ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Niebiańskie pastwiska

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Paweł Majka
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  4.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  736
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Zdezelowana kraina jutra

  W kosmosie właśnie dogasa potężny konflikt zbrojny. To największa wojna jaką pamięta ludzkość. Wszędzie dookoła widać zgliszcza. Zrujnowano całe systemy. Resztki niezliczonych orbitalnych miast spadają na ruiny planet. Wszędzie niesie się echo eksplozji, ziemia drży od wybuchów. Związek Wspólnych Przestrzeni szykuje się do odbudowy po zdławieniu wojny domowej. Niedobitki pokonanych starają się przetrwać, zwycięzcy zaczynają już walczyć między sobą o łupy. Zmęczeni walką żołnierze wciąż prą do przodu. Garstka teoretycznie zwycięskich weteranów odkrywa, że nowi liderzy skazali ich na zagładę - Pniak, Pies i Rachuba zostają uwikłani w wielką politykę i wyruszają na poszukiwanie zaginionej floty. Wojna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ta trójka znów spotka się w ogniu walki. Maszerując po tym co ze świata zostało korespondent wojenny szuka dla siebie nowych tematów, prywatny detektyw przyjmuje enigmatyczne zlecenie, a ktoś odkryje, że życie po śmierci wcale nie jest usłane różami. Książka Pawła Majki to doskonały tekst łączący mistrzowskie inspiracje: rozmach space opery Petera F. Hamiltona metafizykę Franka Herberta i twardy realizm wojny spod znaku Glena Cooka. 

  (…) Dirka zabijała czas, stawiając pasjansa, kiedy Ludwik zawiadomił wszystkich, że nareszcie coś znaleźli.
  Zamarła tylko na moment, a potem przetasowała karty. Ludwik średnio raz na tydzień wyskakiwał z kolejnymi rewelacjami. Tylko on z całej pięcioosobowej załogi nie stracił jeszcze entuzjazmu i wiary w powodzenie ich przedsięwzięcia.
  Trzeci z udziałowców, Derwan, wyznał niedawno Dirce, iż nie zaproponował powrotu do domu tylko dlatego, że nie bardzo ma dokąd wracać. Sprzedał wszystko, co miał, żeby wziąć udział w ekspedycji Ludwika.
  Także Fiolka, ich nawigator, miała już wszystkiego dość. Prawie nie opuszczała legowiska. Popijała tak, by pozostawać na permanentnym rauszu, a nigdy nie doświadczać kaca. Na wezwania Ludwika nie reagowała od miesięcy. Odbębniała swoje dyżury, czasem zaciągała Derwana do łóżka i starała się nie spotykać z dowódcą ekspedycji.
  Ponieważ Dirka związała się ze Svenem, Ludwik skazany był na celibat. Chyba mu to nie przeszkadzało – wizja zastępowała mu nawet seks. Tak to już bywa z naukowcami. Główny udziałowiec Merlina, jak uparł się nazwać ich łajbę, jako jedyny miał tytuł naukowy i to w dodatku z tematów poświęconych innergetyce. Niestety zajmował się nią wyłącznie teoretycznie (…)  

                                                                                                            Fragment książki

  Wybrane bestsellery

  Paweł Majka - pozostałe książki

  Dom Wydawniczy REBIS - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint