ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Sekrety dawnych zbrodni. Patolog o słynnych historycznych morderstwach (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Philippe Charlier
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo Esprit
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  296
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Jakimi substancjami usiłowano otruć św. Benedykta z Nursji?

  Jak umierał św. Tomasz Becket?

  Czy Medyceusze truli się nawzajem za pomocą tzw. proszku dziedziczenia?

  Co ujawnia protokół autopsji wielkiego pisarza Emila Zoli na temat tajemniczych przyczyn jego śmierci?

  PHILIPPE CHARLIER, słynny francuski patolog i archeolog, nazywany Indiana Jonesem cmentarzy, znów zakłada rękawiczki używane do sekcji zwłok i proponuje nam ponowne odczytanie naszej historii z perspektywy naukowca i detektywa.

  Zbrodnia czy nie? To pytanie musi się pojawić natychmiast, gdy w sposób gwałtowny lub podejrzany umierają wielcy ludzie danej epoki. Odpowiedzi natomiast często nie znajdujemy aż do dzisiaj! Tutaj właśnie musi wkroczyć nauka wyposażona we wszelkie współczesne zdobycze technologiczne. Czego może nauczyć nas ona w przypadku dawnych zbrodni?

  Philippe Charlier oba swe fachy archeologa i patologa sądowego połączył z niebywałą pasją, którą czuć w tej książce na każdym kroku. Z jednej strony cofa się w głęboką przeszłość, by przybliżyć najbardziej spektakularne zbrodnie i zbrodniarzy.

  Z drugiej, niby mimochodem ukazuje rozwój technik kryminalistycznych pozwalających na ujawnianie przyczyn zgonów oraz ich sprawców. Wszystko to zaś prezentuje z radością  odkrywcy, która udziela się podczas czytania.

  RAFAŁ OTOKA-FRĄCKIEWICZ, UWAŻAM RZE. HISTORIA

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności