Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Bonita Avenue (ebook)(audiobook)(audiobook)

  Autor:
  Peter Buwalda
  Wydawnictwo:
  WAB
  Ocena:
  Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
  Stron:
  491
  2w1 w pakiecie:
  ePub
  Mobi

  Ebook

  39,99 zł

  Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

  Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

  Przenieś na półkę

  Debiutancka powieść holenderskiego pisarza, która stała się międzynarodowym bestsellerem. Historia życia i upadku rodziny Sigeriusów, przyrównywana do najwybitniejszych osiągnięć gatunku: od Buddenbrooków Manna do powieści Franzena.

  Bonita Avenue to powieść, która zaczyna się jak saga, a kończy się jak thriller. Narracja poprowadzona jest z perspektywy trójki bohaterów: Siema Sigeriusa, jego córki Joni i jej chłopaka Aarona. Siem jest wybitnym matematykiem, rektorem uniwersytetu, byłym mistrzem judo. Prowadzi szczęśliwe życie z żoną i dwiema córkami. Wszystko zmienia się, kiedy zaczyna podejrzewać, że Joni jest gwiazdą strony pornograficznej, i rozpoczyna prywatne śledztwo...

  Wiele lat później przypadkowe spotkanie przypomni Aaronowi o wydarzeniach, które doprowadziły go do załamania psychicznego. Kiedy Joni otrzymuje jego wiadomość, również zaczyna wracać myślami do przeszłości. Każdy rozdział odkrywa kolejną tajemnicę. Bonita Avenue wywiera piorunujące wrażenie - niczym tragedia grecka, tym bardziej, że relacje łączące bohaterów, mają znamiona chorobliwych, fatalistycznych fascynacji.

  Wspaniała saga rodzinna, która z miejsca stała się przebojem, kiedy w 2010 roku ukazała się w Holandii. Krytycy okrzyknęli Buwaldę "holenderską odpowiedzią na Jonathana Frazena", jednak jego talent jest zupełnie wyjątkowy. - "The Times"

  Bonita Avenue to odważny i zuchwały debiut. Przeplatanie się różnych narracji i miejsc akcji utrzymuje czytelników w napięciu i niepewności. Nietrudno zgadnąć, dlaczego ambitną książkę Petera Buwaldy, wydaną po raz pierwszy w jego ojczystej Holandii w 2010 roku, często porównuje się do dzieł Jonathana Franzena. - "The Huffington Post"

  Świetna powieść Buwaldy dowodzi prawdziwości sentencji Tołstoja: "każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób". Trzy głosy opisują ten mroczno-komiczny dramat rodzinny. (...) przeplatające się narracje bohaterów, podróżujących przez Holandię, Szanghaj, Belgię i Kalifornię, przedstawiają upadek pozornie szczęśliwej, a w istocie dysfunkcyjnej rodziny.
  "The Publishers Weekly"

  Wciągająca i szalona Bonita Avenue (...) zasługuje na to, by ogłosić ją nie tylko debiutem, ale książką roku. - "Independent Books of the Year"

  Peter Buwalda (ur. 1971) - holenderski pisarz i dziennikarz, współzałożyciel magazynu literacko-muzycznego "Wah-Wah". Jego pierwsza powieść  Bonita Avenue (2010) przyniosła mu międzynarodową sławę, wiele nagród literackich (m.in. Academica Debutantenprijs, Selexyz Debuutprij, Tzumprijs) i stała się bestsellerem. W Holandii powstało słuchowisko radiowe na podstawie powieści Buwaldy.

  Zamknij

  Wybierz metodę płatności