ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Pokój światów

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Paweł Majka
  Ocena:
  6.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  410
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Mieszanka wybuchowa

  Pierwsza wojna światowa, choć tragiczna skończyła się zupełnie inaczej niż mówią podręczniki. Na koniec Ziemię najechali Marsjanie. Inwazja została odparta, a najeźdźca zasymilowany. Jednak od najazdu obcych przybyszów pozmieniało się wszystko co mogło. Sprowadzone przez Obcych mitbomby uwolniły energię wiary, która ożywiła postaci z mitologii, baśni i legend. Domy otoczono ochronnymi barierami, boscy patroni strzegą poszczególnych miast, po ulicach przechadzają się upiory i magowie. Miejsce dawnych państw zajęły spółki handlowe, Republika Narodów i na pół świadome państwa-organizmy. Czego może szukać zorganizowana przez Nowakowskiego – bogatego krakowskiego Marsjanina – ekspedycja na wschód? Trwają lata Pokoju, ale wyprawa sterowcem nad Kresami Rzeczypospolitej nigdy nie należała do bezpiecznych… Czy barwna zbieranina indywidualności – opętany przez nienawiść Mirosław Kutrzeba, stworzony w laboratorium ślepy bóg Szuler Losu, uzależniony od czarciego mleka były inspektor kolejowy Grabiński, cyganka Sara, olbrzym Burzymur i naiwny Jasiek – wie, na co się porwała? Paweł Majka połączył wiele konwencji, ludowych legend i mitów tworząc zupełnie unikatowy świat. Wiele pozornie niepasujących do siebie elementów tworzy wyjątkowo udaną całość. Powieść niezwykle barwna i pełna treści, zaskakuje bujną wyobraźnią autora. Zdecydowanie jedna z lepszych książek  z gatunku fantastyki na polskim rynku.

  (…) Gdy wieźli ich odkrytym ku uciesze gawiedzi wozem, ten mały i gruby kulił się przerażony nienawiścią tłumu. Próbował uchylać się przed pomidorami i zgniłymi ziemniakami, przed nieforemnymi pociskami z błota czy kamieniami rzucanymi przez najzuchwalszych. I cały czas szlochał. Wykrzykiwał urywane zdania o swojej żonie i dzieciach i zapewniał płaczliwie o swej niewinności. Przekonywał, że zaszła straszna pomyłka, jakby wierzył, że ogarnięta furią masa ludzka zechce go wysłuchać.
  Wyższy od niego, siwiejący złodziej w resztkach płaszcza uszytego z dziesiątek szmat wdał się w pojedynek ze spragnionymi widoku śmierci mieszczuchami. Pluł na ich głowy, śmiejąc się, ilekroć trafiał w czyjąś zaczerwienioną twarz. Na obelgi odpowiadał obelgami jeszcze wulgarniejszymi i nie szczędził sprośności kobietom. Trzeci ze skazańców milczał.
  Elegancki, młody, ale o pełnej dostojeństwa twarzy, zamknął oczy, jakby spał. Nie reagował nawet, gdy trafiały go pociski. Jednych jego postawa zniechęcała, innych irytowała, trudno więc ocenić, czy wybrana przezeń strategia okazała się skuteczna. Istotnie, ciskano weń zgniłymi owocami rzadziej – ci jednak, którzy uparli się pokonać jego obojętność, starali się celować dokładniej i dotkliwiej (…)

                                                                                                        Fragment książki

  Wybrane bestsellery

  Paweł Majka - pozostałe książki

  Wydawnictwo Genius Creations - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint