Facebook
  ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

  Eric T. Freeman

  Lista Kafelki

  Wszystkie
  Data wydania
  Eric Freeman. Kathy Sierra, współtwórczyni serii Rusz głową!, opisała Erica jako „jedną z tych nielicznych osób, które płynnie posługują się językiem, umiejętnościami praktycznymi i kulturą wielu dziedzin, zaczynając do hipsterskich hackerów, przez wysoko cenionych pracowników korporacyjnych, a na inżynierach i pracownikach think-tanków kończąc”.

  Jeśli chodzi o karierę zawodową, Eric niedawno skończył niemal dziesięcioletnią pracę na kierowniczym stanowisku w koncernie medialnym — był kierownikiem Disney Online & Disney.com w firmie The Walt Disney Company. Obecnie poświęca swój czas na rozwój startupu WickedlySmart, który stworzył wspólnie z Elisabeth.

  Z wykształcenia Eric jest informatykiem, a podczas pisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Yale studiował wraz ze znakomitością tego kierunku Davidem Gelernterem. Jego dysertacja to ceniona praca na temat alternatyw dla metafory obszaru roboczego, a także jedna z pierwszych implementacji strumienia aktywności — pojęcia, które opracował wspólnie z dr. Gelernterem.

  W wolnym czasie Eric angażuje się w prace związane z muzyką; jego ostatnim projektem, który tworzył we współpracy z pionierem muzyki ambient, Stevem Roachem, jest aplikacja na iPhony o nazwie Immersion Station.

  Eric mieszka wraz ze swą żoną i małą córeczką na wyspie Bainbridge. Córeczka jest częstym gościem w studiu Erica, gdzie ubóstwia przekręcać pokrętła syntezatorów i aparatury do efektów dźwiękowych.

  Możesz napisać do niego na adres eric@wickedlysmart.com lub odwiedzić jego stronę http://ericfreeman.com.
  więcej »