ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Homo deus. Krótka historia jutra

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autor:
  Yuval Noah Harari
  Wydawnictwo:
  Wydawnictwo Literackie
  Ocena:
  5.2/6  Opinie: 6
  Stron:
  552
  Dostępne formaty:
  ePub
  Mobi

  Jaka przyszłość czeka nasz gatunek?

  Światowy bestseller. Jedna z dziesięciu najlepszych książek non-fiction 2017 roku według magazynu Time

  Naprawdę porywająca książka, pełna inspirujących pomysłów, zrozumiale napisana, bez nadmiernej ilości naukowego żargonu. Zmusza do myślenia o przyszłości, czyli, inaczej mówiąc, do zastanowienia się nad naszą teraźniejszością.

  Bill Gates, TIME

  Homo deus to śmiała analiza historii naszego gatunku oraz najnowszych osiągnięć nauki i technologii. Badamy ludzkie geny, łączymy komputery z mózgami, hodujemy tkanki w próbówkach. Niedługo technologia pozwoli nam swobodnie modyfikować nasze ciała. Yuval Noah Harari twierdzi, że kiedy stopniowo zmienimy nasze umysły, niepotrzeżenie powstanie nowy gatunek, człowiek bóg homo deus.

  Skoro tak wiele już osiągnęliśmy, prawopodobnie zechcemy sięgnąć po szczęście, boskość i nieśmiertelność nawet jeśli nas to zabije.

  Y.N. Harari

  Starzejący się i psujący organizm to tylko problem techniczny. Niebawem najbohatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią sięspołeczeństwa i religie? Jakie czekają nas zagrożenia? Czy sztuczna inteligencja zajmie miejsce człowieka? Być może spełni się czarny scenariusz garstka zmodyfikowanych ludzi zapanuje nad światem, a reszta stanie się zbędna. Jak będzie wyglądało dążenie superludzi do szczęścia? Y.N. harari wnikliwie przygląda się naszej przeszłości i współczesnym kierunkom rozwoju cywilizacji.

  Kim stanie się człowiek?

  Głośna książka jednego z najciekawszych myślicieli XXI wieku.

  AUDIOBOOK W INTERPRETACJI ROCHA SIEMIANOWSKIEGO

  Wybrane bestsellery

  Yuval Noah Harari - pozostałe książki

  Wydawnictwo Literackie - inne książki

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint