ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Honor Harrington (#5). Honor na wygnaniu (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  David Weber
  Wydawnictwo:
  Dom Wydawniczy REBIS
  Ocena:
  5.0/6  Opinie: 0
  Stron:
  496
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Przeciwności losu

  W życiu Honor Harrington znów pojawiły się przeciwności. Kolejny wróg, który nie ułatwi jej życia. Zdołowana niedawnymi wydarzeniami i rozgoryczona rozwojem sytuacji lady Honor udaje się na planetę Grayson, by zająć się zarządzaniem domeną Harrington i zaleczyć wewnętrzne rany. Spokój jednak nie jest jej pisany - z jednej strony atakują wrogowie wewnętrzni, dla których kobieta patron jest obrazą, z drugiej zewnętrzni: zrewolucjonizowana Ludowa Republika Haven znowu próbuje zdobyć system Yeltsin. Na drodze do zwycięstwa obu stoi tylko jedna przeszkoda - admirał lady Honor Harrington. 

  (…) Admirał Eskadry Zielonej Hamish Alexander, trzynasty earl White Haven, siedział w swym fotelu na pomoście flagowym HMS Queen Caitrin i przyglądał się ekranowi, na którym gwiazda typu 63, czyli słońce systemu Nightingale, stanowiła ledwie biały punkcik, a niewidoczna, bo zbyt odległa, jedyna zamieszkana planeta oznaczona była błękitno-zielonym symbolem. Między nim a Queen Caitrin znajdowały się też inne symbole – czerwone – oznaczające szyk wrogich okrętów i im właśnie admirał poświęcał szczególną uwagę. Sensory pokładowe okrętów Ludowej Marynarki wykryły jego siły wiele godzin temu. a jak dotąd przeciwnik nie próbował niczego niespodziewanego – utworzył ścianę przegradzającą drogę do celu i obrał kurs pozwalający na zbliżenie się w zasięg ognia w sporej odległości od granicy wejścia w nadprzestrzeń. Pozostawił mu więc inicjatywę, co nie na wiele się przydało – obie strony wiedziały, po co zjawiły się w układzie okręty Królewskiej Marynarki, a obrońcy zajmowali pozycję skutecznie uniemożliwiającą osiągnięcie celu. Co gorsza, ich okręty utrzymywały szyk bez dziwnych, niespodziewanych manewrów – typowych w ostatnim czasie – i miały przewagę liczebną w stosunku cztery do trzech. On z kolei dysponował lepszymi okrętami i lepszym uzbrojeniem, ale jedyne, co mu pozostało, to bój spotkaniowy – zmora każdego szanującego się dowódcy. Biorąc jednakże pod uwagę upór, z jakim okręty wroga trzymały się w szyku, nie było co liczyć na walkę manewrową (…)

                                                                                                             Fragment książki

  O autorze

  David Weber - literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli Honor Harrington, Starfire i Schronienie. Trzydzieści tytułów Webera trafiło na listę bestsellerów New York Timesa, a łączny nakład jego książek przekroczył już 8 milionów egzemplarzy.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności