W futbolu amerykan?skim czerwona strefa jest obszarem od kon?ca boiska do linii 20 jardów. To, co sie? rozgrywa w tym polu, zazwyczaj determinuje sukc

W futbolu amerykańskim czerwona strefa jest obszarem od końca boiska do linii 20 jardów. To, co się rozgrywa w tym polu, zazwyczaj determinuje sukces bądź porażkę drużyny. Zespoły, które z łatwością atakują z piłką, ale nie zdobywają punktu w czerwonej strefie, nie wygrywają meczów. Skuteczność na tym niewielkim obszarze boiska często wpływa na końcowy wynik.

Kiedy oceniasz swoje życie, a zwłaszcza swoją pracę kreatywną, wiele uwagi powinieneś poświęcić zidentyfikowaniu działań z czerwonej strefy, które poważnie wpływają na jakość pracy i nadają ci rozpędu w konkretnym okresie. Można je scharakteryzować następująco:

1. Czynności, które wykonujesz w sposób unikalny lub którym dodajesz wartość ze względu na swoją pozycję lub doświadczenie i dzięki którym projekt posuwa się do przodu. Swój czas możesz zagospodarować w dowolny sposób, istnieje jednak pewna określona liczba czynności, do których najlepiej się nadajesz. Może wynika to z twojego doświadczenia albo po prostu najlepiej orientujesz się w sytuacji. Niektóre sprawy jednak z pewnością nie ruszą bez ciebie.

2. Czynności, które zwiększają twój potencjał generowania pomysłów: nauka, myślenie strategiczne czy zbieranie informacji. Te czynności przeważnie jako pierwsze wypadają z napiętego grafika, ale musisz dopilnować, żeby znalazły się one w twoim scenariuszu gry . Jeśli będziesz ignorować je zbyt długo, twoja skuteczność zacznie spadać w każdym obszarze twojego życia prywatnego i twojej pracy.

3. Czynności, które wprowadzają do twojego zespołu spójność i moc twórczą, a przy tym zwiększają jego możliwości. Dla liderów oznacza to regularne wyjaśnianie celów i priorytetów firmy, usuwanie barier w zespole czy czas na świętowanie sukcesów.

4. Czynności, które zwiększają energię, jak odpowiednia ilość snu, ćwiczenia czy rozwój duchowy. Chociaż ich obecność w każdym okresie życia powinna być oczywista, są one często zupełnie pomijane, kiedy grafik zaczyna pękać w szwach. W tym czasie jednak przydałyby się one najbardziej. To jak drużyna futbolowa, która decyduje, że nie będzie blokować, bo przeciwnik jest zbyt blisko pola bramkowego. Ignorowanie fundamentów wtedy, kiedy przeżywasz najcięższy okres w pracy, prowadzi do samozagłady.

Twoje czynności z czerwonej strefy mogą stanowić mieszankę wszystkich wymienionych. Jeśli wykorzystasz na nie energię, nie tylko podniesiesz swoją obecną produktywność, ale także nadasz tempa życiu zawodowemu i osobistemu.