ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera

  (ebook) (audiobook) (audiobook)
  Autorzy:
  Monika Balińska, Łukasz Tomys
  Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera Monika Balińska, Łukasz Tomys - okładka ebooka

  Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera Monika Balińska, Łukasz Tomys - okładka ebooka

  Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera Monika Balińska, Łukasz Tomys - okładka audiobooka MP3

  Ferdynand Porsche. Inżynier Hitlera Monika Balińska, Łukasz Tomys - okładka audiobooks CD

  Wydawnictwo:
  Łukasz Tomys
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Czas nagrania:
  2 godz. 40 min.
  Czyta:
  Bartłomiej Ważny
   
  Audiobook w mp3

  "Mam wielu generałów, ale Porsche jest tylko jeden" - Adolf Hitler

  Wysyłając Ferdynanda Porsche na inspekcję na front wschodni Hitler przydzielił mu swojego osobistego pilota. Chciał mieć gwarancję, że dotrze na miejsce cało i bezpiecznie powróci do Rzeszy.

  Kim jest niezwykły inżynier i jak rozpoczęła się jego przygoda z motoryzacją ? Czy zyski uzyskane przez ród Porsche dzięki współpracy z niemiecką machiną zbrojeniową staną się podstawą do stworzenia rodzinnej firmy ? Jak wyglądały początki światowej motoryzacji ? W jaki sposób III Rzesza i Związek Radziecki weszły w posiadanie technologii produkcji taśmowej , wymyślonej przez Henry'ego Forda ? Czy współpraca z Amerykańskimi korporacjami pozwoliła Stalinowi wygrać wojnę z Hitlerem ? Jak powstało logo samochodów Audi, czyli słynne, nachodzące na siebie kręgi? Dlaczego fabrykę samochodów Volkswagen wybudowano w okolicach dzisiejszego Wolfsburga? To tylko niektóre z zagadnień omówionych w tym audiobooku.

  Życie Ferdynanda Porschego to historia człowieka, który swój sukces osiągnął przede wszystkim dzięki ogromnej pasji oraz ciężkiej pracy. Początkowo musiał się mierzyć także z oporem ze strony własnego ojca, który nie podzielał pasji syna. Przyszło mu żyć w trudnych czasach. Dlaczego człowiek, który od początku uważany był za apolitycznego idealistę, tak szybko zaczął współpracę z nazistowskim rządem Adolfa Hitlera? Jaki wkład miał Porsche w rozwój tak popularnych dzisiaj modeli hybrydowych i elektrycznych? Jak wyglądały narodziny słynnego "garbusa", który produkowany był jeszcze w XXI wieku czyli blisko pięć dekad po śmierci swojego twórcy?

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności

  Zamknij Pobierz aplikację mobilną Ebookpoint