadzia, chcąc uciec przed przeszłością, udaje się do nadmorskich Marucic, gdzie pakuje się w ogromne kłopoty. By ratować swoje życie, ucieka się nawet do znanych od pokoleń góralskich czarów. Z kolei w 2022 roku w tajemniczych okolicznościach znika właścicielka pensjonatu w Marucicach, w którym Zajda chce spędzić urlop. Kobieta nie cieszyłą się sympatią i utrzymywała kontakt jedynie ze staruszką z budzącego grozę poniemieckiego domostwa. Wkrótce zaczynają znikać kolejne osoby, a Zajda będzie musiała dotrzeć do prawdy. 
 

 

 

Dotarliśmy do końca naszego majowe zestawienia interesujących premier :) Który tytuł wpadł Ci w oko najbardziej, albo który masz już za sobą? A może masz inną propozycję ciekawej majowej premiery, po którą warto sięgnąć - koniecznie daj znać i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.