ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Franciszek. Papież, który się usmiecha (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Andrea Tornielli
  Wydawnictwo:
  Prószyński Media
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  216
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Już od pierwszej chwili gdy pojawił się na najważniejszym balkonie na placu Świętego Piotra Jego proste i szczere pozdrowienie dobry wieczór trafiło do serc milionów wiernych. Choć od tamtego czasu minęło wiele miesięcy entuzjazm wobec Jego osoby nie słabnie a wręcz umacnia się, docierając również do niewierzących. Andrea Tornielli który poznał kardynała Bergoglio jeszcze przed Jego elekcją gromadzi w tej książce anegdoty i wydarzenia, małe i wielkie historie z codziennego życia Papieża, z których wiele wciąż nie jest znanych szerokiej publiczności: jak choćby prywatny list do więźniarki, która przygotowuje dla Niego hostie na poranną mszę, czy telefon do sióstr zakonnych w Buenos Aires w kilka dni po objęciu funkcji biskupa Rzymu, kiedy żartował na temat hodowanego przez nie słowika. To opowieść o Papieżu, który potrafi rozmawiać z głowami państw i wielkimi przywódcami religijnymi, by w chwilę później zadzwonić do chłopca, który wysłał Mu list i który szuka pociechy. To opowieść o Papieżu, który odrzuca wszelki zbytek i blichtr, decydując się na skromne mieszkanie, by nie stracić bezpośredniego kontaktu z wiernymi i który swoim przykładem dał początek reformie Kościoła. To wielki Papież wysłaniec Ewangelii, który wciąż jednak pozostaje skromnym proboszczem, przyjmując w darze stare renault 4 od pewnego księdza z prowincjonalnej parafii. To w końcu Papież, który się uśmiecha.

  Lektura tej książki to niezwykle ciekawa i przyjemna podróż, przybliżająca nas jeszcze bardziej do Franciszka i Jego przesłania.

  Andrea Tornielli watykanista, dziennikarz włoskiej gazety La Stampa i administrator strony internetowej Vatican Insider. Od lat współpracuje z prasą włoską i zagraniczną.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint