Wielkimi krokami zbliżają się dwa sympatyczne święta - Dzień Kobiet oraz Dzień Mężczyzn! Przed 8 marca pojawia się zatem w naszych głowach pytanie - co kupić na Dzień Kobiet? Jaki prezent z Okazji Dnia Mężczyzn? Opcji jest wiele i najlepiej indywidualnie dopasować upominek do odbiorcy, jednak my stanowczo polecimy książki i ebooki! Ostatnio w naszej księgarni pojawiło się sporo książkowych nowości - sprawdzimy dziś, po które z nich warto sięgnąć w ramach książkowego upominku na Dzień Kobiet lub Dzień Mężczyzn.Prezent na Dzień Kobiet - bukiet, życzenia...i ebook?

Zazwyczaj szybkimi i łatwymi drobiazgami na prezent stają się kwiaty lub bombonierki, a dla Panów dobra kawa lub ewentualnie coś mocniejszego. Można też zorganizować wspólny wypad do fajnej knajpki lub po prostu, cieszyć się swoim towarzystwem i wspólnie coś upichcić i obejrzeć we własnych czterech kątach. To wszystko super pomysły na upominki, lecz w tym roku postawmy na coś do czytania! Jednym z idealnych rozwiązań jest ebook, który oferuje bogactwo literatury dostępnej w zaledwie kilku kliknięciach. Do tego łączy praktyczność z przyjemnymi, osobistymi zainteresowaniami - no i pasuje do każdego!

Dodatkowo warto pamiętać, że najlepsze książki od zawsze były źródłem wiedzy, inspiracji i mile spędzonych chwil. To świetny pomysł na upominek.

 

Ebook - uniwersalny prezent na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

Czy ebook jest dobry na prezent? Oczywiście! W księgarniach internetowych takich jak Ebookpoint, znajdziemy szeroki wybór ebooków skierowanych dla każdego miłośnika czytelnictwa - mężczyzny czy kobiety. Od literatury pięknej, przez poradniki, kryminały, po reportaże lub literaturę popularnonaukową - oferta jest zróżnicowana, pozwalając znaleźć coś odpowiedniego dla wszystkich. Dla pasjonatów i pasjonatek podróży może to być przewodnik lub ebook o egzotycznych miejscach, a dla miłośników gotowania - książka kucharska w wersji elektronicznej. Dla wszystkich zafascynowanych historią dostępne są ebooki przedstawiające najważniejsze wydarzenia z różnych epok, natomiast miłośnicy przygód mogą znaleźć coś dla siebie w bogatym świecie literatury science-fiction.

Ebooki mają również tę przewagę, że są łatwo dostępne w każdej chwili. Osoba obdarowana takim prezentem zanurzy się w fascynującej lekturze w dowolnym miejscu i czasie, korzystając z czytnika ebooków, a nawet zwykłego smartfona. Dostępność ebooków na wielu urządzeniach sprawia, że czytanie staje się jeszcze bardziej mobilne i wygodne.

 

Jaki ebook wybrać na prezent? Nowości w księgarni Ebookpoint

Dziś spośród ciekawych nowości, które ukazały się ostatnio w księgarni Ebookpoint, polecimy kilka tytułów, które świetnie sprawdzą się jako prezent z okazji Dnia Kobiet lub Dnia Mężczyzn

 

Call girl K.N. Haner - okładka ebookaCall Girl

Aurora jest wzorową studentką prawa, ale dorabia na sekstelefonie. Wbrew wszelkim stereotypom dziewczyna lubi tę pracę i widzi w niej coś więcej niż płytkie konwersacje z napalonymi facetami. Jej "klienci" to również mężczyźni, którzy po prostu potrzebują rozmowy i bliskości. Jest silna, zdeterminowana i wie, czego chce od życia.

Hektor Cross to szanowany prawnik i wykładowca na nowojorskim uniwersytecie -  ma opinię zimnego i bardzo surowego profesora oraz genialnego adwokata, który nigdy nie przegrywa. Nigdy też nikomu nie pobłaża i nie odpuszcza. Jednak cała jego reputacja to jedynie zbroja, pod którą chowa swoje prawdziwe oblicze.

 

 

 

Relacje. Każdy potrzebuje więzi, żeby przetrwać Olga Czajka - okładka ebookaRelacje

Więzi towarzyszą nam od początku, odkąd pojawiamy się na świecie. W rodzinnych relacjach tworzy się człowiek, z jego indywidualnym nastawieniem do świata, ze specyficznym sposobem reagowania w rozmaitych sytuacjach, z własnym wzorcem tworzenia więzi z innymi ludźmi: partnerem, własnymi dziećmi, przyjaciółmi, współpracownikami i wszystkimi innymi ludźmi.

Niestety, czasami relacje mogą zostać w nas ukształtowane nieadekwatnie i nieodpowiednio. Należy jednak pamiętać, że takie nieadekwatności można skorygować - na ile jest to możliwe. Poprzez pracę nad sobą i nad tym, jak budujemy i podtrzymujemy relacje, możemy ulepszyć swoje życie i stać się osobami szczęśliwszymi, spełnionymi, dysponującymi poczuciem sprawczości. 

 

 

Dzikie miejsca Macfarlane RobertDzikie Miejsca

Wyobraź sobie, że tworzysz listę dzikich, nieznanych destynacji i postanawiasz wyruszyć w podróż, aby je zobaczyć. Może to być okoliczny las, niezamieszkała wyspa lub słone bagno. Idea jest jedna: dotrzeć tam, gdzie rządzi natura! To pragnienie zaprowadziło Roberta Macfarlanea, brytyjskiego pisarza i naturoznawcę, w niesamowite miejsca.

Odbył wiele podróży, spędził dni, wędrując, pływając, wspinając się i śpiąc daleko od cywilizacji, aby finalnie wrócić do bliskiego mu lasu, od którego zaczęła się cała ta fascynacja. Opisał swoje przeżycia, splatając je z doświadczeniami innych podróżników, filozofów i artystów, co sprawia, że jego historia jest fascynującą wyprawą w czasie i przestrzeni. Ta książka to zaproszenie do wyruszenia w drogę, ale też przypomnienie, że natura jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy uważniej spojrzeć na otaczający nas krajobraz.

 

 

Dzień zero Ruth Ware - okładka ebookaDzień zero

Propozycja dla miłośników i miłośniczek sensacyjnej literatury i odrobiny kryminalnego dreszczyku. Najnowsza powieść Ruth Ware, to historia Jack i jej męża Gabe'a - najlepszych w branży testerów systemów zabezpieczeń.

Jedno z rutynowych niestety zleceń wymyka im się spod kontroli - gdy kobieta wraca do domu, znajduje w nim martwego małżonka. Policja ma jedną podejrzaną, i jest nią Jack. Podczas ucieczki Jack musi zdecydować, komu może ufać i jak daleko jest gotowa się posunąć. Czy uda jej się odkryć prawdę, zanim zostanie schwytana przez swoich prześladowców?

 

 

 

 

GENERAŁ I PANNA Daphne Du Maurier - okładka ebookaGenerał i panna

To zdecydowanie coś dla zakochanych w tradycyjnych romansach, z wątkiem historycznym i elementami gotyckiego thrillera. To już niemal klasyka romansu i pierwsza powieść napisana przez Daphne du Maurier w całości w Menabilly, posiadłości w Kornwalii (będącej pierwowzorem Manderley z Rebeki), zainspirowana makabrycznym odkryciem, jakiego w niej dokonano. 

Historia młodej dziewczyny, która na skutek pewnego tragicznego wydarzenia musi odnaleźć w sobie siłę i nauczyć się żyć na nowo. W dniu osiemnastych urodzin w życie Honor Harris, najmłodszej córki dziedzica Lanrest, wkracza sir Richard Grenville, generał wojsk królewskich, śmiały żołnierz, zdobywca kobiecych serc, któremu nie sposób odmówić atrakcyjności i osobistego uroku. Ich namiętny romans, pomimo sprzeciwów rodziny Harrisów, ma zostać ukoronowany małżeństwem. Los jednak decyduje inaczej i rozdziela parę kochanków na lata. Tragiczny rozwój wydarzeń sprawia, że Honor poznaje złowrogą tajemnicę dworu w Menabilly i staje się świadkiem mrożących krew w żyłach wypadków. Kilkanaście lat później niezrażony sir Richard, teraz generał w służbie króla Karola I, odnajduje dawną ukochaną. Wreszcie mogą celebrować wzajemne uczucie w ruinach wielkiej posiadłości jej rodziny na burzowym wybrzeżu Kornwalii po raz ostatni, zanim zostaną rozdzieleni na zawsze. 

 

Ptasznik Marek Stelar - okładka ebookaPtasznik

Jeszcze jedna propozycja dla miłośników i miłośniczek kryminałów - Marek Stelar jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2023, a Ptasznik to pierwszy tom nowego cyklu autora.

Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie zniszczyło wszystko i zmieniło go bezpowrotnie. Gdy już poukładał sobie życie na nowo, dociera do niego wiadomość, że w katastrofie śmigłowca ginie jego niewidziany od tamtej pory ojciec, a niedługo potem znajduje pływające w wodzie ciało zastrzelonej kobiety. Nękany przez Miszę, dawnego współwięźnia i we współpracy z komisarz Iwoną Banach z CBŚP, Vogel idzie śladem ojca uwikłanego w ciemne interesy. Tropy wiodą go do Niemiec, skąd pochodzi część jego rodziny i prowadzą do tajemniczej kasety VHS: nagrany na niej krótki film jest kluczem do zrozumienia wszystkiego.

 

 

Świat, który nadchodzi. Jak wielka wędrówka przyrody wpływa na nasze życie Benjamin von Brackel - okładka ebookaŚwiat, który nadchodzi

Tym razm propozycja popularnonaukowa. Strefy klimatyczne zaczęły się przesuwać z równika w kierunku obu biegunów. Zwierzęta i rośliny wyruszają więc w drogę w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Nadchodzi całkiem nowy świat. A co będzie z nami?

Mamy większe możliwości adaptacji niż pozostałe gatunki. Możemy wycofać się do klimatyzowanych domów, uprawiać rośliny odporne na wysokie temperatury i opracowywać zaawansowane systemy nawadniania szklarni. Potrafimy przemieszczać się na duże odległości w krótkim czasie. Wiemy też dokładnie, dokąd się udać, aby znaleźć chłodniejsze obszary na wyższych szerokościach geograficznych, gdzie będziemy mogli rozpocząć nowe życie. Mimo to, warto zadać sobie pytanie, jak może wyglądać nasza bliższa i dalsza przyszłość?

 

 

 

Kroniki Diuny (#1). Diuna Frank Herbert - okładka ebookaDiuna

Klasyki science-fiction nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Monumentalne dzieło Franka Herberta od lat święci triumfy, zdobywając najważniejsze nagrody w literackim świecie fantastyki. Rozgłos Diunie przyniosła również nakręcona z rozmachem ekranizacja z 2021 roku, oraz jej kontynuacja z roku 2024. 

Historia Arrakis, zwanej Diuną, pustynnej planety na której znajdują się jedyne we wszechświecie złoża cennego melanżu, będzie doskonałym upominkiem na Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z rozkazu Padyszacha Imperatora Arrakis przejmują we władanie Atrydzi. Planeta obfituje w złoża cennej przyprawy, zwanej melanżem - pozwala on na międzygwiezdne podróże lub umożliwie zajrzenie w przyszłość. Złoża znajdują się jednak pod opieką rdzennych mieszkańców Diuny, a wśród pustynnych piasków czają się groźne, ogromne czerwie. 

Atrydzi muszą zmierzyć się nie tylko z zagrożeniami pustyni - okazuje się, że przejęcie planety zostało ukartowane. Arrakis należała wcześniej do rodu Harkonnenów, którzy nie odpuszczą i nie oddadzą władzy tak łatwo. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów, Paul, staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.

 

A jeśli nie ebook, to co na prezent?

Dla wszystkich, którzy nie są przekonani do konkretnych ebooków lub szukają bardziej uniwersalnego prezentu - doradzamy, że dobrym i unikatowym pomysłem będzie karta podarunkowa. Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent? Oczywiście - bony sprawdzą się, gdy nie jesteśmy pewni, co kupić bliskiej osobie. W księgarni Ebookpoint.pl bony znajdziesz w czterech progach cenowych. Są ważne aż przez pół roku - więc na spokojnie będzie czas, by je wykorzystać! Będzie to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn.

Mamy nadzieję, że uda Ci się wybrać idealny, szybki prezent na Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. W księgarni Ebookpoint.pl znajdziesz dziesiątki tysięcy innych książek idealnych dla Pań oraz Panów  - poszukaj tego idealnego tytułu i spraw miły prezent swoim bliskim.