Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Środki zabezpieczające. Tom 7 (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Lech Paprzycki
  Wydawnictwo:
  C. H. Beck
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  614
   
  PDF

  Ebook

  279,00 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Tom  7. Systemu Prawa Karnego jest tomem wyjątkowym. Omawiając tytułowe środki zabezpieczające izolacyjno-lecznicze oraz administracyjne łączy bowiem w sobie rozwiązania z zakresu prawa karnego oraz psychiatrii i psychologii sądowej. Dzieło pogrupowane jest w 6 rozdziałów, w których wnikliwej analizie poddano zagadnienia z zakresu:

  • ogólnych wiadomości dotyczących środków zabezpieczających,
  • środków zabezpieczających polegających na umieszczeniu w zakładzie psychiatrycznym albo w zakładzie stosującym środki lecznicze lub rehabilitacyjne,
  • środków polegających na umieszczeniu w zakładzie leczenia odwykowego,
  • środków zabezpieczających o charakterze administracyjnym,
  • wykonania środków zabezpieczających i postulowanego modelu ww. środków.

  Autorzy  odnoszą się również, zarówno w formie komentarza do przepisów jak i powołań na wciąż nieliczne ale ciągle rosnące orzecznictwo, do  nadal budzących wiele emocji  kwestii związanych z nowelą KK i KPK z 5.11.2009r. (Dz. U. Nr 209, poz. 1589) dotyczących m.in. przymusowej terapii farmakologicznej pedofilów w celu obniżenia popędu seksualnego, który to środek może być wykonywany  dopiero wobec tych sprawców, którzy popełnili czyn pod rządami noweli,  tj. od 8 czerwca 2010r.

  Wszystkie zagadnienia zostały omówione w oparciu o najnowszy stan prawny i orzecznictwo sądowe, ze względu na swój unikalny charakter pozycja ta z pewnością zainteresuje zarówno prawników -adwokatów, sędziów i prokuratorów jak i lekarzy psychiatrów zajmujących się leczeniem osób wobec których zastosowano środki zabezpieczające.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności