- Autor:
- Długość
- liczba lekcji: 24, czas trwania: 03:27:22
- Ocena
Kurs video
Certyfikowany Scrum Master. Kurs video. Rola lidera w zarządzaniu projektem
- Wydawnictwo:
- Videopoint
- Wersja:
- Online
- Czas trwania:
- 3 godz. 27 min.
- Ocena:
Spis lekcji kursu video
-
1. Opis i struktura egzaminu 00:20:50
-
2. Podstawy Scruma. Zrozumienie jego celu i fundamentów 00:21:55
-
3. Zespół scrumowy 00:46:19
-
4. Wydarzenia w Scrumie 00:42:28
-
5. Artefakty Scruma 00:28:21
-
6. Rola Scrum Mastera w praktyce 00:20:54
-
7. Scrum w organizacji 00:16:22
-
8. Perspektywy w zawodzie Scrum Mastera 00:10:13
Opis
kursu video
:
Certyfikowany Scrum Master. Kurs video. Rola lidera w zarządzaniu projektem
Obierz kurs na znajomość Scruma
Mówi się, że Scrum Master to lider służebny. Nazwa ta wynika wprost z koncepcji zarządzania, w której lider wspomaga swój zespół, zamiast nad nim dominować. To osoba, która usuwa przeszkody i pomaga zespołowi w stosowaniu zasad Scruma. Scrum to metoda zarządzania projektami, zgodna z manifestem Agile. Opiera się na sprintach - cyklach, podczas których zespół realizuje zadania, pracując nad produktem. Dzięki iteracyjnemu podejściu możliwa jest szybka adaptacja do zmieniających się oczekiwań. Zarządzanie zmianami jest szczególnie istotne w branży IT. Zespoły IT, stosujące zasady Scruma, mogą szybko reagować na nowe wymagania klienta i w ten sposób unikać długotrwałych procesów planowania i analiz. Rynek pracy dla Scrum Masterów stale się rozwija. Wiele firm technologicznych rozumie potrzebę stosowania metodologii Scrum w projektach. Jej praktyczną znajomość potwierdza egzamin PSM I (Professional Scrum Master™ I). Zdobywszy certyfikat, kandydat na stanowisko Scrum Mastera/Agile Coacha zwiększa swoją atrakcyjność na rynku pracy i zyskuje większe zaufanie ze strony pracodawców i klientów. Chętnie wdrażany w organizacjach Scrum to dziś klucz do efektywności, a jego nauka otwiera drogę do stanowisk mających wpływ na transformację kultury pracy i zarządzania na poziomie całej firmy. Zarezerwuj trzy i pół godziny - właśnie tyle potrzebujesz, by wejść do świata zwinnego zarządzania projektami w Scrumie!
Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia
Podczas kursu:
- Poznasz definicję Scruma, jego cele i fundamenty
- Dowiesz się, jakie korzyści płyną z posiadania certyfikatu Scrum Mastera
- Poznasz zasady TIA (Transparency, Inspection, and Adaptation - przejrzystość, inspekcja i adaptacja)
- Zrozumiesz wartości Scruma: Courage, Commitment, Focus, Openness, Respect
- Poznasz trzy główne role w Scrumie: Scrum Master, Product Owner, Development Team
- Przyswoisz pięć głównych wydarzeń Scruma: Sprint, Sprint Planning, Daily Scrum, Sprint Review, Sprint Retrospective
- Dowiesz się, jakie są cele każdego ze spotkań i rola Scrum Mastera podczas tych wydarzeń
- Poznasz artefakty Scruma, takie jak Product Backlog, Sprint Backlog, Increment
- Zrozumiesz rolę Scrum Mastera jako lidera
- Zdobędziesz umiejętność rozwiązywania problemów i usuwania przeszkód dla zespołu
- Nauczysz się podstaw skalowania Scruma
- Dowiesz się, jak wdrożyć Scruma w organizacji
- Zdobędziesz wiedzę o zarządzaniu zmianami i dostosowywaniu organizacji do zasad Scruma
Szkolenie Certyfikowany Scrum Master. Kurs video. Rola lidera w zarządzaniu projektem zakończysz na poziomie podstawowym, pozwalającym na swobodne przystąpienie do egzaminu PSM I. Dowiesz się, jak pracować w metodyce Scrum i jaka jest rola Scrum Mastera w zespole IT. Na początek zaznajomisz się ze strukturą egzaminu PSM I i poznasz zalety posiadania certyfikatu. Omówimy historię Scruma, jego definicję i obowiązki Scrum Mastera. Wchodząc głębiej w teorię, poznasz trzy filary Scruma: przejrzystość, inspekcję i adaptację. Przejrzystość zapewnia pełny wgląd wszystkich członków zespołu w proces i postęp prac, inspekcja pozwala na regularne sprawdzanie postępów i wykrywanie problemów, a adaptacja umożliwia szybkie reagowanie na zmiany i dostosowywanie działań w odpowiedzi na nowe informacje. Zrozumiesz także wartości Scruma, takie jak zaangażowanie, skupienie, otwartość, szacunek i odwaga. Te wartości są kluczowe dla efektywnej pracy zespołowej i pomagają zespołowi scrumowemu w osiąganiu celów. Poznasz Sprint, czyli okres, zwykle trwający do czterech tygodni, podczas którego zespół pracuje nad przyrostem produktu. Następnie dowiesz się, jakie inne wydarzenia mają miejsce w Scrumie, w tym Sprint Planning, Daily Scrum, Sprint Review i Sprint Retrospective. Poznasz produkty pracy, takie jak Product Backlog, Sprint Backlog i działający produkt - Increment. Na koniec zrozumiesz, jak skalować Scrum w organizacji i stosować się do jego zasad w większych projektach, wymagających koordynacji pracy wielu zespołów. Zorientujesz się w perspektywach zawodowych Scrum Mastera, w tym zapoznasz się z możliwościami zdobywania kolejnych poziomów certyfikacji i angażowania się w bardziej złożone projekty. Porozmawiamy również o tym, jak zdobyć doświadczenie, jeśli dopiero zaczynasz i nie masz praktyki w tej dziedzinie.
Wybrane bestsellery
Paweł Rachwał - pozostałe książki
Videopoint - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Certyfikowany Scrum Master. Kurs video. Rola lidera w zarządzaniu projektem Paweł Rachwał (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.