Informatyzacja postępowania cywilnego. Teoria i praktyka
- Wydawnictwo:
- C. H. Beck
- Ocena:
- Stron:
- 222
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
książki
:
Informatyzacja postępowania cywilnego. Teoria i praktyka
Publikacja dotyczy szeroko pojętego procesu informatyzacji postępowania cywilnego. Obejmuje przyjęte przez ustawodawcę sposoby regulacji formy elektronicznej czynności organów, a także projektowane zmiany w zakresie czynności pomocniczych i władczych.
W szczególności analizowane jest w niej zagadnienie nowego oblicza prawa i informacji o prawie w dobie informatyzacji, a także różnorakiego sposobu postrzegania owych przemian.
Ponadto czytelnik ma możliwość zapoznania się z takimi zagadnieniami jak:
- osiągnięte rezultaty i postulaty w zakresie wprowadzenia protokołów elektronicznych oraz możliwości wykorzystania ich na potrzeby postępowania dowodowego w sprawach cywilnych.
- elektroniczne czynności sądowe - perspektywy rozwoju
- elektroniczne czynności procesowe - de lege lata i de lege ferenda
- Elektroniczne Biuro Podawcze
- transkrypcja protokołów elektronicznych i ustnych uzasadnień
- weryfikacja danych zawartych w rejestrach publicznych w postępowaniu cywilnym.
Poza walorami stricte poznawczymi, prezentuje wymiar praktyczny, ukazując wpływ informatyzacji na zawody m.in.: radcy prawnego, komornika, a także innych praktyków zawodów prawniczych, którzy nieuchronnie staną przed obliczem postępujących zmian w dziedzinie informatyzacji postępowania cywilnego, a projekt ustawy zmieniającej Kodeks cywilny i Kodeks postępowania cywilnego jest następnym etapem zwiększenia jego efektywności.
Kolejnym zagadnieniem szeroko omówionym w publikacji jest wpływ wspomnianej informatyzacji na postępowanie egzekucyjne i możliwe kierunki tych zmian. Nowe przepisy w założeniu mają przyczynić się do wymiernych oszczędności w sądownictwie i poprawienia efektywność pracy sądów, a także jak udowadniają to autorzy mają zwiększyć dostęp do sądu.
Autorzy formułują szereg wniosków de lege lata i de lege ferenda dotyczących podejmowanej problematyki.
"Technologie informatyczne stanowią naturalne narzędzie usprawnienia działalności sądów w niewyobrażalnej dotąd skali zarówno w sferze szybkości postępowania, jak i jego jakości. Powstaje jedynie pytanie, w jakim tempie i przy jakich przeszkodach technicznych, organizacyjnych i mentalnych, uda się wdrożyć jak najszerzej rozwiązania wykorzystujące ogromne zasoby możliwości tkwiących w procesie informatyzacji".
prof. USz dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska
Wybrane bestsellery
Kinga Flaga-Gieruszyńska, Jacek Gołaczyński - pozostałe książki
C. H. Beck - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Informatyzacja postępowania cywilnego. Teoria i praktyka Kinga Flaga-Gieruszyńska, Jacek Gołaczyński (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.