Dokładnie dziś, 14 marca wypada międzynarodowy "Dzień Liczy Pi". Ta niezwykła liczba jaką niewątpliwie jest Pi to stosunek długości obwodu koła do dłu

Dokładnie dziś, 14 marca wypada międzynarodowy "Dzień Liczy Pi". Ta niezwykła liczba jaką niewątpliwie jest Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14, ale liczba Pi ma nieskończenie więcej miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa.

By dzień liczby Pi świętować ogłaszamy konkurs! Poniżej znajdziecie 5 (nie)prostych zadań, wystarczy pogłówkować i podać prawidłowe odpowiedzi w komentarzu wpisu. Wygrywają pierwsze trzy osoby, które podają prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania - liczy się kolejność publikacji wpisu!

Nagrody:

Miejsce 1 - trzy dowolnie wybrane ebooki z wyd. Helion Miejsce 2 - dwa dowolnie wybrane ebooki z wyd. Helion Miejsce 3 - jeden dowolnie wybrany ebook z wyd. Helion

Deadline

: piątek (14 marca) godz. 15:00 - ogłoszenie wyników.


Zadanie 1.

Czy jest udowodnione, że liczba π jest wymierna/niewymierna? Zadanie 2. Co to jest kwadratura koła? Zadanie 3. Polska poetka, która napisała wiersz o ludolfinie to? Zadanie 4. Znajdź drogę z góry na dół labiryntu, tak aby suma napotkanych liczb wyniosła 20 oraz abyś ani razu nie przekroczył swoich śladów. Zadanie 5. Jaka godzina będzie na piątym zegarze?


Regulamin Konkursu