Premiera w Ebookpoint.pl! Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja pt. Zjadłem Marco Polo Krzysztofa Samborskiego. Autor mówi o sobie, ż

Premiera w Ebookpoint.pl! Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się publikacja pt. Zjadłem Marco Polo Krzysztofa Samborskiego. Autor mówi o sobie, że jest dziennikarzem; już nie turystą, ale jeszcze nie podróżnikiem. Od lat zauroczony krajami azjatyckimi, postanowił obudzić w czytelnikach ciekawość świata i urzec ich dziką i autentyczną Azją Centralną.

Krzysztof Samborski zabiera nas w podróż po Kirgistanie, Tadżykistanie, Afganistanie i Chinach; szlakiem azjatyckiego stepu, w stronę majestatycznych gór i w odwiedziny do serdecznych ludzi spotkanych po drodze. Jak pisze w książce, miejsca te bezpowrotnie się zmieniają i Azja Centralna nie jest już taka sama. „I nie chodzi o to, że cywilizacja zaasfaltuje wspaniałe szutrówki, bo wiem że nie zdoła przekształcić całych gór” – mówi autor – „Zmienią się jednak mieszkający w nich ludzie, a to oni, jeszcze bardziej niż rzucająca na kolana natura, sprawiają, że właśnie ta część Niebieskiej Planety jest dla mnie najpiękniejsza.” Dajmy się więc porwać w podróż śladami Marco Polo, a być może opowieść ta zachęci nas do wyruszenia we własną wędrówkę po Azji.

[gallery link="file"]

Czytelnicy będą mieli okazję posłuchać opowieści o książce i o Azji Centralnej na kilku spotkaniach z autorem. Najbliższe z nich organizowane przez Klub Podróżników Śródziemie odbędą się  w Krakowie 3 lutego (Piwnica pod Baranami) oraz w Rzeszowie 10 lutego (Stary Browar). Kolejne spotkanie 20 lutego w Warszawie (Południk Zero).