Cześć! Ani się obejrzeliśmy, a do naszych drzwi zapukała kalendarzowa jesień. Pora na na koc i herbatę! A jakie książkowe nowości na jesień wybrać, by uzupełnić coraz dłuższe wieczory? Przychodzimy z pomocą - z tytułów, które ukazały się na rynku w ostatnim czasie lub ukażą się lub za moment, wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze książki, które warto przeczytać.W życiu książkoholika przychodzi ten czas, kiedy prym wiedzie herbata, koc i dobra lektura. I dobrze! Wszyscy uwielbiamy ten relaks z książką w ulubionym fotelu. Co wybrać do poczytania jesienią? Jakie najciekawsze książki ukazały się ostatnio na rynku?  Zrobiliśmy mały research i wybraliśmy kilka tytułów, które według nas nie mogą umknąć Twojej uwadze. Jesteśmy ciekawi, czy podzielisz naszą opinię i oczywiście czekamy na Twoje sugestie publikacji, których nie można przeoczyć tej jesieni! Zaczynajmy!  

Malibu płonie - Taylor Jenkins Reid

Malibu płonie Taylor Jenkins Reid - okładka ebooka

Taylor Jenkins Reid znana jest jako autorka powieści "Siedmiu mężów Evelyn Hugo" oraz kultowej biografii zespołu Daisy Jones & The Six. Tym razem zabiera nas do Malibu - jej najnowsza powieść święci triumfy i przewija się wszędzie, gdzie tylko nie spojrzeć. I zupełnie nas to nie dziwi! "Malibu płonie" to spora dawka emocji, historia rodziny, która pod pozorem idealnego życia skrywa wiele spraw, które nie powinny wychodzić na wierzch... Za oknami temperatura spada, poczujmy więc wakacyjny, kalifornijski vibe sięgając po tę lekturę. Czwórka sławnego rodzeństwa urządza tradycyjną, spektakularną imprezę z okazji końca lata. Do północy party całkowicie wymknie się spod kontroli, a w ciągu dwudziestu czterech godzin ich życie zmieni się na zawsze. 

Kup "Malibu płonie" teraz w Ebookpoint >>    
Las zbliża się powoli. Kto po wojnie mordował w Dębrzynie - Rafał Hetman

Las zbliża się powoli. Kto po wojnie mordował w Dębrzynie Rafał Hetman - okładka ebooka

Fani reportaży, szczególnie tych wydawanych pod szyldem Wydawnictwa Czarnego, z pewnością zainteresuje kolejna pozycja która ukazała się własnie w serii Sulina.   "Las zbliża się powoli"  to drobiazgowa rekonstrukcja pełnego chaosu i lęku czasu tuż po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski. Śledząc ponad sto lat historii niewielkiego lasu, Hetman zastanawia się nad zbiorową (nie)pamięcią.  W niewielkim lesie Dębrzyna rabowano i mordowano ludzi wracających z robót w III Rzeszy. Mieszkańcy wiedzieli, kim byli sprawcy, ale milczeli. Historia splątana niczym system leśnych korzeni, prawda wymieszana z mitem - czy to nie brzmi jak łakomy kąsek na długie, chłodne wieczory?

 
 
Mój mały zwierzaku - Marieke Lucas Rijneveld

Mój mały zwierzaku Marieke Lucas Rijneveld - okładka ebooka

Marieke Lucas Rijneveld to holenderski pisarz, laureat Nagrody Bookera 2020 za powieść "Niepokój przychodzi o zmierzchu" . "Mój mały zwierzaku" do gustu powinna przypaść przede wszystkim fanom powieści w stylu "Lolity" Nabokova. Nastolatka, nad wiek dojrzała, choć jeszcze naiwna, opuszczona przez najbliższych w niekończącej się żałobie, szuka ucieczki w wyimaginowanych rozmowach, drobnych kradzieżach, fantazjach o lataniu czy muzyce. Pewnego upalnego lata na wsi, los na jej drodze stawia lokalnego weterynarza, Kurta. Dla mężczyzny będzie to fatalne zauroczenie - Kurt wabi dziewczynę, podsyca pragnienia, łudząc się, że sam zapomni o lękach i koszmarach dręczących go co noc. Jego gesty stają się coraz mniej niewinne, sen miesza się z jawą, zbliżając się do granicy tego, co zakazane. Spisana w formie monologu Kurta powieść będzie porażającą spowiedzą i wyznaniem niekontrolowanej miłości. 

 Kup "Mój mały zwierzaku" teraz w Ebookpoint >>  

 

 

Werdykt - Remigiusz Mróz

Werdykt Remigiusz Mróz - okładka ebooka

Remigiusz Mróz to wciąż jeden z najbardziej płodnych i poczytnych polskich autorów - na tegoroczną jesień prezentuje nam dalszy ciąg losów charyzmatycznej prawniczki, "Werdykt". Seria o Chyłce jest jedną z najchętniej czytanych serii kryminalnych i z pewnością warto ją poznać.  Tym razem Chyłce i Oryńskiemu trafia się sprawa śmierci niemowlaka na jednym z publicznych placów zabaw. Policja jest bezsilna, a na trop sprawcy jako pierwsze trafiają media - udaje im się odnaleźć matkę dziecka, która przed kamerami twierdzi, że nie pamięta, co się wydarzyło, i nie wie, gdzie jest jej syn. Kobiecie szybko zostaje przyklejona łatka dzieciobójczyni - zapowiada się jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat. Tymczasem nowy partner zarządzający kancelarią nie ma zamiaru pozwalać Chyłce i Oryńskiemu na dalszą współpracę.

 Kup "Werdykt" teraz w Ebookpoint >>  

 

 

Big Mac - Serhij Żadan

Big mac Serhij Żadan - okładka ebooka

O Serhiju Żadanie zrobiło się ostatnimi czasy nieco głośniej, i dobrze! Ukraiński pisarz, poeta, aktywista, tłumacz, dodatkowo członek punkowego zespołu Żadan i Psy, był za swoją twórczość wielokrotnie nominowany do wielu nagród - między innymi Nagrody Angelusa,  nagrody „Mosty Berlina”, Nagrody im. Josepha Conrada czy im. Hannah Arendt.  "Big Mac" to najnowsza powieść Żadana, która ukazała się na polskim rynku - Europa, podejrzane bary, nocne ulice pełne dziwnych postaci i przypadkowych znajomych, opary alkoholu, obłoki dymu papierosowego i rozmowy o życiu, o tym, jak pozorni hedoniści próbują radzić sobie z rozpaczą, samotnością i pustką. Brzmi jak coś dla Ciebie? :)

Kup "Big Mac" teraz w Ebookpoint >>    

 

 

 

Daj nam znać, która z naszych TOP nowości najbardziej przypadła Ci do gustu - albo napisz nam, jaki inny tytuł jest Twoim hot wyborem na tegoroczny początek jesieni. Pamiętaj też, że w naszej księgarni znajdziesz dużo aktywnych promocji oraz sporo nowości  poza tymi wymienionymi w artykule.