To niepozorne pytanie wnosi wiele do kaz?dej rozmowy, ale w małej grupie moz?e miec? moc sprawcza?. Słuchanie o tym, co inspiruje serca i umysł

To niepozorne pytanie wnosi wiele do każdej rozmowy, ale w małej grupie może mieć moc sprawczą.

Słuchanie o tym, co inspiruje serca i umysły osób, które podziwiam, jest dla mnie bardzo pouczające. To właśnie to pytanie sprawia, że dodaję najwięcej punktów do mojej listy zadań – za każdym razem, gdy je zadaję, czeka mnie kilka (albo kilkanaście!) książek i artykułów do przeczytania lub filmów do obejrzenia.

Kiedy szukasz inspiracji wśród pewnej społeczności, okazuje się, że dostrzegasz nie tylko to, co wpływa na decyzje kreatywne innych, ale widzisz też, jak wprowadzają oni swoje inspiracje w życie. Może to być niezwykle przydatne przy znajdowaniu nowego podejścia do pracy i zagwarantuje, że nie wpadniesz w znane i wyczerpane schematy. Historie osób, które coś osiągnęły, zawsze działają motywująco. Rozpalają w nas pasję do pracy. Wiele razy aż mnie świerzbiło, żeby wyjść ze spotkania, pognać do domu i zabrać się za pomysł, który narodził się podczas rozmowy.

Wiele osób przyznaje, że często po przeczytaniu jakiejś książki stosuje nowo zdobytą wiedzę w swoich projektach. To wymowne przypomnienie, że najskuteczniejsza praca, jaką wykonujemy, jest często efektem inspiracji z zewnątrz. W czerpaniu inspiracji z różnych źródeł i wprowadzaniu jej do własnej pracy nie ma niczego wstydliwego. Na tym właśnie polega innowacja. Można ją zdefiniować jako kategorię zbiorczą dla tego, co „następuje później”, ale zawsze bazuje ona na pracy osób, które były przed nami.

Nie zapominaj, że w swoim kręgu powinieneś wprowadzić zasadę bezwzględnego szacunku dla pomysłów innych. Macie przecież stworzyć bezpieczne miejsce, w którym można dzielić się swoimi nowymi pomysłami bez obawy, że ktoś je sobie przywłaszczy. Odpowiedzialność grupowa gwarantuje szczerość, zwłaszcza w kręgu osób, które wcześniej łączyły jedynie luźne relacje.


todd-24h