Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
  Play

  Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów

  Autor:
  Wojciech Bielak
  Długość
  liczba lekcji: 38, czas trwania: 4:52:17
  Ocena

  Kup kurs 59,00 zł

  Kurs wideo

  Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Okładka książki/ebooka Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów

  Okładka książki Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów

  Okładka książki Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów

  Okładka książki Tworzenie motywów WordPress. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów

  Wydawnictwo:
  Videopoint
  Wersja:
  Online i ZIP (853.5MB)
  Czas trwania:
  4:52:17
  Ocena:
  4.3/6  Opinie: 4
  1. 1. Zanim zaczniemy 22:23

  2. 2. Tworzymy motyw 1:06:41

  3. 3. Dodajemy bloga 24:27

  4. 4. Katalog produktów 1:16:59

  5. 5. Galeria i lider 26:20

  6. 6. Ułatwiamy użytkownikowi życie 27:21

  7. 7. Responsive web design 20:58

  8. 8. Ostatnie szlify 27:08

  Obierz kurs na... stawianie stron na WordPressie

  Wszyscy kochają WordPress! Masowo korzystają z niego nie tylko profesjonalni programiści, ale także — a może przede wszystkim — niewykwalifikowani informatycznie blogerzy. Tacy, którzy nie są w stanie poruszać się w systemach Drupal czy Joomla! W przeciwieństwie do nich WordPress jest dla osób na poziomie początkującym naprawdę przyjazny — by stworzyć w nim prostą stronę, nie trzeba znać ani PHP, ani nawet HTML... No dobrze, ten ostatni niekiedy się przydaje. Dodajmy do tego informację, że WordPress jest darmowy, dostępny jako open source, i uzyskamy wyczerpującą odpowiedź na pytanie, dlaczego właśnie WordPress.

  Choć w założeniu powstał jako prosty skrypt pozwalający szybko i bezproblemowo stworzyć bloga, w ostatnich czasach WordPress przeszedł znaczną modernizację. Dzięki temu stał się pełnoprawnym CMS-em. W praktyce oznacza to, że programista, który potrafi kodować w PHP, zna CSS i HTML, będzie w stanie wykonać w WordPressie profesjonalne strony internetowe oraz katalogi produktów. Szybciej i prościej niż z zastosowaniem jakiegokolwiek innego systemu zarządzania treścią. Znasz podstawy WordPress? Zatem czas na kolejny krok — motywy! Dzięki nim będziesz w stanie zrealizować 85 procent typowych zleceń klientów. Pozostałe też wykonasz w WordPressie, tyle że wspomaganym odpowiednimi wtyczkami.

  Do roboty!

  Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

  Dzięki temu kursowi video dowiesz się między innymi, jak:

  • Stworzyć motywy dla systemu WordPress na podstawie dostarczonego projektu graficznego lub innej strony internetowej.
  • Zaimplementować funkcje — od prostej wizytówki po katalog produktów.
  • Pracować z własnymi typami wpisów i taksonomiami.

  Co więcej...

  • ...nauczysz się tworzyć własny shortcode.

  WordPress — tworzenie motywów. Kurs video dla zaawansowanych. Od prostej strony po katalog produktów przeznaczony jest dla developerów, którzy mają opanowane podstawy systemu WordPress. Osoby posiadające zaawansowane umiejętności programowania w PHP, znające CSS i HTML po odbyciu tego szkolenia będą w stanie wykonywać w WordPressie profesjonalne strony internetowe.

  Uwaga — nie myl motywu z szablonem!

  Może ten problem nie dotyczy akurat Ciebie, ale podobno te dwa pojęcia mylą się nawet niektórym zaawansowanym użytkownikom WordPressa. Dlatego dla porządku wyjaśniamy, czym różni się szablon od motywu. Wyjaśnienie przyda się tym bardziej, że proponowany przez nas kurs skupia się właśnie na tworzeniu motywów WordPressa. Najprościej rzecz ujmując, motywy są rozszerzeniami dla WordPressa, całkowicie zmieniającymi jego warstwę wizualną. Tę, którą widzi użytkownik strony. Motywami zarządza się w sekcji Wygląd>Motywy. Z kolei obsługa szablonów jest funkcją systemu, pozwalającą zmieniać wygląd wybranych podstron. Gdy w atrybutach podstrony zmienia się jej szablon, do gry wkracza motyw „rządzący” stroną — zadba on o odpowiednie wyświetlenie treści podstrony.

  Pora na zaawansowany kurs WordPressa

  Zaczniemy go od skonfigurowania pierwszego projektu, czyli NetBeans IDE. W ramach pracy z drugim działem kursu stworzymy motyw — między innymi zbudujemy nagłówek i stopkę, dodamy wszelkie ikony społecznościowe, menu, pasek boczny i wyszukiwarkę. W trzecim dziale skupimy się na dodaniu do strony bloga. Zajmiemy się takimi zagadnieniami jak paginacja i stylowanie, stworzymy też miniaturki o pożądanych przez nas wymiarach. Sporo czasu poświęcimy zasadom tworzenia katalogu produktów — typom katalogów, taksonomii produktów, organizacji pola produktu, szablonom oraz archiwum. W części piątej będziemy pracować nad własną galerią i własnym sliderem, w szóstej zaś wykreujemy własny shortcode. Na koniec poznamy kilka sztuczek ułatwiających pracę ze stronami responsywnymi — dowiemy się, jak poradzić sobie z menu na dwa sposoby: całkiem „na leniwca” i nieco bardziej skomplikowanie, ale wciąż bez wtyczki. Dokonamy ostatnich szlifów i oczywiście sprawdzimy efekty naszej pracy podczas testu motywu.

  Tylko dla wtajemniczonych

  Co dalej? Dalej — cóż, zacznij zarabiać na zdobytych podczas kursu umiejętnościach! A jeśli trafi Ci się problem, którego CMS WordPressa (nawet z motywami) nie jest w stanie udźwignąć, nie odchodź do innego systemu, jak Drupal czy Joomla! — chyba że bardzo chcesz! — tylko włącz wtyczkę. Wtyczki to rozszerzenia WordPressa, dodające nowy kod do podstawowych plików systemu albo wręcz całkiem nowe pliki i nowe foldery. Z zastosowaniem wtyczek wykreujesz w WordPressie bardzo duże i wielofunkcyjne strony; nawet jeśli nie masz zaawansowanych umiejętności kodowania.

  O autorze

  Wojciech Bielak pokochał programowanie z wzajemnością i od pierwszego wejrzenia w Atari 800XL. Nieco później zainteresowało go zupełnie nowe, egzotycznie brzmiące słowo „webaplikacja”, wyczytane w „Komputer Świecie”. Postanowił rozgryźć programowanie w PHP — i tak mu zostało. Jest programistą i menedżerem projektów informatycznych. Od 2009 roku z powodzeniem prowadzi własną firmę. W 2011 roku został nawrócony na WordPress i odtąd korzysta, zawodowo i prywatnie, tylko z tego systemu CMS.
  Zapalony radioamator — radio to jego największa pasja. A chwile ciszy łapie w górach, na łódce i podczas czytania książek.

  „Miej odwagę pisać to, co napisać trzeba, i rozum, żeby nie pisać tego, czego pisać nie warto”.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności