ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Opinie czytelników - Kompozycja obrazu fotograficznego (6)

  4.5

  2013-12-26
  bez podpisu
  Bo mi się podoba.
  2013-04-02
  bez podpisu
  Książka jest ciekawa oraz merytorycznie wypełnia ustalony temat. Zawiera ona nowe oraz tradycyjne sposoby fotografowania. Jednak nie jest wypełniona jedynie treścią techniczną na temat fotografii, ale również zawiera wskazówki dot. artystycznej strony tej aktywności człowieka. Dzięki wplatanym wątkom artystyczno-filozoficznym oraz odniesieniom do mistrzów fotografii treść czyta się lekko. Dzięki ćwiczeniom lektura jest bardzo inspirująca. Niektóre ćwiczenia wymagają dyscypliny, co w rezultacie jest naturalne, jeśli dąży się do tego, aby robić dobre zdjęcia. Przykładowe fotografie są wykonywane, różnorodnym sprzętem w różnym czasie, co daje poczucie, ze wyłożony materiał jest uniwersalny.
  2011-10-12
  Krzysztof Dziekiewicz , informatyk
  Dosyć ciekawa książka, ale nie dla początkującego. Autor nie skupia się bezpośrednio na wskazówkach - zrób i tak, przeprowadza za to dokładną analizę procesu fotografowania. Mając za sobą już przepstrykane wiele zdjęć, skupiając się przy tym trochę na sztuce, a nie tylko zaliczając kolejny widoczek, można dojść do muru swoich umiejętności. Dzięki analizie w książce można się na spokojnie, dokładnie przyjrzeć elementom występującym we własnej fotografii, by zwrócić uwagę, co można poprawić. Pod każdym rozdziałem są ćwiczenia fotograficzne. Bez ich przerobienia czytanie książki nie ma sensu, dopiero własna praca da efekt, można się zaskoczyć oglądając efekty zdjęć wykonanych wg zadań. Samo przeczytanie da co najwyżej poczucie zaliczenie kolejnej książki o fotografii. Pięć a nie sześć punktów to za zdjęcia - nie są porywające a przeciętne, co nie przeszkadza, by nie przekazały dokładnie idei przedstawianej w treści w danym fragmencie. Po autorze o takim stażu można by się spodziewać czegoś lepszego. Może na potrzeby nauki zdjęcia są specjalnie uproszczone, ja wolałbym coś lepszego. Patrząc na same zdjęcia można się czasami zastanawiać, czy autor faktycznie pomoże nauczyć się robić lepsze zdjęcia. Na szczęście są też zdjęcia z ciekawymi ujęciami, które mają coś w sobie i pokazuję że autor jednak coś umie.
  2012-05-21
  Marcin
  Trudno się nie zgodzić z przedmówcami. Ksiązka pisania językiem szkolnym to prawda, czasami nawet zbyt "syntetycznym" i po przeczytaniu ksiązki niestety nie odnosi się wrażenia, aby autor był pasjonatem tego co robi i o czym pisze. Nie oznacza to oczywiście, że w książce nie ma przydatnej treści. Pod względem merytorycznym, można znaleźć ciekawe zagadnienia, wskazówki i sugestie - stąd ocena dobra. Zdjęcia (kadry) faktycznie nie powalają, można je raczej traktować jako "elementarną" analize opisywanego zagadnienia.
  2011-08-29
  Corvin
  Książka po której sobie dużo obiecywałem, niestety mimo wielu walorów ma poważne wady. 1. język belfrowski (starej daty), trochę z przyzwyczajenia autor traktuje czytelnika jak ucznia liceum/technikum, jest też charakterystyczna dla polskich podręczników i często metod kształcenia metoda dużo słów mało treści całość podana w mało strawny sposób, trzeba się nieźle wysilać by z tego co jest wyciągnąć wiedzę której się oczekuje. czytając czuję wewnętrzny opór. 2 brak oznaczeń w formie np strzałek i linii podkreślających co autor ma w zasadzie na myśli, przez to można opatrznie zrozumieć co autor ma na myśli i mylnie zinterpretować trudno strawny tekst. 3 widać, że autora interesuje przyroda i łacińskie nazwy było by to dobre bo człowiek się uczy do końca życia, ale to jakoś wybija z rytmu i w książce zajmującej się kompozycją obrazu może być nie na miejscu. Poza tym jak się czytelnik przebije przez to wszystko i nie odłoży książki z powodu frustracji na pewno znajdzie w niej dużo interesujących zagadnień, szkoda tylko że podanych w takiej nieco odpychającej formie.
  2015-10-26
  bez podpisu
  Bez szaleństw - parę fajnych rad zawiera, ale nic przełomowego w niej nie znalazłem.
  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint