ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  XXVII Kobieca Olimpiada Szachowa - Baku 2016 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Krzysztof Puszczewicz
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  1765
   
  PDF

  XXVII Kobieca Olimpiada Szachowa - Baku 2016

  XXVII Kobieca Olimpiada Szachowa w Baku gościła ogółem 134 reprezentacje (o jedną więcej niż w Tromsoe). Najwyższy, średni ranking w tabeli startowej prezentowały Chinki - powyżej 2550. Zespół Polski otrzymał siódmy numer startowy.

  W przeciwieństwie do XLII Olimpiady Szachowej w kategorii mężczyzn (tzw. Open), czołówka kobiet rozegrała między sobą dużo spotkań, co radykalnie zmniejszyło czynnik przypadkowości, a wyniki końcowe w pełni odzwierciedlają formę zaprezentowaną przez poszczególne zespoły.

  Do zmagań w Baku powołane zostały: Monika Soćko (11 występ na Olimpiadzie), Jolanta Zawadzka (5 występ), Karina Szczepkowska-Horowska (3 występ), Klaudia Kulon (2 występ), Mariola Woźniak (debiut). Trenerem i kapitanem reprezentacji kobiet został Marek Matlak.

  Typowano, że walka o medale będzie się rozstrzygać pomiędzy trzema faworytami - drużynami Chin, Rosji i Ukrainy, a miejsce Polek w pierwszej szóstce będzie sukcesem.

  Rzeczywistość okazała się niewiarygodnie wręcz piękna - Polki sięgnęły po największy sukces w historii polskich szachów kobiecych - srebrne medale. Historyczne wydarzenie dla Polski! Po 14 latach ponownie jesteśmy w na podium na Olimpiadzie Szachowej. Poprzednie dwa medale kobiet (w Valletcie 1980 oraz Bled 2002) były brązowego kruszcu.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint