ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Leksykon buntowników (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Max Cegielski
  Okładka książki/ebooka Leksykon buntowników

  Okładka książki Leksykon buntowników

  Okładka książki Leksykon buntowników

  Okładka książki Leksykon buntowników

  Wydawnictwo:
  Agora
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  361
  3w1 w pakiecie:
  PDF
  ePub
  Mobi
  Oto moja subiektywna historia buntu. Opowiedziałem ją poprzez biografie najbardziej charyzmatycznych postaci z panteonu muzyki i literatury biografie najbardziej charyzmatycznych postaci z panteonu muzyki i literatury: od bitników, Boba Dylana i hipisów, przez punk rock, po hip-hop i Magika z Paktofoniki. Dlaczego oni? Czy Jimiego Hendrixa, który był postacią absolutnie kultową dla pokolenia mojego ojca, powinny znać również moje dzieci? Joe Strummer, lider The Clash, to dla mnie ważna osoba, ale jak wytłumaczyć jego rangę mojej mamie? Po co dzisiejszym licealistom Andy Warhol czy David Bowie? Co ma wspólnego Kurt Cobain z Nirvany z Ianem Curtisem z Joy Division? Tworząc w Radiu Roxy Leksykon buntowników, a później jego książkową postać, próbowałem odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę łączy najdziwniejsze twarze kontrkultury. Czy ich losy splatają się w jedną opowieść? I o czym jest ta opowieść? Jedno wiem na pewno: nie znając tej historii, nie zrozumiemy, kim jesteśmy my sami.

  Max Cegielski

  Max Cegielski sam w życiu troszkę narozrabiał, więc ma obiektywne spojrzenie na swoich bohaterów. Opisał już Indie, Pakistan, Rechowiczów pora na największych łobuzów popkultury.

  Piotr Kędzior Kędzierski, Radio Roxy Ranne kakao, 2 neurony i 3 jądra

  Przy pierwszym spotkaniu z Maxem w Radiu Kolor od razu zwróciłem uwagę na jego głos. Wkrótce okazało się, że ma też słuch, gust i wszechstronną ciekawość. Bardzo przyjemny zestaw cech.

  Wojciech Mann

  O autorze

  Max Cegielski - dziennikarz i pisarz. W TVP Kultura współprowadzi "Halę Odlotów". Autor książek: Apokalipso (2004), Pijani bogiem (2007), Masala (2008), Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu (Nagroda imienia Beaty Pawlak, 2009), Mozaika. Śladami Rechowiczów (2011) oraz Leksykon buntowników (2013). Twórca i kurator projektów artystycznych Global Prosperity (Gdańsk - Warszawa, 2010) oraz Migrujący Uniwersytet Mickiewicza (Stambuł, 2014).

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint