Dialog o mieszkaniu w Domu Studenckim
- Wydawnictwo:
- SELF-PUBLISHER
- Ocena:
- Stron:
- 31
- Dostępny format:
-
PDF
Opis
książki
:
Dialog o mieszkaniu w Domu Studenckim
W pokoju pewnego Domu Studenckiego mieszka się bardzo źle bohaterowi dziełka. Wielce problematyczne są dla mężczyzny przykre, intensywne i ciągłe hałasy. Panu bardzo również przeszkadza brak łazienki w jego jednoosobowym pokoiku. A po piętrze co chwila kręcą się jacyś ludzie, wzbudzający negatywne doznania emocjonalne. To tylko niektóre z bytowych problemów bohatera.
Najważniejszą część tegoż niedługiego utworu stanowi rozmowa pomiędzy mieszkańcem Domu Studenckiego, a panią pracownik pomocy społecznej. Oto pracownica, wykonująca zawód publicznego zaufania, przyszła osobiście zobaczyć, jak jej podopieczny mieszka, przybyła ona, żeby dokonać analizy sytuacji bytowej klienta. A zatem dialog odbywa się w scenerii pewnego Domu Studenckiego - w mieście Toruniu. Podczas przebiegu konwersacji klient wymienia problemy socjalnej pracowniczce; na tym zasadza się dialog. Ulega kształtowaniu socjalna diagnoza.
W trakcie rozmowy poruszane są wartościowe metody pracy socjalnej, takie jak: rzecznictwo czy transformacja w zakresie elementów otoczenia klienta. A zatem utwór stanowi pouczający.
Zaś na końcu książeczki znajduje się tabela z wykazem problemów podopiecznego i rozważonymi działaniami zaradczymi wobec tychże przykrych materii, jak również na końcu książki są zademonstrowane - w formie informacyjnych bloczków - metody socjalnej pracy.
Główny bohater utworu - student, mieszkaniec jednoosobowego pokoju usytuowanego w obiekcie o układzie korytarzowym odczuwa wielkie psychiczne cierpienie. Nie odpowiada mu mieszkanie w Domu Studenckim, z jego bytowaniem tam łączy się zupełny brak mieszkaniowego komfortu. Obecne warunki lokalowe są dla tego potrzebującego pomocy człowieka całkowicie nieodpowiednie, zaczynając od doskwierających, ustawicznych hałasów i braku łazienki w pokoiku i od smrodów jedzenia, przypływających z otworu wentylacyjnego, a kończąc na małej przestrzeni jednostki mieszkalnej, urągającej, sprzeciwiającej się powierzchniowym normom, pojmowalnym przecież zdroworozsądkowo.
Pozostaje mieć nadzieję, że bohater tekstu w końcu zamieszka w lepszym lokum - w bloku miejskim, że otrzyma od gminy komunalny lokal. Mieszkanie w jakimś przeokropnym domu studenckim z pewnością nie jest dla tego wrażliwego mężczyzny, oj nie!
Patryk Daniel Garkowski
Wybrane bestsellery
Patryk Daniel Garkowski - pozostałe książki
self publisher - inne książki
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
- usługa obejmuje tylko widoczną poniżej listę tytułów, którą na bieżąco aktualizujemy;
- cena książki może być wyższa od początkowej ceny detalicznej, co jest spowodowane kosztami druku cyfrowego (wyższymi niż koszty tradycyjnego druku offsetowego). Obowiązująca cena jest zawsze podawana na stronie WWW książki;
- zawartość książki wraz z dodatkami (płyta CD, DVD) odpowiada jej pierwotnemu wydaniu i jest w pełni komplementarna;
- usługa nie obejmuje książek w kolorze.
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: Dialog o mieszkaniu w Domu Studenckim Patryk Daniel Garkowski (0) Weryfikacja opinii następuje na podstawie historii zamowień na koncie Użytkownika umiejszczającego opinię.