To już dziś! Na wirtualne półki  Ebookpoint.pl trafił kolejny wyjątkowy i przepremierowy ebook Jennifer Donnelly "Saga Ognia i Wody. Wielki Błękit".

9788379831678To już dziś! Na wirtualne półki  Ebookpoint.pl trafił kolejny wyjątkowy i przepremierowy ebook Jennifer Donnelly "Saga Ognia i Wody. Wielki Błękit".

Głębiny oceanu skrywają wiele tajemnic. Jedną z nich jest świat podwodnych syren, które rządzą królestwami i panują nad wszelkimi morskimi stworzeniami. Córka królowej, Serafina, ma wkrótce przejść przez obrzęd inicjacji i zostać oficjalnie uznana za następczynię tronu. Ma również zostać żoną księcia z sąsiedniego królestwa, aby połączyć silnym sojuszem obie krainy i stawić czoła ewentualnym wrogom. Kiedy nadchodzi wielki dzień, księżniczka staje przed ludem i śpiewa pieśń władzy i siły, opowieść o królestwie Miromary. Niestety najważniejsza chwila jej życia, staje się jednocześnie tą najtragiczniejszą. Czarni najeźdźcy atakują pałac, zabijają ojca Serafiny, a królową ciężko ranią. Syrena musi uciekać, zostawiając za sobą całe dotychczasowe życie i wszystkich, których kocha. Jest przy niej jedynie jej wierna przyjaciółka, Neela. Obie dziewczyny, przerażone niespodziewanym atakiem, nie wiedzą, dokąd powinny się udać. Prześladowcy ciągle depczą im po piętach, ale syreny zyskują także nieoczekiwanych sojuszników. Serafina wciąż wspomina niepokojące sny, przywołujące dawną legendę i zdaje sobie sprawę, że opowiadają one prawdziwą historię. Pewnego dnia stara czarownica przywołuje obie syreny i każe im odnaleźć jeszcze cztery towarzyszki - tylko w grupie będą w stanie przeciwstawić się narastającemu złu i pokonać morskiego potwora. Każda z syren posiada niezwykły dar - czy potrafią nad nim zapanować i wspólnie uratować podwodny świat?

Córko Moruadh, pięć takich znajdź, których odwaga nadziei da trwać. Jedną, co niesie światło, gdy kroczy Jedną, co dar ma wizji proroczych. Jedną, co nadal jeszcze nie wierzy, Przez co wciąż ślepo nieprawdę szerzy. Jedną o duszy z boską iskrą, Jedną, co zna pieśni wszelkich istot. Wspólnie odnajdźcie talizmany, Które sześciu władców nosiło u boku. Dziś skryte pośród morskiej piany Po wielkiej bitwie światła i mroku.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=7ZgPGMfUVek[/embed]

Jennifer Donnelly jest wielokrotnie nagradzaną autorką, zarówno książek dla dorosłych jak i młodzieży. Napisała m.in. trylogię bestsellerów The Tea Rose, The Winter Rose i Wilde Rose. Książka Wielki Błękit, powstała we współ-pracy z Disney Publishing Worldwide, to pierwsza część Sagi Wody i Ognia. Jej pierwsza powieść młodzieżowa, Northern Light, otrzymała wiele nagród, wśród nich Los Angeles Times Book Prize, Carnegie Medal w Wielkiej Brytanii oraz Michael L. Printz Honor. Jej druga książka dla młodych czytelników, Revolution została mianowana najlepszą książką 2010 roku przez Kirkus i School Library Journal, a audiobook na jej podstawie otrzymał Odyssey American Library Association Honor w 2011 roku. Pisarka mieszka w Nowym Jorku w Hudson Valley.

box_saga_720x350_ebp