ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Wiesław Rychlicki - książki

  Lista Kafelki

  Wszystkie
  Data wydania
  Darmowa dostawa za 0 zł

  Wiesław Rychlicki - nauczyciel matematyki, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie (1981). Od 1986 roku prowadzi różnorodne zajęcia informatyczne dla młodzieży szkolnej, kursy obsługi komputera dla dorosłych oraz szkolenia dla nauczycieli. Komputer traktuje jako ważne narzędzie w swojej pracy dydaktycznej. Prowadząc lekcje wykorzystuje opracowane przez siebie materiały edukacyjne, prezentacje i własne programy komputerowe.

  Programowanie rozpoczął od języka Basic i asemblera Z80 na mikrokomputerze Sinclair ZX Spectrum. Następnie programował w językach: Pascal, Logo, C, C++ i Java. Wykorzystując w pracy Internet, poznał HTML, JavaScript i podstawy programowania w PHP. Opracował m.in. koncepcję kącika edukacyjnego na stronę internetową szkoły (http://www.sp-lesko.webserwer.pl/eduk.html) oraz narzędzia do jego tworzenia (wykorzystując arkusz Excel jako źródło danych i aplikacje VBA do generowania plików HTML i JS) dla uczniów i nauczycieli.

  W trzydziestoletniej pracy pedagogicznej prowadził lekcje matematyki, elementów informatyki, technologii informacyjnej, informatyki, techniki biurowej i pracownię ekonomiczno-informatyczną. Aktualnie uczy programowania strukturalnego i obiektowego w technikum informatycznym. Hobbistycznie zajmuje się elektroniką i fotografią.

  więcej »
  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint