Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, jak przemawiam, mogłeś zauważyć, że niektóre rzeczy powtarzam wielokrotnie - jedną z nich jest rada, by nigdy się nie po

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś, jak przemawiam, mogłeś zauważyć, że niektóre rzeczy powtarzam wielokrotnie - jedną z nich jest rada, by nigdy się nie poddawać, drugą, by działać z pasją, trzecią, by być skoncentrowanym, a czwartą, by nie tracić swojego impetu. Nauczyłem się tych rzeczy na bazie własnych doświadczeń. Oto kompletna lista 10 najważniejszych wskazówek, o jakich wspominam, wykładając w szkołach wyższych:tramp
  1. Nigdy się nie poddawaj! Nie poprzestawaj na trwaniu w swojej strefie komfortu. Samozadowolenie to droga donikąd. 
  2. Kieruj się pasją! Jeżeli kochasz to, co robisz, nigdy nie będzie to przypominać pracy. 
  3. Bądź skoncentrowany! Pytaj sam siebie: „O czym powinienem pomyśleć teraz?”. Unikaj rozproszenia. Obecnie, gdy króluje wielozadaniowość, warto rozwinąć tę umiejętność. 
  4. Utrzymaj swój impet! Obserwuj, dostosuj się i idź naprzód. Nie zwlekaj. 
  5. Zobacz w sobie zwycięzcę! To pozwoli Ci podążać we właściwym kierunku. 
  6. Bądź wytrwały! Nieustępliwość może zdziałać cuda. 
  7. Bądź szczęśliwy! Stare powiedzenie „im ciężej pracuję, tym jestem szczęśliwszy” jest nadal prawdziwe. 
  8. Uwierz w siebie! Jeżeli Ty tego nie zrobisz, nikt inny też nie zdoła. Pomyśl o sobie jak o jednoosobowej armii. 
  9. Pytaj siebie: „Czego nie udaje mi się dostrzec?”. Być może czeka na Ciebie kilka wspaniałych okazji, nawet jeśli rzeczywistość nie wygląda tak wspaniale. Wielkie niepowodzenie może zamienić się w wielkie zwycięstwo. 
  10. Skupiaj się na rozwiązaniu, nie na problemie. I nigdy się nie poddawaj! Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj. Ta myśl powinna być powtarzana (przypominana i wdrażana w życie) wiele razy. To bardzo ważne. Powodzenia!

* Artykuł stanowi fragment książki pt. „Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa” Donald J. Trump, Meredith McIver https://ebookpoint.pl/ksiazki/nisini.htm (Wydawnictwo Onepress 2013).

box_ebook_ebp_trump