

Kurs video
ASP.NET Core jest międzyplatformową strukturą typu open source, która służy do tworzenia nowoczesnych aplikacji internetowych bazujących na chmurze. To nowoczesne narzędzie firmowane przez Microsoft zdobywa coraz większą popularność wśród koderów. Jest bowiem wysoce wydajne, ma otwarty kod źródłowy i umożliwia projektowanie pod różne systemy. ASP.NET Core pozwala kompilować aplikacje i usługi internetowe, aplikacje IoT (internetu rzeczy) oraz zaplecza mobilne. Dzięki tej strukturze ulubione narzędzia programistyczne można stosować zarówno w systemie Windows, jak i macOS oraz Linux. Aplikacje napisane są w ASP.NET Core, wdrażalne w chmurze, jak i lokalnie.
Ten kurs video prezentuje, jak za pomocą ASP.NET Core stworzyć aplikację typu web API, która docelowo może zostać skonsumowana przez SPA (single page application), aplikację mobilną lub IoT czy też - szerzej - dowolną aplikację, której komunikacja odbywa się za pomocą protokołu HTTP. Uczestnik szkolenia dowie się z niego, w jaki sposób prawidłowo zbudować aplikację zgodną z zasadami architektury REST. W trakcie kursu video omówione zostaną dobre praktyki, takie jak wstrzykiwanie zależności, automapowanie, logowanie błędów, walidacja modelu, stosowanie mapowania obiektowo-relacyjnego.
Co więcej...
Ukończywszy ASP.NET Core. Kurs video. Tworzenie REST Web API, zdobędziesz podstawy niezbędne do tego, by rozpocząć samodzielny projekt API. Świadom tego, jak działa komunikacja w większości nowoczesnych aplikacji internetowych, zrozumiesz działanie interfejsów Google, Facebooka czy Twittera i w razie potrzeby będziesz w stanie stworzyć efektywnie współpracujący z nimi projekt.
Framework ASP.NET Core jest wyjątkowo udanym projektem Microsoftu. Stworzony we współpracy z Visual Studio Performance Profiler, stanowi idealne narzędzie do projektowania wysoce skalowalnych i wydajnych aplikacji internetowych. Po pierwsze, wraz z pojawieniem się technologii .NET Core możliwe stało się pisanie uniwersalnych produktów na wiele systemów. Szczególną wagę producent przyłożył do tego, by wszystko działało bez zarzutu pod Linuksem. Współpraca z serwerem Kestrel sprawia, że budowane w ASP.NET Core aplikacje są niezwykle wydajne - ten duet jest reklamowany jako najszybszy framework do tworzenia aplikacji internetowych. Co więcej, ASP.NET Core posiada ogromne natywne wsparcie w wykorzystaniu asynchronicznych wzorców programowania (async/await). Kolejną zaletą ASP.NET Core jest połączenie struktury MVC oraz WebAPI, co bardzo upraszcza kolejne implementacje.
Nasz kurs możesz potraktować jako wstęp do przygotowania do zawodu programisty .NET. Jeśli analizujesz ogłoszenia o pracę skierowane do programistów, z pewnością zauważyłeś, że .NET developerzy są szczególnie poszukiwani. .NET to technologia, ale i swego rodzaju idea, zgodnie z którą internet stanowi niezwykle istotne narzędzie komunikacji między rozmaitymi urządzeniami - komputerami, tabletami, smartfonami. Jeśli chodzi o podejście Microsoftu, to tu rolą technologii .NET jest ułatwienie wymiany informacji pomiędzy odmiennymi systemami IT. Wróćmy do zawodu - od developera .NET przyszły pracodawca zwykle oczekuje (oczywiście) doświadczenia w tworzeniu aplikacji opartych na .NET, znajomości jednego z popularnych języków programowania, umiejętności pracy z bazą danych (na przykład SQL), opanowania wzorców projektowych i VBA. Dość sporo tej wiedzy, prawda? Wszystko dlatego, że programista .NET to na ogół specjalista wysokiej klasy - front-end i back-end developer w jednej osobie. Jeśli myślisz o pracy w takim charakterze, mamy nadzieję, że nasz kurs pomoże Ci zrealizować to zawodowe marzenie.
Dzięki opcji "Druk na żądanie" do sprzedaży wracają tytuły Grupy Helion, które cieszyły sie dużym zainteresowaniem, a których nakład został wyprzedany.
Dla naszych Czytelników wydrukowaliśmy dodatkową pulę egzemplarzy w technice druku cyfrowego.
Co powinieneś wiedzieć o usłudze "Druk na żądanie":
Masz pytanie o konkretny tytuł? Napisz do nas: sklep@ebookpoint.pl
Książka drukowana
Oceny i opinie klientów: ASP.NET Core. Kurs video. Tworzenie REST Web API Jakub Kozera
(16)(13)
(1)
(1)
(1)
(0)
(0)
więcej opinii