ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

    Małżeńskie Prawo Majątkowe

    (ebook) (audiobook) (audiobook)
    Wydawnictwo:
    C. H. Beck
    Ocena:
    Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
    Stron:
    778
     
    PDF

    W prezentowanej pozycji przekrojowo przedstawiono problematykę relacji majątkowych pomiędzy małżonkami, poczynając od małżeńskich ustrojów majątkowych, poprzez kwestie mieszkaniowe, z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa bankowego, na prawie spadkowym kończąc. Publikacja dodatkowo została uzupełniona wzorami pism procesowych.

    Redaktor serii - sędzia Jacek Ignaczewski oraz autorzy - praktycy i specjaliści w swoich dziedzinach, gwarantują wysoki poziom merytoryczny opracowania.


    Przedmowa:
    "Małżeńskie prawo majątkowe", to swoista "wycieczka" po systemie prawa, której celem było przedstawienie możliwie szeroko relacji majątkowych pomiędzy małżonkami, niesłusznie utożsamianych jedynie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, a dotyczących małżeńskich ustrojów majątkowych.

    Kolejny tom Sądowych Komentarzy Tematycznych jest przekrojowym ujęciem problematyki objętej tytułowym zagadnieniem, od małżeńskich ustrojów majątkowych poczynając, poprzez kwestie mieszkaniowe, z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa bankowego, na prawie spadkowym kończąc.

    Mamy nadzieję, że takie szerokie ujęcie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom praktyków, a także wypełnia swoistą wydawniczą lukę.

    "Małżeńskie prawo majątkowe" składa się z trzech części. W części A, będącej klasycznym komentarzem, tezy skrócono do niezbędnego minimum, by Czytelnik mógł szybko uzyskać w syntetycznej formie odpowiedź na nurtujące go zagadnienie prawne. Część B jest z kolei opisowym rozwinięciem syntezy zawartej w części pierwszej. Aby ułatwić swobodne "poruszanie" się po dwóch odrębnych od siebie częściach, w części A zawarto odesłania do części B. Nadto konstrukcja części opisowej bezpośrednio nawiązuje do ustawowej systematyki, co również miało na celu ułatwienie korzystania z opracowania.

    Ponieważ z założenia każdy tom z serii SKT ma spełniać swoistą rolę narzędzia pracy, ułatwiającego interdyscyplinarną orientację w tytułowym zakresie, dlatego też niniejszy tom "wzbogacono" o część C, w której zawarto wzory pism procesowych z krótkimi odesłaniami na temat właściwości miejscowej i rzeczowej sądu, opłaty sądowej, trybu postępowania oraz skargi kasacyjnej.

    Dodatkowym uzupełnieniem całości jest indeks.

    Ze względu na przekrojowe ujęcie "Małżeńskiego prawa majątkowego", mamy nadzieję, że komentarz będzie szczególnie pomocny prawnikom wszelkich profesji oraz studentom i aplikantom. Liczymy także, że bezpośredni adresaci norm prawnych - a więc sami małżonkowie - ze względu na przystępną formę i język, także mogą z powodzeniem korzystać z niniejszego opracowania.

    Jacek Ignaczewski

     

    Sądowe Komentarze Tematyczne to nowa seria wydawnicza, stworzona przez praktyków - z myślą o praktykach. Ma ona za zadanie dostarczyć im przydatnego i wszechstronnego narzędzia pracy. Każdy tom serii zawiera przekrojowe ujęcie problematyki objętej tytułem danej publikacji.

    Poszczególne tomy składają się z:

    • komentarza tezowego - zawierającego syntetyczne ujęcie najważniejszych kwestii dotyczących omawianego zagadnienia prawnego,
    • części opisowej - stanowiącej rozwinięcie i uzupełnienie tez wskazanych w części pierwszej o poglądy doktryny, orzecznictwo i literaturę,
    • systemu odesłań między częściami - ułatwiającego szybkie poruszanie się między częścią pierwszą i drugą oraz odnajdywanie w ich treści interesujących Czytelnika wątków.

    W prezentowanej pozycji przekrojowo przedstawiono problematykę relacji majątkowych pomiędzy małżonkami, poczynając od małżeńskich ustrojów majątkowych, poprzez kwestie mieszkaniowe, z zakresu ubezpieczeń społecznych i prawa bankowego, na prawie spadkowym kończąc. Publikacja dodatkowo została uzupełniona wzorami pism procesowych.

    Wybrane bestsellery

    C. H. Beck - inne książki

    Zamknij

    Wybierz metodę płatności

    Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint