Wielkimi krokami zbliża się kolejne czytelnicze święto ? Warszawskie Targi Książki 2018! Z tej okazji od 17 do 20 maja w księgarni Ebookpoint.pl czekaWielkimi krokami zbliża się kolejne czytelnicze święto – Warszawskie Targi Książki 2018! Z tej okazji od 17 do 20 maja w księgarni Ebookpoint.pl czekają fantastyczne rabaty - nawet do -60% na ebooki i audiobooki. Warto z takiej szansy skorzystać i dobrze się zaopatrzyć, literatury nigdy za wiele!

  W końcu skoro świętuje Warszawa, świętujemy i my! W promocji znajduje się ponad 10 000 tytułów, w tym mnóstwo powieści, poradników, reportaży czy literatury dziecięcej. Jesteśmy pewni, że wśród nich kryje się coś interesującego! Każdemu zainteresowanemu z pomocą przyjdą odpowiednie filtry, które pomogą w odszukaniu wartościowych pozycji do naszych e-biblioteczek. Stworzyliśmy także listę 10  tytułów rekomendowanych przez nas – uważamy, że tym ebookom warto przyjrzeć się bliżej!  

Opowieść zimowa, Jaume Cabre

Cena w promocji: 15,96złPodróż zimowa

to zbiór opowiadań, które powstały na długo przed cenionym Wyznaję (2013) oraz Głosy Pamano (2014).  W każdym z tych „pozornie przeciętnych”, jak sam określił je Cabre, opowiadań, autor bawi się z czytelnikiem, świadomie myląc fakty i cytaty, mieszając wątki. Czas i miejsce jest tu względne, a każdy utwór jest wyjątkowy i kryje w sobie historię innego człowieka - człowiek, którego kaszel niesie śmierć, pianista, który podczas recitalu widzi w pierwszym rzędzie ducha Franza Schuberta, płatny morderca ścigający płatnego mordercę. Wszystkie opowiadania stanowią swoisty wstęp do Wyznaję.        

Siła, Naomi Alderman

Cena w promocji: 15,95zł

Ten, kto zdobywa władzę, szybko zaczyna jej nadużywać…Naomi Alderman stworzyła alternatywną wersję historii ludzkości. Wszystko zaczyna się od nastoletnich dziewczyn, które odkrywają, że posiadają w sobie nadnaturalną zdolność wytwarzania impulsów elektrycznych. Każdy ich dotyk jest w stanie zabić! Co z takiego daru może wyniknąć? Przewrotna antyutopia zaproponowana przez brytyjską autorkę  opowiada o tym, jak drastycznie po tych nierealnych wydarzeniach odmieni się obraz społeczeństwa. Co stanie się, jeśli władza nad światem spocznie tylko i wyłącznie w rękach kobiet?        

Nocna runda, Lee Child

Cena w promocji: 14,95zł

Powrócił Jack Reacher – były żandarm, człowiek, który żyje po swojemu i nie ma oporów, by wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Podczas postoju na odludziu jego uwagę przyciąga leżący na wystawie lombardu, znajomo wyglądający sygnet – taki sam, jakie noszono na jego uczelni. Niewielkich rozmiarów, a więc damski. Kto zostawiłby w lombardzie tak wartościową pamiątkę? Jakie musiał mieć powody, by to zrobić? Reacher, nie tracąc czasu na namysły, rusza na poszukiwanie właścicielki sygnetu. Nie byłby jednak sobą, gdyby po drodze nie rozbił kilku nosów i nie połamał kilku rąk.        

Testament, Remigiusz Mróz

Cena w promocji: 19,95zł

Kolejna część bestsellerowej serii o Joannie Chyłce. Tym razem drapieżnej pani mecenas trafia się sprawa dziwnego spadku obejmującego pewną zaniedbaną nieruchomość.  Odziedziczył ją lekarz, którego Chyłka była pacjentką. Spadkobierca odnajduje wewnątrz rudery rozkładające się zwłoki i natychmiast zaczyna interesować się nim policja. Kim była kobieta, która przepisała cały swój majątek na lekarza? Jakie niedopowiedzenia kryją się w przeszłości spadkodawczyni? Jak współpraca z lekarzem wpłynie na sprawę, którą aktualnie prowadzi pani mecenas?           

Żmijowisko, Wojciech Chmielarz

Cena w promocji: 15,96zł

Podczas wspólnego wakacyjnego wyjazdu grupy znajomych zaczynają wychodzić na jaw dotychczas skrzętnie tłumione negatywne emocje i pretensje. Wzajemne urazy da się przeboleć i wybaczyć, jednak w pewnym momencie dochodzi do o wiele tragiczniejszego wydarzenia - zaginęła nastoletnia córka uczestników wyjazdu. Zrozpaczony ojciec po roku wraca do wsi Żmijowisko, aby podjąć ostatnią próbę odnalezienia swojego dziecka. Co z tego wyniknie?          

Patrioci, Sana Krasikov

Cena w promocji: 22,00zł

Książka, w której przeplata się romans, saga rodzinna, powieść szpiegowska i dramat. To porywająca historia matki i syna. Młoda Amerykanka, Florence Fein, opuszcza rodzinne strony wyruszając do Związku Radzieckiego. Wierzy, że czeka tam na nią ciepła posada i obietnica spełnionego życia - niestety, na miejscu szybko wpada w pułapkę systemu. Po latach, po odtajnieniu jej akt KGB, syn Florence postanawia zgłębić rodzinną historię. To, co odkryje, będzie bolesną prawdą o Amerykanach porzuconych przez własną ojczyznę.          

Ogień i furia, Michael Wolff

Cena w promocji: 16,80zł

Jaka jest prawda o rządach Donalda Trumpa? Oto kulisy prezydentury, która podzieliła świat! Ogień i furia spisana została dzięki ponad dwustu rozmowom autora z osobami z najbliższego otoczenia amerykańskiego prezydenta (głównie pracownikami Białego Domu i członkami amerykańskiej administracji) oraz z samym Trumpem. Dzięki niej poznamy pikantne szczegóły urzędowania jednego z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów w historii. Pojawiły się nawet spekulacje, że książka Michaela Wolffa może przyczynić się do obalenia rządu – podobno sam Trump bardzo długo usiłował wstrzymać jej publikację!      

Jedna jedyna, Jorn Lier Horst

Cena w promocji: 12,56zł

Na komisarza Williama Wistinga ponownie czeka mnóstwo pracy. Gorące lato w Larvik sprawia, że rozleniwieni mieszkańcy zwalniają tempo, ciesząc się wysokimi temperaturami. Całą tą sielską atmosferę przerywa zaginięcie znanej piłkarki ręcznej, a dodatkowo w położonym niedaleko lesie wybucha pożar. Na miejscu pożogi Wisting odnajduje zwęglone zwłoki mężczyzny i martwego kota z odciętymi łapami. Komisarz musi ustalić, co stało się z Kajsą Berg oraz poskładać wszystkie pozornie niepasujące do siebie elementy zagadki.        

Sapiens, Yuval Noah Harari

Cena w promocji: 17,45zł

Fascynująca historia ludzkości począwszy od malowideł w jaskini Lascaux, poprzez tworzenie się i upadek kultur, przełomowe wynalazki, naukowe rewolucje, aż do czasów współczesnych. Homo sapiens, istniejący w tym samym czasie z pięcioma innymi gatunkami ludzkimi oraz znaczący wówczas niewiele więcej niż jakikolwiek inny gatunek zwierzęcia, podbił planetę.  Ta dogłębna, lecz przystępnie napisana książka próbuje odpowiedzieć na pytanie - co sprawiło, że tak się stało? W jaki sposób zdominowaliśmy Ziemię i dlaczego to właśnie w naszych rękach leży jej przyszłość?         

Spod zamarzniętych powiek, Adam Bielecki, Dominik Szczepański

Cena w promocji: 17,50zł

Adam Bielecki jest obecnie jednym z najsłynniejszych polskich himalaistów. Jako  wielokrotny lider wypraw, spełnia marzenia tysięcy miłośników gór o wspinaczkach na najwyższe szczyty świata. Jak pierwszy postawił zimą nogę na Broad Peak. Wraz z Dominikiem Szczepańskim spisał przemyślenia ze swoich wypraw, opowiadając czytelnikom, jak to jest stać na szczycie świata. Opowieść o zimnie, trudzie, nieludzkich wręcz warunkach, ale i o niezłomnej pasji.           Świętuj z nami Warszawskie Targi Książki! Życzymy udanych łowów - rabaty już czekają! Redakcja Ebookpoint.pl