ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Stuart Malutki (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  E.B. White
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo Literackie
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  176
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknie ilustrowanym wydaniu

  Ciepła i pełna humoru opowieść, którą pokochały dzieci na całym świecie

  Kiedy w nowojorskiej rodzinie Malutkich przyszedł dla na świat drugi syn, okazało się, że jest bardzo malutki i całkiem podobny do myszy. Rodzice i starszy brat George otoczyli malca miłością i starali się, aby niczego mu nie brakowało. Stuart bo takie imię otrzymał mimo niewielkiego wzrostu i wrodzonej nieśmiałości  odznaczał się wielką odwagą. Gdy zaginął jego najlepszy przyjaciel ptaszek Margalo, wyruszył w świat miniaturowym samochodem, aby go odszukać.

  Co spotka Stuarta Malutkiego w WIELKIM ŚWIECIE?

  Opowieść napisana przez E.B. Whitea to klasyka literatury dziecięcej, która powinna znaleźć się na półce w każdym domu. Na podstawie książki powstały kinowe ekranizacje oraz serial animowany,  które stały się wielkimi hitami. Przygody Stuarta znajdziemy także w popularnych i lubianych grach  komputerowych.

  Najnowsze wydanie przygód Stuarta Malutkiego zawiera znakomite ilustracje cenionego rysownika Gartha Williamsa

  E. B. White ma w swoim dorobku ponad 20 powieści dla dzieci, za które otrzymał wiele nagród. W roku 1963 prezydent John F. Kennedy przyznał mu wyjątkowe wyróżnienie - Prezydencki Medal Wolności. Kilka lat później  White dostał Nagrodę imienia Laury Ingalls Wilder, którą Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich przyznaje co pięć lat za znaczący i trwały wkład w literaturę dziecięcą. W 1978 roku został laureatem Nagrody Pulitzera za całość twórczości.

  Pisał także do czasopism i gazet codziennych. Przez wiele lat był współpracownikiem amerykańskiego tygodnika społeczno-politycznego The New Yorker.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint