ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Komponenty tworzące systemu Drupal. Szybkie budowanie witryn internetowych za pomocą modułów CCK, Views i Panels (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Wydawnictwo:
  Helion
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 1
  Stron:
  392
  Druk:
  oprawa miękka
  Wyłącznie

  Opanuj możliwości najbardziej funkcjonalnych modułów dla systemu Drupal -
  twórz atrakcyjne strony internetowe, w pełni dopasowane do Twoich potrzeb!

  • Jak szybko zdefiniować dane witryny za pomocą modułu Content Construction Kit?
  • Jak tworzyć panele nadpisujące domyślne układy stron i stosować dla tych układów różne motywy?
  • Jak zbudować wielofunkcyjne formaty wyświetlania zapytań modułu Views?

  Chcesz szybko stworzyć wydajny sklep internetowy, elegancką witrynę firmową, sprawny intranet korporacyjny bądź funkcjonalny portal społecznościowy, ale już przeraża Cię ilość związanej z tym pracy? Zapewne dlatego zainteresowałeś się Drupalem? I słusznie. Jakie inne narzędzie open source umożliwia programistom tak błyskawiczną oraz bezproblemową realizację nawet bardzo ambitnych i zaawansowanych projektów IT? Dzięki zaangażowaniu utalentowanej i aktywnej społeczności Drupala masz przecież możliwość korzystania z całego bogactwa tysięcy praktycznych modułów, które rozszerzają możliwości rdzenia tego systemu i pozwalają na niemal nieograniczone wzbogacanie projektu o kolejne przydatne funkcjonalności. Choć trudno w to uwierzyć, już kilka kliknięć wystarczy, aby tworzyć witryny internetowe o elastycznych, zróżnicowanych możliwościach.

  Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, projektantem, administratorem, architektem czy konsultantem — oto doskonały przewodnik po najbardziej wartościowych modułach i technikach włączania ich do swojego projektu. Znajdziesz tu słynną "wielką trójkę", czyli moduły Content Construction Kit (CCK), Views i Panels, których potencjał pozwala na niesłychanie szybkie tworzenie idealnie skrojonych stron. Niemożliwe? Przekonaj się, że tak! Współautor tej niezwykłej książki, Earl Miles, od wielu lat jest aktywnym członkiem społeczności związanej z Drupalem, dzięki czemu w dużym stopniu wpłynął na kierunek, w jakim podąża ten system. Earl jest także kluczowym uczestnikiem projektu budowy modułu CCK oraz autorem modułów Views i Panels. Trudno zatem wyobrazić sobie lepszą osobę, która mogłaby wprowadzić Cię w tajniki ich skutecznego wykorzystania! Autorzy zamieścili tu wszystkie informacje, których nie znajdziesz nigdzie indziej, a także obszerny przykładowy kod "recepturowy", stworzony w celu łatwej adaptacji i ponownego wykorzystania.

  Dowiesz się zatem, jak:

  • użyć modułów Content Construction Kit (CCK) w celu dostosowania formularzy wprowadzania danych zgodnie z własnymi wymaganiami
  • zwiększyć elastyczność witryny za pomocą systemu segmentów Drupala
  • dodać opcjonalne typy pól z uwzględnieniem pól opartych na kodzie PHP
  • dostosować motywy w celu wyświetlania danych w sposób bardziej atrakcyjny i czytelny
  • zbudować wielofunkcyjne formaty wyświetlania zapytań modułu Views
  • dokonać integracji z bazami danych SQL
  • dostosować moduł Views za pomocą zależności, argumentów i filtrów
  • zoptymalizować wydajność zapytań
  • dodać style niestandardowe za pomocą modułu Panels
  • utrzymać pełną kontrolę nad witrynami podczas wdrażania ich w środowisku produkcyjnym

  Błyskawicznie twórz elastyczne, wielofunkcyjne witryny internetowe!

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności