Nowa historia ewolucji człowieka
- Wydawnictwo:
- Copernicus Center Press
- Ocena:
- Stron:
- 254
- Dostępne formaty:
-
PDFePubMobi
Opis
książki
:
Nowa historia ewolucji człowieka
Co to znaczy być człowiekiem?
Dlaczego akurat homo sapiens stał się panującym na ziemi gatunkiem? Spośród wielu innych żyjących niegdyś hominidów przetrwał właśnie ten. Co takiego odróżnia nas od wszystkich innych istot, z którymi dzielimy planetę? Jak to się stało, że tak bardzo się od nich różnimy? Robin Dunbar jest jednym z najznakomitszych psychologów ewolucyjnych w Wielkiej Brytanii. Nowa historia ewolucji człowieka to najnowsze spojrzenie na dzieje ewolucji, a także nietuzinkowa opinia na temat tożsamości człowieka. Książka ta jest odyseją, wyprawą przez mgły czasu do zamierzchłej przeszłości.
„Kim więc jesteśmy my, gatunek malarzy i poetów? Jak do tego doszliśmy? Jak to się stało, że ci bezimienni artyści z jaskiń południowej Europy trafili tam, by uprawiać swoje rzemiosło tak dawno temu? Skąd przybyli? Dlaczego, spośród wszystkich gatunków w historii, tylko oni wpadli na to, by zostawić po sobie te subtelne ślady? I, to być może najciekawsze pytanie, dlaczego je zostawili?”
Profesor Dunbar przedstawia nam swój punkt widzenia odnosząc się do obiektywnych faktów. Dodatkowo pozostawia przestrzeń dla własnych przemyśleń, refleksji i zadawania pytań, zaznaczając, że nie wszystkie znane dotąd metody naukowe są nieomylne. Jego książka to znakomite podsumowanie ostatnich lat badań i odkryć, skłaniające do dalszego zgłębiania tego fascynującego tematu.
(…) Twórczość, sztuka, wyobraźnia, inteligencja, życie wewnętrzne, życie społeczne, dwunożność, mózg, geny, umysł, intencjonalność, kłamstwo, myślenie abstrakcyjne, przemoc, zakochiwanie się, małżeństwo, język, anatomia, śmiech, śpiew, taniec, muzyka, kultura, narzędzia, nauka, medycyna, imitacja, pogrzeby, religia... Co decyduje o człowieczeństwie? W którym momencie ewolucji się ono pojawiło, a w każdym razie od którego momentu można o nim mówić? Jak bardzo różnimy się od innych zwierząt, a zwłaszcza od małp człekokształtnych? Na takie pytania szuka odpowiedzi profesor Robin Dunbar, autor Nowej historii ewolucji człowieka.
Z pewnością jest on odpowiednim człowiekiem na odpowiednim miejscu. Urodzony w Liverpoolu profesor Dunbar to znakomity antropolog i psycholog ewolucyjny, znawca etologii naczelnych. Pracuje obecnie na Wydziale Psychologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Oksfordzkiego, gdzie jest szefem Social and Evolutionary Neuroscience Research Group. Przede wszystkim zaś jest badaczem, autorem kilkuset publikacji naukowych i kilkunastu książek, z których w Polsce wydano Kłopoty z nauką, Pchły, plotki a ewolucja języka i Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek?. Poza kręgami akademickimi znany jest przede wszystkim jako odkrywca „liczby Dunbara”, czyli przeciętnej liczby stabilnych relacji międzyludzkich, które możemy utrzymywać, nie przeciążając swoich umysłów (wynosi ona ok. 150) (…)
Fragment książki
Wybrane bestsellery
Robin Dunbar - pozostałe książki
Copernicus Center Press - inne książki
Zamknij
Przeczytaj darmowy fragment
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Nowa historia ewolucji człowieka Robin Dunbar (2) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.
(1)
(0)
(1)
(0)
(0)
(0)
więcej opinii