Lubisz być na bieżąco z nowościami wydawniczymi? No tak, kto nie lubi. A może zastanawiasz się, jaką ciekawą książkę niebawem będziesz mógł przeczytać

Lubisz być na bieżąco z nowościami wydawniczymi? No tak, kto nie lubi. A może zastanawiasz się, jaką ciekawą książkę niebawem będziesz mógł przeczytać? W takiej chwili zazwyczaj wchodzisz na stroną swojego ulubionego wydawnictwa lub księgarni i zaglądasz do działu z zapowiedziami. Zgadza się? Oczywiście, o ile mówimy o książkach drukowanych, bo w przypadku ebooków żadna księgarnia na polskim rynku nie posiada takiej możliwości. A raczej nie posiadała!

Pora to zmienić! Dlatego od dziś na Ebookpooint.pl, także czytelnicy ebooków zyskują możliwość sprawdzenia zapowiedzi wydawniczych. A co więcej, po raz pierwszy na polskim rynku ebooków zyskują możliwość zamówienia publikacji elektronicznych w przedsprzedaży. Dzięki temu każdy z nas może zamówić ebooki zanim pojawią się w regularnej sprzedaży i w regularnej cenie. W okresie przedsprzedaży ebooki, podobnie jak książki drukowane objęte są promocyjną ceną, mniejszą o 15% (w pierwszej połowie okresu przedsprzedaży) i 7% (w drugiej połowie okresu przedsprzedaży). Zwykle książki są dostępne w przedsprzedaży około 3 tygodnie, ale nie jest to sztywny termin. Dokładny czas oczekiwania na konkretny tytuł jest podany na stronie każdego ebooka. Jest tam oznaczony dzień, w którym ebook trafi na półki czytelników.

Co daje czytelnikowi takie rozwiązanie? Otóż może już na etapie produkcji kupić tańszy ebook. Ponadto zamawiając ebooki w przedsprzedaży klient zyskuje pierwszeństwo, ponieważ już w chwili uruchomienia ceny regularnej, na skrzynkę zamawiającego trafi mail z informacją o dostępności ebooka, od tego momentu ebook czeka na pobranie w wirtualnej bibliotece Ebookpoint.