ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Róża Hajkuś - książki

  Lista Kafelki

  Wszystkie
  Data wydania
  Darmowa dostawa za 0 zł

  Lek. Róża Hajkuś  

  Lekarka, specjalistka pediatrii. Urodziła się w 1988 roku, gdy dzieci nie miały w domach Internetu, czyli według jej synów w prehistorii. Dzieciństwo spędziła w małym miasteczku na Podkarpaciu. Jej ulubionym zajęciem było pisanie historyjek i rysowanie komiksów, które ukrywała w plecionej skrzyni w swoim pokoju. Gdy w domu pojawił się komputer, który dzieliła z bratem, on grał w gry strategiczne, co Róża uważała za stratę czasu. Pisała więc dalej historyjki, co z kolei dla brata było marnotrawstwem nie tylko czasu, ale tym bardziej komputera.

  Dorastająca Róża postanowiła zdobyć pewny zawód, przydatny innym ludziom, dlatego po maturze wyjechała do Krakowa, by studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim i zostać lekarką. Po uzyskaniu tytułu wróciła w rodzinne strony, ponieważ od początku chciała leczyć tam, gdzie sama dorastała. Potem wyszkoliła się na pediatrę, czyli lekarza od dzieci. Lek. Róża Hajkuś uważa, że to fantastyczna praca, bo można nosić kolorowe ubrania i rozdawać naklejki, ale przede wszystkim pomagać chorym dzieciom, by czuły się lepiej.

  Róża Hajkuś lekarz dla dzieci, autorka książek, występ TEDx

  W ciągu 35 lat życia Róży dużo się zmieniło i teraz z komputerów korzysta mnóstwo ludzi. Dlatego Róża publikuje treści dla rodziców małych pacjentów w Internecie, na blogu lekarzdladzieci.pl. Prowadzi też konto na Instagramie: @roza_hajkus. Wystąpiła na TEDx z tematem „Medycyna oparta na celebrytach”. Napisała również książkę „Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa?”, aby dzieci mogły zrozumieć, jak funkcjonuje organizm człowieka, i polubiły swoje ciało jeszcze bardziej. Książka dostepna jest w Sensus w wersji drukowanej oraz ebook

  Róża – lekarz dla dzieci, obecnie mieszka z mężem i dziećmi na wsi, wśród pól, po których biegają sarny i bażanty. Gdy to czytasz, prawdopodobnie jest w pracy i bada maluchy albo siedzi z kawą przed komputerem i pisze kolejną książkę. O ile jej dwóch synów nie miało pomysłu, by robiła co innego.

  PS. Pleciona skrzynka, w której w dzieciństwie trzymała swoje pierwsze komiksy i historyjki, nadal stoi w jej pokoju.

  więcej »

  Tytuły autora: Róża Hajkuś dostępne w księgarni Ebookpoint

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint