Nakładem wydawnictwa Septem (Grupa Helion) ukazała się książka pt. Dziewczyny, na start! Autorki tej publikacji ? Katarzyna Karpa i Anna Karpa opisują

Nakładem wydawnictwa Septem (Grupa Helion) ukazała się książka pt. Dziewczyny, na start! Autorki tej publikacji Katarzyna Karpa i Anna Karpa opisują jak wyglądały ich początki przygody z bieganiem (Anna zaczęła biegać przed sześćdziesiątką!). Ich obserwacje, porady i wskazówki pomogą podjąć decyzję w kwestii własnych treningów. Autorki przekonują, że bieganie zarówno amatorskie, rekreacyjne, jak i bardziej profesjonalne — fantastycznie działa na organizm, uzależnia, daje mnóstwo energii i poczucie mocy.

SELLING_EBP_DZIEST

Jeżeli chociaż przez chwilę pomyślałaś o tym, by spróbować biegania, ale "jakoś do tej pory się nie składało", albo chcesz spróbować, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, przeczytaj garść porad, jakie mam dla Ciebie. pisze Kasia w pierwszym rozdziale książki opowiem Ci moją historię, a zobaczysz, że wszystko jest możliwe.

Pamiętaj! Ty też możesz biegać! Nie za tydzień, nie od jutra, zacznij OD DZIŚ! 

Książka pod patronatem: TVN Meteo Active, TreningBiegacza.pl, Magazyn Bieganie, Biegaczki.pl

Katarzyna Karpa i wydawnictwo zapraszają 11-13 września na Festiwal Biegowy w Krynicy, na stoisko Wydawnictwa Helion (nr 28), autorka będzie na stoisku 12 września po 20.30 i 13 września od 11.00 oraz 24 września o godz. 19.00 do Kawiarni Południk Zero na spotkanie autorskie.

W książce znalazły się m.in.:

    Z mamą na start — wciąganie w biegi rodziny i znajomych

    Bieganie jest nudne? — spróbuj Śnieżnych Konwalii i Biegu Truskawki

    Co na grzbiet, kobieto? — biustonosz, spodnie, koszulka dobrze dobrane

    Brzydka pogoda nie istnieje! — tajniki biegania w każdej aurze

    Asfalt kontra teren — dla każdego coś miłego

    Motywacja – maraton zaczyna się w głowie

    Pierwszy w życiu start — jak się przygotować by przeżyć

    Jem, żeby biegać — zdrowa dieta dla biegacza

    Kto dogoni psa? — bieganie z czworonogiem

Katarzyna Karpa

— dziennikarka, wydawca serwisów tvnmeteoactive.pl i tvnmeteo.pl, właścicielka sklepu z pelerynami rowerowymi bajerynarowery.pl, autorka blogów o jedzeniu i rowerach. Przede wszystkim biegaczka: na krótkich leśnych dystansach, na średnich trasach po mieście, na długich dystansach na orientację i na biegach ultra w górach. Wicemistrzyni Polski w Pieszych Maratonach na Orientację na dystansie 50 kilometrów w 2014 roku i zdobywczyni Pucharu w Pieszych Maratonach na Orientację 2014 na 50 kilometrów. Córka swoich rodziców, którzy za jej namową sami zaczęli biegać. Anna Karpa — przygodę z bieganiem rozpoczęła po pięćdziesiątce, trochę by przełamać schematy, a trochę by sprawdzić, czy to w ogóle możliwe i czy można czerpać z tego przyjemność. Prowodyrem była jej córka Katarzyna, która zmobilizowała ją do pierwszych marszobiegów, a potem zagrzewała do działania i kolejnych startów. Jej trofea to medale z Biegu Niepodległości, Biegu Mikołajkowego, Zimowych Biegów Górskich, Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Półmaratonu Warszawskiego i Wings for Life. Od początku biega regularnie co drugi dzień, bez względu na pogodę, i nie wyobraża sobie, aby mogło być inaczej. Odkąd biega, jej życie zmieniło się diametralnie.


Zajrzyjcie na fanpage'a książki: https://www.facebook.com/dziewczyny.na.start