15 maja ruszyła akcja crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to, która powinna zainteresować nie tylko fanów fantastyki, ale i miłośników klimatów słowia15 maja ruszyła akcja crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to, która powinna zainteresować nie tylko fanów fantastyki, ale i miłośników klimatów słowiańskich. "Wróżda" to książka, która czeka na Wasze wsparcie. Szczegóły poniżej! 


Zemsta trawi ciało jak jad, który niesiony wraz z krwią, wędruje do najważniejszych tkanek. Powoli zagnieżdża się w mózgu i już nie pozwala o sobie zapomnieć. Zatruwa serce, które boli na wspomnienie krzywdy. W płucach przyśpiesza oddech, a pięści zaciska do walki. Ciało pozwala truciźnie płynąć tak długo, aż ta stanie się energią napędzającą życie

– tak zaczyna się "Wróżda" – książka autorstwa Marcina Sindery, twórcy akcji. Marcin jest pomysłodawcą i współorganizatorem konwentu fanów gier fabularnych i planszowych "Bebok", który doczekał się już kilku edycji. Jego prawdziwa pasja to RPG - jest wziętym mistrzem gry. Na co dzień aktywnie udziela się w Fandomie i publikuje swoje teksty w różnych miejscach sieci.

Powieść na pograniczu historii i legendy

Koncepcja i treść powstawała 2 lata, był to okres bardzo intensywnej pracy i zdobywania wiedzy. Skąd pomysł na książkę? Jestem wiernym fanem twórczości Bernarda Cornwella, Andrzeja Sapkowskiego i Zbigniewa Nienackiego. Po lekturze książek tych autorów postanowiłem wreszcie przelać na papier pomysł, który chodził mi po głowie od dawna

– mówi autor. – Czasy przed panowaniem Mieszka I nie są bogato udokumentowane, więc pozostawiają autorom furtkę do kreowania własnej wizji wydarzeń. O tym jest właśnie moja książka.  "Wróżda" to powieść historyczno-fantastyczna. Wydarzenia opisane w książce mają miejsce w okolicy warownych grodów w Gieczu i Gnieździe, przed panowaniem pierwszych Piastów. W tych niespokojnych i brutalnych czasach, na pograniczu legendy i historii Draconis, ludzki potomek boga Żmija, powraca na ziemię swoich przodków, aby odzyskać z rąk słowiańskiego kniazia Popiołowłosego odebrane mu dziedzictwo. To właśnie sens tytułowej wróżdy, czyli zemsty rodowej. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=5KtLz4ipNJo&feature=youtu.be[/embed] Ilustracje do książki stworzyła Martyna "Matti" Janik, graficzka o wielu specjalizacjach i niewątpliwym talencie. Obrazy, które znalazły się w filmiku, nie są przypadkowe – w powieści występują bowiem postacie fantastyczne, takie jak: wilkołaki, topielce, rusałki. Sam główny bohater włada przeklętym mieczem, który ciągle głodny krwi powoli odbiera postaci wolną wolę i spycha w odmęty szaleństwa. Świat magii nie jest jednak przedstawiony w sposób oczywistyczytelnikowi trudno odróżnić czy coś zostało wywołane za pomocą czarów czy może po prostu w sposób nieświadomy wykorzystano odwieczne prawa natury – zapewnia autor.  

Dodatkowe fanty dla czytelników

Akcja "Wróżda" to nie tylko sama książka. Jeśli zdecydujecie się ją wesprzeć możecie zgarnąć dodatkowe gadżety w klimacie książki, jak stylizowana mapa powieści w dużym formacie czy ręcznie wykonany drewniany kufel. Na stronie akcji na Wspieram.to znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Wspierać możecie już za 10zł. Każda wspierająca osoba otrzyma również dostęp do ebooka w księgarni ebookpoint.pl :)  Start akcji w serwisie Wspieram.to: 15.05.2017 Koniec akcji w serwisie Wspieram.to: 30.06.2017 Bieżące informacje o "Wróżdzie" znajdziecie w dwóch miejscach:

 Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć: Wspieram to!