- Autorzy:
- Długość
- liczba lekcji: 31, czas trwania: 02:52:46
- Ocena
Kurs video
Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce Dominika Urbańczyk, Julia Klyus
- Autorzy:
- Dominika Urbańczyk, Julia Klyus
- Wydawnictwo:
- Videopoint
- Wersja:
- Online
- Czas trwania:
- 2 godz. 52 min.
- Ocena:
Spis lekcji kursu video
-
1. Wprowadzenie do design thinking 00:28:37
-
2. Rozdział drugi 00:57:23
- 2.1. Etap I. Analiza potrzeb użytkownika 00:04:51
- 2.2. Rodzaje badań i metody badawcze 00:06:01
- 2.3. Tworzenie planu badawczego 00:06:20
- 2.4. Analiza danych zastanych 00:05:08
- 2.5. Obserwacje 00:07:24
- 2.6. Wywiady pogłębione 00:06:27
- 2.7. Analiza wyników badań 00:07:15
- 2.8. Mapa empatii 00:07:38
- 2.9. Persona 00:06:19
-
3. Rozdział trzeci 00:23:42
-
4. Rozdział czwarty 00:23:28
-
5. Rozdział piąty 00:11:48
-
6. Rozdział szósty 00:08:18
-
7. Rozdział siódmy 00:19:30
Opis
kursu video
:
Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce
Obierz kurs na... kreatywne podejście do rozwiązywania problemów
Czy znasz pojęcie design thinking? Kryje się pod nim absolutna rewelacja - filozofia wspierająca kreatywne rozwiązywanie problemów, poparte gruntownym poznaniem i zrozumieniem potrzeb użytkowników. Uniwersalność i intuicyjność tej metody powodują, że można ją zastosować w każdej branży, w której mamy do czynienia z tworzeniem nowych rozwiązań i redefinicją istniejących. Od ponad 30 lat myślenie projektowe jest z sukcesem wykorzystywane w biznesie, w tym przez takie firmy jak Braun, PepsiCo, Procter & Gamble, Apple, IBM czy McDonalds, co potwierdza jego skuteczność i użyteczność.
Mimo że z metody design thinking korzystają najwięksi - nie ma dla niej ograniczeń. Równie dobrze jak w IBM, myślenie wizualne sprawdzi się w firmie średniej, mniejszej i całkiem niewielkiej. Ba, będzie właściwe dla maleńkiej, dopiero raczkującej inicjatywy - wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ulepszanie, tworzenie, wprowadzanie innowacji czy optymalizowanie. Można je również wykorzystać do projektowania swojej kariery - bez względu na to, czy dopiero ją zaczynasz, czy chcesz w niej coś zmienić - a nawet życia. Ponieważ jednak samodzielnie dość trudno jest przyswoić zasady filozofii design thinking, warto przynajmniej na początku skorzystać ze wsparcia, na przykład naszego kursu. Jeśli zatem chcesz wyjść poza schemat, uporządkować proces twórczy albo zrealizować innowacyjny projekt - zapraszamy!
Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak przejść przez dowolny proces projektowy przy pomocy design thinking, poznasz praktyczne narzędzia i metody wspierające projektowanie i pracę zespołową, a także przekonasz się, jakie kroki należy wykonać, by swój projekt wprowadzić w życie.
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia
W trakcie kursu między innymi:
- Zrozumiesz, czym jest design thinking, i poznasz etapy pracy z wykorzystaniem tej metody
- Dowiesz się, jak zoptymalizować swoje podejście do procesu kreatywnego
- Zdobędziesz umiejętność opracowywania dobrego planu badawczego
- Poznasz techniki prowadzenia desk research, obserwacji i wywiadów indywidualnych
- Nauczysz się analizować pozyskane dane
- Opanujesz narzędzia i terminologię design thinking (między innymi persona, mapa empatii, how might we?, value proposition canvas, metoda Kiplinga, MoSCoW, lean canvas), a także metody wspomagające projektowanie
- Weźmiesz udział w kreatywnej burzy mózgów
Co więcej...
- Skupisz się nie tylko na zagadnieniach związanych z projektowaniem innowacyjnych rozwiązań - dowiesz się także, jak je tanio prototypować, testować i wdrożyć
Design thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce zakończysz na poziomie średnio zaawansowanym. Będziesz znać metodę design thinking, jej elementy i poszczególne etapy. Podczas szkolenia zdobędziesz umiejętność praktycznego wykorzystania wybranych narzędzi, które wspomogą Cię w procesie projektowym zorientowanym na użytkownika.
Design thinking w praktyce
Myślenie wizualne nie jest jedynie kolejnym teoretycznym biznesowym zaklęciem. Przeciwnie - to filozofia o praktycznym, finansowym ciężarze. Zorientowane na nią firmy co roku przodują w indeksie S&P 500, w którego skład wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji na świecie. Narzędzie inwestycyjne o nazwie The Design Value Index wskazuje jasno: firmy, które integrują myślenie projektowe ze strategią korporacyjną, wyprzedzają konkurentów z branży aż o 228 procent! Zgodnie z danymi McKinsey organizacje, które regularnie stosują praktyki myślenia projektowego, odnotowują o jedną trzecią wyższe przychody i o 56 procent wyższe zwroty niż firmy, które tego nie robią. Najbardziej znane i odnoszące sukcesy marki stosujące myślenie projektowe to IBM, Google, Airbnb, PepsiCo i Nike. Była dyrektor generalna PepsiCo, Indra Nooyi, powiedziała w wywiadzie dla Harvard Business Review, że proces design thinking odgrywa ważną rolę w niemal każdej kluczowej decyzji podejmowanej przez firmę. W ciągu 12 lat jej kadencji sprzedaż wzrosła o 80 procent.
Wybrane bestsellery
Videopoint - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Design Thinking. Kurs video. Myślenie projektowe w praktyce Dominika Urbańczyk, Julia Klyus (5) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię. Użytkownik mógł otrzymać punkty za opublikowanie opinii uprawniające do uzyskania rabatu w ramach Programu Punktowego.
(4)
(0)
(0)
(0)
(1)
(0)
więcej opinii